Найкращі нові серіали із сильними героїнями 2024 року

Найкращі нові серіали із сильними героїнями 2024 року В епоху, коли боротьба за ґендерну рівність і визнання жіночих досягнень стає тільки актуальнішою, серіали із сильними героїнями відіграють важливу роль у формуванні суспільних наративів. Вони надихають нас бути сміливішими, сильнішими та не втрачати віру у власні сили незалежно від обставин.

У цій статті ми зібрали найкращі нові серіали, де героїні формують хід історії, вчать нас важливим життєвим урокам і демонструють, що справжня сила полягає у тому, щоб бути собою.

1. Уроки Хімії

Цей драматичний мінісеріал, розповідає про Елізабет Зотт, жінку-хіміка, котра мріяла про наукову кар’єру, однак завагітніла, що майже поставило крапку на її карʼєрі. Однак Зотт знайшла вихід та розпочала вести власне кулінарне шоу, засноване на хімічних дослідах й експериментах.

Цей серіал можна вважати феміністичним, оскільки він показує боротьбу жінки за самореалізацію в часи, коли їй накладалися обмеження через її стать. Елізабет Зотт — сильна персонажка, яка не здається перед труднощами, а намагається змінити світ на краще своїм розумом, талантом і харизмою. Вона також є прикладом для молодих дівчат, які мріють про наукову кар’єру.

2. 1670

Це сатирична комедія про життя Яна Адамчевського, польського шляхтича XVII століття, який мріє стати найвідомішим діячем своєї країни. У серіалі показано його сімейні чвари, сутички з кріпаками, романтичні пригоди та політичні інтриги. Серіал у гумористичному ключі переосмислює історію давньої Польщі з погляду сучасності, висміюючи табуйовані теми релігії, традиційних цінностей та одностатевих стосунків.

Серіал можна вважати феміністичним, оскільки в ньому присутні сильні жіночі персонажі, які борються за свої права, свободу та щастя.

3. Маленький вогник (2023)

Біографічна воєнна драма, яка розповідає про історію Міп Гіс, голландської жінки, яка ризикувала своїм життям, щоб сховати родину Анни Франк від нацистів протягом понад два роки під час Другої світової війни.

Серіал є феміністичним, оскільки він показує силу, мужність і співчуття Міп Гіс, яка не вагалася допомогти своїм переслідуваним сусідам і зберегти їхній голос для майбутніх поколінь. Міп Гіс, яку грає Бел Паулі, є головною персонажкою, яка відображає ідею фемінізму, а також інші жінки, які перебували в таємному притулку, такі як Едіт Франк, Анна Франк і Беп Воскейль.

4. За океан (Transatlantic)

Історична драма за мотивами роману Джулі Оррінджер «Портфель для польоту» (2019). Серіал розповідає про діяльність Комітету надзвичайної допомоги, який допомагав біженцям втекти з окупованої Німеччиною Франції до США в 1940 році. Серед рятованих були відомі митці та письменники, такі як Ганна Арендт, Макс Ернст, Марсель Дюшан, Марк Шагал та інші.

Цей серіал можна вважати феміністичним, оскільки в ньому зображено сильних персонажок, які борються за свої права, свободу і гідність в умовах війни, насильства і переслідувань. Ці жінки показують приклади відваги, незалежності та солідарності, які відповідають ідеї фемінізму. Вони також ставляться критично до патріархальних норм і стереотипів, які обмежують їхні можливості й вибір, не підкоряються чужим очікуванням і живуть за своїми цінностями та принципами.

5. Режим

Це чорна комедія про життя в стінах сучасного авторитарного режиму, який поступово руйнується. Головна героїня — канцлер Елена Вернгам (Кейт Вінслет), яка стає все більш параноїдальною та нестабільною і знаходить незвичайного співрозмовника у вигляді волатильного солдата Герберта Зубака (Маттіас Шонартс). Їхні відносини впливають на спроби Елени розширити свою владу, що призводить до розколу палацу та країни.

