Як пройти підтвердження рекламодавця в Google Ads

Як пройти підтвердження рекламодавця в Google Ads

Потреба в підтвердженні рекламодавця в Google Ads виникає, коли Google намагається пересвідчитися, що за активністю на рекламному акаунті стоїть справжня особа. Під час проходження цього процесу нерідко виникають супутні питання щодо необхідних документів, необхідності надавати номер телефону, відмінностях між проходженням підтвердження від організації чи від свого імені.

У цій статті ми зібрали детальну інструкцію про те, як пройти підтвердження рекламодавця в Google Ads, а також корисні поради, які спростять процес проходження.

Статтю підготувала експертка Діана Ковтонюк PPC Client Project Manager Team Lead, завірив — Сергій Чердінцев, Head of PPC Department в агенції диджитал-маркетингу Inweb.

Чому та в кого Google може просити підтвердження рекламодавця

Google може вимагати підтвердження рекламодавця з кількох ключових причин, пов’язаних із забезпеченням прозорості та безпеки своєї рекламної платформи. Основною метою цієї процедури є запобігання шахрайству та захист користувачів від реклами, яка може порушувати правила платформи.

Підтвердження допомагає переконатися, що рекламодавці є реальними особами або компаніями. Оскільки зараз зростає кількість ШІ-фейків та осіб, які намагаються за допомогою запуску реклами (політичної чи шахрайською) зловживати впливом і долучати до шахрайських схем.

У кого вимагають підтвердити рекламодавця Google Ads:

 • Нових користувачів, щоб підтвердити їх справжність та надійність.
 • У рекламодавців, які публікують чи планують публікувати рекламу з політичним змістом або рекламу, що може впливати на вибори.
 • Ті, хто рекламує продукти або послуги в галузях, що вимагають підвищеної уваги до безпеки та інформації.
 • Будь-яких рекламодавці, чиї кампанії викликають підозру в Google щодо можливого порушення правил або шахрайства.

Політична реклама впливає на громадську думку та виборчий процес, тому Google хоче гарантувати, що подібна реклама публікується лише перевіреними джерелами. Це допомагає уникнути фейків та маніпуляцій. Так само реклама інших чутливих категорій (фінансові послуги, охорона здоров’я, алкоголь тощо), потребує особливої уваги через високі ризики шахрайства.

Також, якщо Google виявляє підозрілу активність або можливі порушення правил, платформа може вимагати додаткової інформації для уточнення деталей про рекламодавця.

Як відбувається процес підтвердження

Процес підтвердження рекламодавця Google Ads складається з кількох кроків. Спочатку рекламодавець отримує повідомлення від Google про необхідність підтвердження. Також сповіщення буде в обліковому записі, з вказівками щодо початку процедури підтвердження.

Коли отримаєте підтвердження, інформація про ваш обліковий запис Google Ads і рекламні кампанії стане загальнодоступною у відомостях про оголошення й Центрі прозорості реклами.

Рекламодавці мають 30 днів, починаючи з дня, коли вони отримали сповіщення, для того, щоб почати процедуру підтвердження, і ще 30 днів, щоб завершити її.

Якщо рекламодавець цього не зробить або не виконає вимоги для підтвердження, його обліковий запис буде призупинено.

З досвіду, важливо мати на увазі, що період перевірки системою також входить у відведені 30 днів.

У деяких ситуаціях рекламодавці можуть пройти Програму підтвердження особи без кінцевого терміну.

Далі потрібно заповнити форму, де вказуються основні дані про компанію або особу, яка розміщує рекламу. Це можуть бути юридична назва, адреса, ідентифікаційний номер платника податків та інші документи, що підтверджують особу або компанію.

Після подання форми Google перевіряє надану інформацію. Цей процес може тривати кілька днів, під час яких Google може звернутися за додатковою інформацією або документами.

У разі успішної перевірки рекламодавець отримує підтвердження, що дозволяє йому продовжувати користуватися послугами Google Ads.

Якщо перевірка буде неуспішною, рекламодавцю можуть відмовити в подальшому розміщенні реклами до моменту, коли усі невідповідності зʼясуються через службу підтримки чи інакше.

Як пройти підтвердження рекламодавця Google Ads

Увійдіть в кабінет Google Ads. Відповіді, надані в розділі «Інформація про компанію», визначають, які ще дії потрібно виконати для підтвердження особи. Обов’язкові дії знайдете на сторінці «Підтвердження рекламодавця» в розділі «Ваш статус».

