30 запитів ChatGPT для менеджерів у 2024 році

30 запитів ChatGPT для менеджерів у 2024 році Підприємниця Рейчел Веллс (Rachel Wells) написала колонку у журнал Forbes — 30 корисних запитів до ChatGPT, які допоможуть менеджерам організувати командну роботу, розв’язувати конфліктні питання, поставити цілі та мотивувати команду. У списку ви знайдете запити щодо поширених ситуацій, з якими стикається керівник середньої ланки. Ділимось перекладом матеріалу.

Ви нарешті отримали підвищення. Що далі? Як продовжувати завойовувати повагу колег, боса та підлеглих? Бути менеджером середньої ланки — нелегка праця. Ви відіграєте ключову роль у забезпеченні ефективності, досягненні високих результатів, які роблять щасливими всіх, хто знаходиться зверху, і всіх, хто вам підпорядковується. Ви виступаєте у ролі голосу розуму посеред організаційних змін і потрясінь, спричинених звільненнями, гібридною роботою або політикою повернення в офіс, занепокоєнням і питаннями щодо штучного інтелекту, а також тиском, пов’язаним з необхідністю досягти високих результатів в умовах глобального економічного спаду.

Це може відвертати увагу від основних обов’язків і пріоритету номер один — управління людьми.

Емілі Філд (Emily Field), партнерка McKinsey and Company, описала ситуацію та її вирішення в інтерв’ю для WorkLife: «Це допомагає досягти успіху тим, хто вирішив інвестувати в технології штучного інтелекту. Але все має зводитися до того, що організації повинні розуміти, що найважливіша роль менеджера — бути лідером».

Філд мала рацію: штучний інтелект може підвищити ефективність та полегшити життя керівникам середньої ланки, звільняючи їх від зосередження на деталях і надаючи підтримку у прийнятті рішень.

Існує безліч інструментів ШІ, найвідоміший з них — це ChatGPT. Коли обмаль часу, ChatGPT може стати найкращим другом, надаючи рекомендації, підказки, рішення, нові ідеї та допоможе створювати шаблони для робочих документів і електронних листів.

Нижче наведено кілька запитів, які ви можете спробувати цього тижня, з двома ідеями для кожного сценарію:

Запити (промпти) ChatGPT для тімбілдінгу 

 1. «Запропонуй кілька заходів з тімбілдінгу для покращення взаємодії та морального духу».
 2. «Як я можу сприяти формуванню позитивної командної культури та побудові міцних взаємостосунків між членами команди у моєму [назва відділу] відділі? Наразі вони [пояснити поточну ситуацію щодо досягнення KPI та цілей]».

Запити ChatGPT для вирішення конфліктів

 1. «Запропонуй стратегії вирішення конфліктів у команді під час віддаленої роботи».
 2. «Моя команда стикається з [назвіть проблеми]. Які кроки я можу вжити, щоб розв’язати міжособистісні проблеми між учасниками команди?»

Запити ChatGPT для постановки цілей

 1. «У мене є майбутній проєкт, який буде [назвіть проєкт, перерахуйте цілі, ролі команди, зазначте дедлайни та інші важливі моменти]. Створи список SMART-цілей, які я можу встановити для кожного учасника команди».
 2. «Запропонуй кілька ефективних способів узгодити індивідуальні цілі із загальними цілями команди».

  Запити ChatGPT для оцінювання ефективності

 1. «Допоможи побудувати конструктивну розмову під час атестації, в якій пріоритетами будуть добробут співробітника, його кар’єрні цілі та зростання. Також створи план документа, який я повинен дати співробітнику у кінці зустрічі з оцінювання».
 2. «Дай мені список ключових факторів, які я повинен враховувати під час оцінювання роботи моєї команди».

ChatGPT підказки для ефективного спілкування

 

 1. «Дай поради щодо покращення спілкування у гібридній команді».
 2. «Як я можу переконатися, що комунікація буде чіткою та ефективною у напружених ситуаціях, таких як [наведіть приклад ситуації, з якою стикаєтесь на роботі]?»

 

 

Запити ChatGPT для делегування

 

 1. «Створи список ефективних стратегій делегування, щоб розширити можливості команди та зменшити моє робоче навантаження».
 2. «Запропонуй кілька способів, як я можу ефективно делегувати завдання, зберігаючи при цьому якість роботи».

 

 

 

Запити ChatGPT для керування часом

 

 1. «Сьогодні я маю виконати наступні завдання [вкажіть список завдань]. Скільки часу, знадобиться для виконання кожного завдання?» Ви також можете використовувати функцію Goblin Tools AI, щоб оцінити список справ.
 2. «Запропонуй методи керування часом для збалансування обов’язків керівника».

 

 

 

Запити ChatGPT для управління змінами

 

 1. «Напиши список кроків, як скеровувати та вести команду через організаційні зміни».
 2. «Запропонуй X способів, як я можу ефективно повідомити новини про наближення звільнення в усій компанії, залишаючись співчутливим».

 

 

 

Запити ChatGPT для інновацій і творчості

 

 1. «Як я можу розвивати культуру інновацій у команді?»
 2. «Перерахуй  кілька методів, щоб заохотити команду мислити творчо, а тихих співробітників – висловлювати ідеї на зустрічах».

 

 

 

Запити ChatGPT для професійного розвитку

 

 1. «Запропонуй стратегії сприяння безперервному навчанню та професійному розвитку у рамках ролі керівника середньої ланки».
 2. «Створи список ідей, як я можу підтримати команду у кар’єрному зростанні».

 

 

 

Запити ChatGPT для віддаленого керування командою

 

 1. «Які найкращі практики для ефективного керування віддаленою командою?»
 2. «Як я можу побудувати довіру та підтримувати командний дух у віртуальному робочому середовищі?»

 

 

Запити ChatGPT для підтримки команди

 

 1. «Дай мені кілька ідей щодо визнання та винагороди команди за їхні зусилля на зустрічах персоналу»
 2. «Які важливі способи висловити вдячність і мотивувати команду продовжувати досягати своїх цілей?»

 

 

Запити ChatGPT для ефективності зустрічі

 1. «Перерахуй поради щодо проведення ефективних і продуктивних командних зустрічей у гібридному робочому середовищі».
 2. «Як я можу зробити зустрічі команди цікавими та цінними для учасників?»

Запити ChatGPT для управління кризою

 1. «Зараз команда переживає [назвати кризу]. Які є ефективні стратегії, щоб вести команду через це та забезпечити стабільність з мінімальними втратами?»
 2. «Які найкращі практики управління кризою та які документи мені знадобляться?»

Запити ChatGPT для DEI (різноманітність, інклюзивність, залученість)

 1. «Запропонуйте кілька способів, як я можу сприяти різноманітності та інклюзивності у моїй [назва команди] команді».
 2. «Як я можу створити інклюзивне середовище, яке цінує різноманітні погляди різних поколінь?»

Спробуйте підказки цього тижня, і пам’ятайте, що запити мають бути детальними та конкретними, чим більше ви запропонуєте контексту і передумов разом з запитами, тим вищим буде рівень точності і ефективності відповідей ChatGPT.

Про автора

Content Marketing Specialist із пристрастю до створення відмінного контенту, що не лише захоплює, але й досягає бізнес-цілей. Створюю та впроваджую ефективні стратегії контенту для залучення цільової аудиторії. Допомагаю у реалізації планів у напрямах: блог, PR, SMM і retention. Закінчила курси з SEO-просування, email-маркетингу, SMM, журналістики. Вважаю своєю метою не лише розвивати бренд через контент, але й надихати та залучати цільову аудиторію. Завжди в пошуку нових можливостей для розвитку та вдосконалення.
Більше цікавого