Серіал є феміністичним, оскільки показує сильну жіночу персону, яка бореться за своє місце в чоловічому світі політики, а також критикує патріархальні структури, які пригнічують жінок. Елена Вернгам відображає ідею фемінізму, адже вона вимагає рівних прав та можливостей для себе та інших жінок, які потрапили під її вплив. Вона також протистоїть стереотипам про жіночу слабкість, емоційність та залежність від чоловіків.

6. Брати Сунь

Бойовик про азіатську мафіозну сім’ю, яка опиняється в небезпеці, коли таємничий ворог вбиває їхнього батька. Старший син, Чарльз, є холоднокровним убивцею, який повинен захистити свою матір і молодшого брата, Брюса, від злочинних сил. Серіал показує їхню боротьбу за виживання, сімейні зв’язки та культурні розбіжності між Тайванем і США.

Цей серіал можна вважати феміністичним, оскільки в ньому є сильні персонажки, які відображають ідею фемінізму. Одною з них є Мама Сунь, яка є головою сім’ї після смерті свого чоловіка. Вона не боїться стикатися з небезпекою, приймати рішення і захищати своїх синів.

7. Хід королеви

Драматичний мінісеріал про життя і кар’єру Бет Хармон, сироти, яка стає вундеркіндом у світі шахів. Серіал заснований на однойменному романі Уолтера Тевіса 1983 року. Він показує, як Бет долає свої емоційні проблеми, наркотичну та алкогольну залежність, а також суспільні стереотипи, щоб стати великою шахматисткою.

В ньому головна героїня є сильною, незалежною й амбітною жінкою, яка відображає ідею фемінізму. Бет не піддається тиску чоловічого домінування у шахах, а навпаки, доводить свою рівність і перевагу над своїми суперниками. Вона також виявляє свою індивідуальність, стиль і характер, не зважаючи на очікування суспільства від жінок її часу.

8. SILO

Американський науково-фантастичний серіал, який вийшов у 2024 році. Сюжет розгортається навколо групи людей, які живуть у підземному бункері після глобальної катастрофи. Вони повинні дотримуватися суворих правил і законів, які контролюють їхнє життя, але деякі з них починають підозрювати, що існує світ за межами бункера.

Одна з головних героїнь — Джулія, працює механіком у бункері і мріє про те, щоб побачити небо. Вона виявляє, що бункер має таємний вихід і намагається втекти зі своїм коханим. Її дії спричиняють ланцюг подій, які змінюють долю всіх мешканців бункера. Друга головна героїня — Марі, яка є лідером опозиції у бункері та веде повстання проти диктаторського режиму. Вона відстоює ідею рівності й демократії, а також захищає інтереси жінок, які страждають від насильства і дискримінації.

9. Корона

Серіал «Корона» розповідає про життя королеви Єлизавети II, яка віддано служить своїй країні та народу, а також про політичні та особисті події, які вплинули на її правління. Серіал можна вважати феміністичним, оскільки він показує силу, мудрість, відвагу та лідерство жінки, яка займала одну з найвищих посад у світі.

Крім того, серіал зображує інших персонажок, які борються за свої права, свободу та щастя — принцеса Маргарет, принцеса Діана, Маргарет Тетчер та інші. Серіал «Корона» є цікавим зразком історичної драми, який варто подивитися всім, хто цінує сильних жінок та їхній внесок у світову історію.

10. Хто така Ерін Картер? (2023)

Британський мінісеріал 2023 року у жанрі драми, бойовика, трилера. Головна героїня — Ерін Картер, британка, яка живе в Барселоні зі своєю донькою Харпер. Її спокійне життя змінюється, коли вона вступає в конфлікт з грабіжниками в супермаркеті й виявляється, що вона має таємне і жорстоке минуле. Ерін змушена боротися за свою безпеку і свободу, а також захищати свою дочку від небезпеки.

Цей серіал показує сильну, незалежну, рішучу жінку, яка не піддається стереотипам і обмеженням суспільства. Ерін Картер — приклад персонажки, яка відстоює свої права, свою особистість і свою родину.

Сподіваємося, що вам сподобалася наша підбірка. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал «Inweb | Стрибай у digital», щоб дізнаватися про найцікавіші новини у сфері диджиталу та зростати професійно.

Про автора

Софія Старк
Софія Старк
, Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого