Live blog: CES 2025 — найцікавіші новинки ґаджетів та штучного інтелекту
Щорічна виставка CES 2025 у Лас-Вегасі стала платформою для анонсів найновіших розробок у сфері технологій. Захід триває з 7 по 10 січня, на ньому демонструють різні оновлення штучного інтелекту й різноманітних ґаджетів.
У Медіа Inweb ми вирішили вести Live blog й додавати найцікавіші новини впродовж усього періоду проведення CES 2025.
Пристрій L’Oréal Cell BioPrint для індивідуального аналізу стану шкіри
L’Oréal представила Cell BioPrint — пристрій, який допомагає визначити стан шкіри за допомогою аналізу білків. Ґаджет розробили у співпраці з корейським стартапом NanoEntek, який спеціалізується на технологіях для аналізу біологічних рідин.
Як це працює:
- Користувач наносить спеціальну стрічку на щоку, щоб зібрати клітини шкіри.
- Стрічку обробляють у буферному розчині, який завантажується у картридж пристрою.
- Cell BioPrint проводить аналіз зразків, фотографує обличчя та збирає додаткові дані за допомогою короткого опитувальника про стан шкіри.
Результати аналізу базуються на методі протеоміки, що дозволяє оцінити структуру білків і їхню функцію. Пристрій надає рекомендації щодо конкретних косметичних продуктів і процедур, які можуть бути ефективними та прогнозує можливі проблеми: гіперпігментація чи розширені пори.
Пілотний запуск пристрою буде в Азії, але точна дата глобального релізу та ціна поки невідомі.
Масштабне оновлення телевізорів Samsung зі штучним інтелектом
Samsung представила оновлену лінійку телевізорів із покращеними характеристиками. Флагманський S95F QD-OLED оснащено антибліковим покриттям, що зменшує рефлекси від світла, і дисплеєм, здатним досягати яскравості 4000 ніт. Частота оновлення екрана – 165 Гц – вона орієнтована на геймерів.
Цьогорічне оновлення також включає функцію Vision AI, яка об’єднує:
- AI Upscaling для покращення якості зображення;
- автоматичне HDR;
- нову функцію Click to Search, яка дозволяє шукати інформацію про акторів, одяг, рецепти чи місце зйомки прямо з екрана.
Система Oasis для управління енергією будинку від EcoFlow
Компанія EcoFlow представила Oasis — систему для автоматизації управління енергоспоживанням у будинку, яка працює на основі штучного інтелекту. Вона дозволяє відстежувати й оптимізувати енергію через програму, відповідаючи на запитання природною мовою.
Що вміє Oasis:
- моніторить виробництво енергії сонячними панелями та споживання пристроями;
- автоматично перемикає живлення на резервні батареї під час відключень;
- пропонує налаштування енергоспоживання відповідно до тарифів і погоди;
- працює з пристроями EcoFlow та іншими ґаджетами, сумісними з Matter.
Очікується, що Oasis допоможе знизити витрати на енергію та спростить управління домашньою інфраструктурою. Продаж стартує у 2025 році.
Новинки ґаджетів для моніторингу здоровʼя
Також на CES 2025 представили кілька новинок для здоровʼя.
Withings Omnia — концепт дзеркала, що пропонує 360-градусне сканування тіла для моніторингу ваги, серцевого ритму та інших показників здоров’я. Зараз пристрій перебуває на ранніх етапах розробки, проте експерти вбачають великий потенціал, який обіцяє трансформацію у сфері домашньої медицини.
Швейцарський стартап Nutrix представив cortiSense — пристрій для вимірювання рівня кортизолу у слині. За допомогою даних платформи gSense можна отримати персоналізовані плани зниження стресу. Комерційний запуск очікується до кінця року, з акцентом на корпоративні рішення для моніторингу здоровʼя співробітників в офісах.
ШІ-манеж для немовлят Bosch Revol
Bosch презентувала Revol — смарт-манеж для немовлят із функціями моніторингу здоров’я. Пристрій оснащений датчиками для вимірювання серцевого ритму, дихання та якості повітря. Завдяки штучному інтелекту пристрій може розпізнавати потенційні небезпеки, такі як м’які предмети біля обличчя дитини.
Робот-пилосос Saros Z70, який збирає шкарпетки
Компанія Roborock презентувала Saros Z70 — робот-пилосос із роботизованою рукою, яка може збирати невеликі предмети під час прибирання. Це перший масовий пристрій із п’ятиосьовою складною рукою OmniGrip, яка дозволяє підіймати предмети вагою до 300 грамів.
Що вміє Saros Z70:
- визначає об’єкти, які можна підняти, та позначає їх у додатку;
- збирає шкарпетки, серветки чи сандалі, і переносить їх у вже очищені зони;
- може скласти зібрані предмети у визначене місце, наприклад, біля шафи чи у кошик;
- використовує потужність всмоктування 22,000 Па для ретельного прибирання;
- розпізнає до 108 об’єктів за допомогою системи навігації StarSight Autonomous System 2.0.
Продаж Saros Z70 заплановано на червень 2025 року. Ціна поки не оголошується.
Halliday запустили ШІ-асистента в смартокулярах
Новий продукт компанії Halliday — смартокуляри з інтегрованим інтерфейсом для проактивної допомоги. Пристрій здатен відображати інформацію у вигляді 3,5-дюймового екрана, розпізнавати мову та навіть створювати підсумки зустрічей у реальному часі.
Попереднє замовлення стартує наприкінці виставки, а ціна складатиме від $399 до $499.
Mirumi: ШІ робот-компаньйон, який імітує сором’язливу дитину
@verge We got to take a look at Mirumi from robotic startup, Yukai Engineering. The main function and purpose of Mirumi is to pretty much just be cute. #robot #ces #ces2025 #techtok #cute ♬ original sound – The Verge
Японський стартап Yukai Engineering презентував Mirumi — пухнастого робота, що поводиться як сором’язлива дитина. Завдяки сенсорам він повертає голову до людей чи об’єктів поруч, а якщо його торкнутися або підходити раптово, відхиляється назад, ніби соромиться.
Що вміє Mirumi:
- реагує на рухи й об’єкти, повертаючи голову;
- імітує сором’язливість, хитає головою у відповідь на взаємодію;
- може кріпитися до сумки чи рюкзака за допомогою довгих рук.
Продаж Mirumi заплановано через краудфандинг у середині 2025 року. Ціна очікується близько $70, доступні кольори – рожевий і сірий.
Робот-котик Nékojita FuFu, який дує на напої
Yukai Engineering представила Nékojita FuFu — робота-кота, що кріпиться до чашки чи миски та допомагає остудити гарячі напої або їжу. Робот поєднує вентилятор з алгоритмом Fuing System, який імітує людське дуття.
Пристрій має кілька режимів роботи, зокрема:
- Basic Main — помірні подихи з короткими паузами.
- Look at That! — поступове посилення сили подихів.
- Ready Yet? — короткі подихи з паузами, що імітують перевірку температури.
Ідея виникла, коли розробник згадав, як складно було остуджувати їжу для дитини, і що це іноді спричиняло запаморочення. Запуск Nékojita FuFu заплановано в Японії на середину 2025 року. Очікувана ціна — $25.
Супутниковий брелок OffGrid для зв’язку та безпеки
HMD представила OffGrid — компактний пристрій для супутникового зв’язку, який можна прикріпити до брелока. Він дозволяє надсилати повідомлення, передавати сигнали безпеки та зв’язуватися зі службами екстреної допомоги навіть у віддалених місцях.
Що вміє OffGrid:
- надсилати текстові повідомлення через супутники за допомогою мобільного застосунку;
- передавати сигнал безпеки (safety ping) для сповіщення близьких;
- контактувати зі службами екстреної допомоги та передавати дані про місцезнаходження.
Пристрій коштує $200 і з’явиться у продажу цього місяця в США, Європі, Австралії та Новій Зеландії, а згодом і на інших ринках.