Оберіть один із наведених нижче варіантів, щоб переглянути докладні вказівки. Якщо не знаєте, який варіант вибрати, перевірте свої налаштування платежів.

Система пропонує обрати один із наведених нижче варіантів, щоб переглянути докладні вказівки.

 • Як підтвердити свою особу або організацію (я показую рекламу від свого імені чи від імені своєї організації).
 • Як підтвердити агентство (я представляю агентство чи третю особу, яка розміщує рекламу від імені організації або фізичної особи).
 • Як підтвердити клієнта (я представляю агентство чи третю особу, яка розміщує рекламу від імені організації або фізичної особи).

Необхідно обрати: Як підтвердити свою особу або організацію (я показую рекламу від свого імені чи від імені своєї організації).

Підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо розміщуєте рекламу від імені організації

Перш ніж надсилати інформацію, переконайтеся, що в платіжному профілі Google Ads вибрано тип облікового запису «Організація».

Уважно: форму має заповнити адміністратор облікового запису Google Ads або платіжного профілю, з якого оплачується реклама, оскільки необхідно буде надавати особисті дані.

Необхідно буде надіслати реєстраційні документи, які містять офіційну назву й країну реєстрації організації. Також потрібно надіслати реєстраційний номер організації й документ, що підтверджує вашу особу.

Врахуйте, що офіційна назва організації та країна, указані в платіжному профілі, мають збігатися з відповідною інформацією в усіх наданих документах. Якщо назва відрізняється, адміністратор облікового запису Google Ads або платіжного профілю має змінити її, натиснувши значок олівця біля відповідного поля в платіжному профілі.

Якщо адміністратор не має прав редагування, необхідно надіслати запит на зміну у технічну підтримку.

Фото: Приклад заповнення інформації для Підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо розміщуєте рекламу від імені організації.
Приклад заповнення інформації для Підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо розміщуєте рекламу від імені організації.

Підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо показуєте рекламу від свого імені

Якщо реклама показується від імені особи, процес підтвердження передбачає надання особистих даних рекламодавця. Це може включати повне ім’я, адресу, ідентифікаційний номер (наприклад, номер паспорта або водійського посвідчення) та інші документи, що підтверджують особу.

Мета цього підтвердження — забезпечити, що конкретна особа є реальною і відповідає за розміщення реклами.

Перш ніж надсилати інформацію, переконайтеся, що в платіжному профілі Google Ads вибрано тип облікового запису «Фізична особа».

Також необхідно врахувати:

 • Подавайте справжні документи, що підтверджують вашу особу.
 • Ім’я і країна, указані в платіжному профілі, мають збігатися з відповідною інформацією в усіх наданих вами документах.
 • Якщо ім’я відрізняється, його треба змінити в платіжному профілі, натиснувши значок олівця біля відповідного поля.
 • Якщо ви не маєте прав редагування, надішліть запит у підтримку на зміну імені.
 • Можливо, потрібно буде надати номер телефону, щоб підтвердити особу.
З досвіду, важливо розуміти, що процес може затягнутись, також трапляються ситуації, коли підтримка змінює дані з помилками.
Фото: Правильно вказані дані для підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо показуєте рекламу від свого імені.
Фото: Правильно вказані дані для підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо показуєте рекламу від свого імені.
Правильно вказані дані для підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо показуєте рекламу від свого імені.
Фото: Неправильно вказані дані для підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо показуєте рекламу від свого імені.
Неправильно вказані дані для підтвердження рекламодавця Google Ads у випадку, якщо показуєте рекламу від свого імені.

Спеціалісти Google розглянуть запит і надішлють сповіщення електронною поштою про статус підтвердження особи рекламодавця протягом 5–7 робочих днів (важливо подати документи в вказаний термін з урахуванням 7 днів на перевірку, щоб уникнути блокування).

Слідкувати за статусом підтвердження можна:

Відкривши обліковий запис Google Ads і натиснувши «Інструменти й налаштування» → «Платежі» → «Підтвердження рекламодавця».

На сторінці підтвердження рекламодавця в адміністративному обліковому записі можна відстежувати статуси всіх підпорядкованих облікових записів.

Які документи приймаються для підтвердження рекламодавця

Щоб пройти підтвердження рекламодавця, організації мають надати два типи документів: реєстраційні документи організації та офіційне посвідчення особи уповноваженого представника з фото. Нижче навели документи, які приймаються.

Реєстраційні документи:

 • свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;
 • установчий акт або статут;
 • свідоцтво платника ПДВ;

Офіційне посвідчення особи уповноваженого представника з фото:

 • паспорт;
 • ідентифікаційна картка;
 • посвідчення водія;
 • посвідка на постійне проживання.
Уповноважений представник – це адміністратор облікового запису Google Ads і/або платіжного профілю, з якого оплачується реклама. Офіційне посвідчення особи уповноваженого представника з фото може бути видане в будь-якій країні.

У межах програми підтвердження фізичні особи мають надати офіційне посвідчення особи з фото, видане державним органом України.

Це може бути:

 • закордонний паспорт;
 • внутрішній паспорт:
  • сторінки 2 й 3 – якщо виповнилося 26–45 років і ви отримали паспорт до досягнення 25-річного віку;
  • сторінки 2 та 5 – якщо виповнилося 45 років і ви отримали паспорт до досягнення 45-річного віку;
  • сторінки 1 і 2: в усіх інших випадках;
 • паспорт у формі картки;
 • посвідчення водія;
 • дозвіл на проживання.

Чому під час надсилання документів видає помилку [OR_AEH_02] OR_AEH_02

Помилка [OR_AEH_02] в рекламному кабінеті Google зазвичай пов’язана з проблемами автентифікації або доступу до вашого облікового запису.

Ось кілька кроків, які ви можете зробити, щоб спробувати виправити цю проблему:

 1. Переконайтеся, що у вас стабільне підключення до інтернету, а потім спробуйте перезавантажити сторінку.
 2. Іноді проблеми з автентифікацією трапляються через неправильні дані в кеші браузера. Спробуйте очистити кеш і cookie у браузері та спробуйте увійти знову.
 3. Спробуйте увійти до свого облікового запису Google в режимі інкогніто або в іншому браузері, щоб виключити можливі проблеми з розширеннями або налаштуваннями браузера.
 4. Переконайтеся, що обліковий запис Google активний і не заблокований. Спробуйте увійти в інші сервіси Google, щоб перевірити працездатність облікового запису.

Якщо все ще є проблеми з автентифікацією, спробуйте змінити пароль для вашого облікового запису Google. Це може допомогти усунути проблеми з доступом.

Якщо жоден з наведених вище способів не допоміг, рекомендується звернутися до підтримки Google Ads. Вони зможуть надати додаткову допомогу і розв’язувати проблему.

Також можна вивчити інформацію про помилку на форумі Google й ознайомитися з додатковими матеріалами у відео.

Підтвердження адреси платника в Google Ads

Підтвердження адреси платника в Google Ads — це процес, який вимагає від рекламодавців підтвердити свою платіжну адресу. Це необхідно для забезпечення точності фінансових операцій та відповідності місцевим законодавчим вимогам.

Цей процес потрібен у таких випадках:

 • Створення нового облікового запису: при реєстрації нового облікового запису в Google Ads може бути необхідно підтвердити платіжну адресу для встановлення правильних налаштувань виставлення рахунків та валютних параметрів.
 • Зміна платіжної адреси: якщо рекламодавець змінює свою платіжну адресу, Google може запросити підтвердження нової адреси для оновлення інформації у своїй системі.
 • Перевірка відповідності: у випадках, коли Google виявляє підозрілу активність або потребує додаткової перевірки для відповідності місцевим законодавчим вимогам або політикам компанії, може знадобитися підтвердження платіжної адреси.

Підтвердження адреси платника зазвичай включає надання документів, що підтверджують адресу, таких як рахунок за комунальні послуги, банківська виписка або офіційний лист від урядової установи, які повинні містити ім’я платника та адресу, зазначену в обліковому записі Google Ads.

Які документи підійдуть для підтвердження адреси

Вам потрібно буде підготувати документи, які можуть підтвердити вашу платіжну адресу.

Зазвичай це можуть бути:

 • Рахунок за комунальні послуги (електроенергія, вода, газ) із зазначенням вашого імені та адреси.
 • Виписка з банківського рахунку.
 • Рахунок за телефон або інтернет.
 • Податкова декларація або інший офіційний документ, що підтверджує адресу.
Завантажте відскановані копії або чіткі фотографії документів через спеціальну форму в обліковому записі Google Ads. Переконайтеся, що всі документи чіткі, читабельні та актуальні (випущені не пізніше останніх 3 місяців).

Google перевірить надані документи, що може зайняти кілька робочих днів. У разі потреби Google може зв’язатися з вами для надання додаткових документів або інформації.

Що таке підтвердження комерційної діяльності в Google Ad та як його пройти

Підтвердження комерційної діяльності в Google Ads – це процес, який дозволяє Google переконатися, що рекламодавець веде легітимну комерційну діяльність і дотримується всіх необхідних законодавчих вимог.

Таке підтвердження в Google Ads необхідне, коли реклама належить до особливих категорій, таких як фінансові послуги чи охорона здоров’я, а також для політичної реклами. Верифікація допомагає забезпечити прозорість під час виборчих кампаній. Це також потрібно, якщо Google виявляє підозрілу активність в обліковому записі або якщо обліковий запис новий.

Щоб пройти підтвердження комерційної діяльності, потрібно виконати наступні кроки:

 1. Отримати від Google запит на підтвердження комерційної діяльності до облікового запису Google Ads.
 2. Увійти до свого профілю і перейти до розділу, де вказано вимогу про підтвердження комерційної діяльності.
 3. Вибрати тип діяльності компанії або бізнесу.
 4. У відповіді на запит потрібно заповнити форму підтвердження, надаючи інформацію про компанію. Це включає юридичну назву, адресу, реєстраційний номер компанії, податковий номер та іншу відповідну інформацію.
 5. Потрібно надати документи, що підтверджують комерційну діяльність.

Для індивідуальних підприємців:

 • Копія свідоцтва про реєстрацію як індивідуального підприємця.
 • Довідка про податковий облік.
 • Документи, що підтверджують право на ведення комерційної діяльності (ліцензії, дозволи тощо).

Для юридичних осіб:

 • Копія свідоцтва про реєстрацію компанії.
 • Статут компанії.
 • Документи, що підтверджують право на ведення комерційної діяльності (ліцензії, дозволи тощо).
 • Податкова декларація або фінансові звіти.

Після подання форми та документів Google перевірить надану інформацію. Це може зайняти кілька днів. У цей час Google може звернутися за додатковою інформацією або документами, якщо це необхідно.

Якщо вся інформація та документи відповідають вимогам, ви отримаєте підтвердження комерційної діяльності. Це дозволить вам продовжувати користуватися Google Ads для розміщення реклами.

У разі невдалого підтвердження Google надасть рекомендації щодо виправлення невідповідностей, після чого ви зможете повторно подати заявку.

Що важливо врахувати:

• Всі документи мають бути актуальними та офіційними.
• Необхідно уважно перевіряти, щоб всі дані в документах співпадали з інформацією, наданою в обліковому записі Google Ads.

Якщо виникли питання або проблеми під час підтвердження, зверніться до служби підтримки Google Ads.

Підтвердження рекламодавця в Google Ads: заключні думки

Підтвердження рекламодавця в Google Ads необхідне для того, щоб забезпечити прозорість на платформі Google Ads. Ця процедура допомагає запобігти шахрайству та спонукає рекламодавців дотримуватися правил платформи. Google може вимагати підтвердження для нових користувачів, політичної реклами, або реклами в чутливих категоріях.

Щоб успішно пройти підтвердження, рекламодавцю потрібно подати юридичні документи, які підтверджують особу або компанію. Якщо не пройти підтвердження в зазначений термін, обліковий запис може бути призупинено.

Ми розуміємо, що ця процедура може здатися складною та викликати багато запитань. Якщо відчуваєте труднощі або невпевненість під час проходження підтвердження в Google Ads, не соромтеся звернутися до експертів агенції диджитал-маркетингу Inweb.

Наші спеціалісти допоможуть успішно пройти всі етапи процесу та забезпечити ефективність рекламних кампаній.

 • Інформацію для матеріалу надала і перевірила: Діана Ковтонюк, PPC Client Project Manager Team Lead в агенції Inweb.
 • Текст підготувала до публікації: Софія Гризовська, редакторка медіа Inweb.
Про автора

Діана Ковтонюк
Діана Ковтонюк
, PPC Client Project Manager Team Lead
Агенція digital-маркетингу Inweb
Я керівниця команди проєктних менеджерів PPC в агенції Inweb. Маю багаторічний досвід у сфері цифрового маркетингу, спеціалізуючись на управлінні рекламними кампаніями та оптимізації клієнтських проєктів. Відзначаюся глибоким розумінням ринку, стратегічним мисленням та здатністю ефективно керувати командою для досягнення високих результатів. У своїх експертних статтях у Медіа Inweb ділюся корисними порадами та інсайтами, допомагаючи читачам покращувати свої маркетингові стратегії.
Більше цікавого