Персональний ШІ-суперкомп’ютер Nvidia Project Digits
Nvidia анонсувала Project Digits — компактний суперкомп’ютер на базі Grace Blackwell, здатний працювати з моделями до 200 мільярдів параметрів. Пристрій орієнтований на ШІ-дослідників і студентів, забезпечуючи до 1 петафлопса продуктивності завдяки суперчіпу GB10 Grace Blackwell, розробленому разом із MediaTek.
Project Digits оснащений 128 ГБ оперативної пам’яті, до 4 ТБ флеш-накопичувача і працює на Linux-системі DGX OS. Дві машини можна об’єднати для моделей до 405 мільярдів параметрів. Пристрій доступний як автономно, так і в підключенні до Windows або Mac.
Продажі стартують у травні, початкова ціна — $3,000. Nvidia позиціонує новинку як інструмент для широкого кола розробників, що має зробити ШІ-технології доступнішими.
Парасолька від сонця з повербанком від Anker
Anker представила сонячну парасольку із серії SOLIX, яка заряджає телефони й мініхолодильники. Вона використовує перовскітні сонячні елементи, що працюють на 30% ефективніше за звичайні у яскравому світлі та вдвічі краще в тіні.
Парасолька забезпечує до 80 Вт потужності через USB-C або XT-60 для зарядки ґаджетів і сумісних пристроїв, наприклад, нового холодильника EverFrost 2. Вона може стояти окремо або кріпитися до холодильника.
Випуск заплановано на весну чи літо, а вартість поки не оголошена.
Телевізор з ШІ, який підсумовує новини, від Google
Google анонсувала нову функцію для телевізорів на базі Google TV. Завдяки ШІ-асистенту Gemini пристрій створює короткі підсумки новин дня. Користувачі можуть активувати функцію News Brief, яка збирає інформацію з перевірених новинних каналів і YouTube, формуючи зручний огляд актуальних подій.
Функція стане доступною для нових і наявних Google TV пристроїв наприкінці 2025 року. Це перший продукт Google, що офіційно використовує ШІ для новин, хоча компанія стикається з викликами, пов’язаними з точністю контенту та ліцензуванням джерел.
Нові телевізори також підтримуватимуть інтерактивні функції: голосовий пошук фільмів чи відео, і надаватимуть підсумки контенту за допомогою Gemini.
Робот-лампа Mi-Mo з ШІ від Jizai
Японська компанія Jizai представила Mi-Mo — шестиногого робота, що нагадує знамениту лампу Pixar. Робот оснащений камерами, мікрофонами та працює на ШІ. Він розпізнає голосові команди та може реагувати на них.
This is Mi-Mo a "general purpose AI robot" that looks kind of like the Pixar lamp on top of a small table. pic.twitter.com/yTHq8Smnoz
— Karissa Bell (@karissabe) January 6, 2025
Mi-Mo допомагатиме дітям із домашніми завданнями: нагадуватиме про них і контролюватиме виконання. Він також може модифікуватися за допомогою додаткових сенсорів чи програмного забезпечення.
Робот наразі є прототипом, але Jizai планує випустити його як набір для розробників уже цього року.
Toyota готує до заселення футуристичне місто Woven City
На CES 2025 Toyota повідомила про завершення першої фази будівництва Woven City — «живої лабораторії» майбутнього, розташованої на місці колишнього автозаводу біля підніжжя Фудзіями. Місто створено для тестування автономних транспортних засобів, розумних будинків, роботів та інших нових технологій.
Восени 2025 року перші 100 мешканців, серед яких співробітники Toyota та її підрозділу Woven by Toyota, заселяться в Woven City. У майбутньому спільнота розшириться до 360 осіб, а згодом — до 2,000. Проєкт підтримує розвиток спільнот і створення нових ідей, поєднуючи автономність, екологічність (водневі технології) та інноваційний дизайн від архітектора Б’ярке Інгельса.
Woven City стане платформою для розробників і підприємців, які зможуть тестувати свої ідеї в реальних умовах. Місто також отримає унікальну інфраструктуру з трьома типами вулиць: для швидкого транспорту, повільних мобільних засобів і пішоходів. Офіційно місто відкриється для публіки у 2026 році.
Panasonic створив ШІ-застосунок, який допоможе сім’ям планувати спільні активності
Компанія Panasonic представила Umi — ШІ-застосунок, який має на меті допомагати сім’ям підтримувати здоровий спосіб життя та зміцнювати контакт між членами родини.
Umi розробили у співпраці з компанією Anthropic на основі ШІ-моделі Claude. Застосунок дозволяє складати розклад спільних сімейних активностей, ставити спільні цілі, планувати фізичну активність і слідкувати за виконанням цих завдань.
Офіційний запуск Umi у США заплановано на 2025 рік.
Робот у вигляді черепахи для моніторингу якості води
Компанія Beatbot представила RoboTurtle — робота, схожого на черепаху. Він призначений для моніторингу стану водойм за допомогою сенсорів, які аналізують якість води.
RoboTurtle працює на сонячному резервному живленні. Його розробили з використанням біомімікрії, що дозволяє мінімізувати вплив на навколишнє середовище.
Розробка зараз на початковій стадії, але компанія планує, що в майбутньому RoboTurtle зможе моніторити забруднення під час розливів нафти, оцінювати шкоду від стихійних лих та спостерігати за рідкісними видами в природних умовах.
ШІ-асистент від авіакомпанії Delta Air Lines
Delta Air Lines представила ШІ-асистента Concierge для свого мобільного застосунку. Асистент надаватиме інформацію про термін дії паспортів, вимоги до візи, погоду в місцях призначення. Також він буде допомагати у навігації по аеропорту: направляти до пунктів здачі багажу та виходів на посадку.
Також, користувачі програми лояльності SkyMiles отримають безкоштовний доступ до YouTube Premium і YouTube Music під час польотів.
Окрім цього, Delta анонсувала першу хмарну систему розваг для літаків. Вона буде оснащена 4K HDR QLED-дисплеями, Bluetooth-з’єднанням і 96-терабайтним сховищем для медіаконтенту. Система стане доступною з 2026 року.
Omi — ШІ-компаньйон із CES 2025
На CES 2025 представлено Omi — пристрій-компаньйон вартістю $89. Це невеликий круглий ґаджет, який кріпиться до одягу за допомогою магніту. Omi здатний реагувати на слова без активаційних команд, роблячи взаємодію зі ШІ максимально природною.
Пристрій оснащений мікрофоном і базовим сенсором, що дозволяють йому слухати розмови, підсумовувати зустрічі та надавати відповіді на запитання. Наприклад, Omi може повідомити курс Bitcoin або виділити ключові моменти після переговорів. Його функціонал розширюється через магазин, у якому вже доступно понад 250 програм, включно з інтеграцією з Google Drive і Zapier.
Omi працює до трьох днів без підзарядки, а його основні алгоритми використовують моделі OpenAI та Meta.
Продажі Omi почнуться у другому кварталі 2025 року. Пристрій обіцяє зробити взаємодію зі ШІ більш інтуїтивною та доступною, привносячи майбутнє у повсякденне життя.
Baseus EnerGeek: зарядний пристрій і мобільна точка доступу Wi-Fi
Baseus представила EnerGeek MiFi Power Bank — портативний зарядний пристрій із функцією роздачі мобільного Wi-Fi. Батарея на 20 000 мА·год забезпечує зарядку ґаджетів і дозволяє підключати до 10 пристроїв до 4G-мережі.
Очікувана ціна — $90, початок продажів запланований на квітень 2025 року.
EnerGeek має два USB-C порти, один USB-A та вбудований кабель USB-C, який також служить ремінцем. Максимальна потужність зарядки — 67 Вт, а на корпусі є дисплей для відображення заряду батареї та статусу підключення. Швидкість завантаження даних через Wi-Fi сягає 50 Мбіт/с, а тарифні плани налаштовуються через застосунок.
Oshkosh представили службові машини, які керуються із застосунку
Oshkosh представила нові електричні машини, які скоро з’являться у містах США. Серед них — сміттєвози, що автоматично визначають розташування баків і використовують роботизовану руку для збору відходів, автономний робот HARR-E для збирання сміття за викликом через застосунок і пожежні авто з системою попередження зіткнень, яка аналізує рух транспорту і підвищує безпеку рятувальників.