Коли вийде новий GPT-5: дата виходу, можливості, новини

Коли вийде новий GPT-5: дата виходу, можливості, новини

Розробки OpenAI викликають цікавість, оскільки ChatGPT вже став інструментом, який використовують багато digital-спеціалістів, розробників та й звичайних користувачів у власних потребах. А з наближенням релізу GPT-5 інтерес до технологій лише зростає.

У цій статті ми вирішили розглянути останні чутки та анонси щодо дати виходу GPT-5, можливих функцій, а також еволюцію від попередніх версій.

Оскільки точної дати виходу на момент написання нема, ми робимо широкий огляд авторитетних джерел, аналізуємо та надаємо актуальну інформацію, щоб тримати у курсі подій.

Дата виходу GPT-5

Цікавість до GPT-5 росте, тому багато хто намагається передбачити точну дату виходу. Згідно з джерелами, зокрема Business Insider, GPT-5 може бути випущений в середині 2024 року, ймовірно, влітку.

Це припущення базується на коментарях з інтерв’ю Лекса Фрімана з CEO OpenAI, Семом Альтманом, який зазначив, що робота над GPT-5 вже триває, але точних термінів не надавав.

— То коли вийде GPT-5?
— Я не знаю. Це чесна відповідь.
— О, це чесна відповідь. Моргніть двічі, якщо це цього року.
— Цього року ми випустимо нову дивовижну модель. Я не знаю, як ми її назвемо.
— Отже, ми переходимо до питання про те, які моделі представите?
— У найближчі місяці ми випустимо багато різних речей. Думаю, це буде дуже круто. Думаю, перш ніж говорити про модель, схожу на GPT-5, яка називається так, або не називається так, або трохи гірша чи трохи краща за те, що ви очікуєте від GPT-5, я думаю, що спочатку ми повинні випустити багато інших важливих речей.

З огляду на попередні цикли розробки, які включають фази навчання, тестування та підготовки до випуску, середина 2024 року виглядає досить реалістичним терміном.

Ймовірні можливості GPT-5: які оновлені характеристики на нас чекають

Оглянемо очікування і ймовірні можливості, які приписують оновленій моделі GPT-5.

Покращені логічні здібності

Однією з основних областей покращення в GPT-5 може стати розвиток логічного мислення. Нова модель, за думками експерта ШІ Яша Бхаскара (Yash Bhaskar), зможе детальніше аналізувати задачі, розбиваючи їх на окремі кроки та перевіряючи правильність кожного з них.

Це зможе підвищити точність відповідей, що актуально проти галюцинації фактів у наявних моделях GPT-4 та GPT-3.5. Також подібне покращення зможе підвищити якість відповідей у процесах, де необхідні покрокові роздуми й аналіз даних.

Мультимодальні можливості

GPT-5 продовжить розвивати мультимодальні можливості, інтегруючи текст, зображення, аудіо і, можливо, відео.

Це дозволить використовувати модель у ширшому спектрі застосувань:

 • Генерація контенту.
 • Автоматизовані помічники.
 • Розпізнавання зображень та відео.

Розширення мультимодальних функцій дозволить створити природнішу взаємодію з ШІ, частину з якої ми бачили вже на демонстрації асистента, розробленого на моделі GPT-4o. Ймовірно, з релізом GPT-5, ці можливості будуть удосконалені, щоб виправдати неймінг.

Збільшений розмір параметрів

За прогнозами генерального директора компанії Гевіна Уберті (Gavin Uberti), GPT-5 може мати приблизно в 10 разів більше параметрів, ніж GPT-4.

Фото: Коли вийде новий GPT-5
Параметри – це числові значення, які модель штучного інтелекту використовує для навчання та генерації тексту. Вони визначають, як модель обробляє вхідні дані та створює вихідний текст.

Проте збільшення кількості параметрів вимагає більше обчислювальних ресурсів і пам’яті для навчання та роботи моделі. Тому розробникам важливо знаходити баланс між продуктивністю та ефективністю моделі.

Враховуючи джерела, що вказують на кількість параметрів GPT-4 від 1,5 до 1,8 трильйона, розмір GPT-5, як очікується, забезпечить ще більшу точність і ширші можливості для обробки даних та генерації контенту.

Фото: Коли вийде новий GPT-5: дата виходу, можливості, новини

Поліпшення багатомовності

GPT-4 показала значний прогрес у роботі з контентом та запитами різними мовами, проте GPT-5 може отримати ще більше покращень. Очікується, що нова модель краще розумітиме діалекти, жаргонізми та правила різних мов, завдяки використанню більшого обсягу даних.

Оновлена модель зможе враховувати локальні мовні особливості, що зробить її кориснішою для створення контенту. Також покращиться взаємодія між мовами, що дозволить моделі ефективніше перемикатися між ними в одному чаті.

Подібні покращення досягаються шляхом співпраці OpenAI з різними організаціями, які надають доступ моделі до аналізу їх контенту. Серед таких організацій BBVA, News Corp та інші.

Перехід від чатів до асистентів

Експерти розглядають GPT-5 як крок від простих чат-ботів до особистих автономних асистентів, здатних виконувати задачі без безпосереднього втручання користувача.

Це може включати:

 • Інтеграцію з різними сервісами.
 • Виконання задач на основі інструкцій користувача.
 • Автоматизацію рутинних процесів: бронювання, покупок, повернення товарів, планування.

Це дозволить користувачам делегувати більшість рутинних задач штучному інтелекту, заощаджуючи час та підвищуючи ефективність. Проте це, звичайно, буде більш поширено у США та Європі.

Підвищення точності

З кожною новою версією моделі GPT точність її відповідей зростає. Очікується, що GPT-5 продовжить цю тенденцію, зменшуючи кількість помилок і покращуючи розуміння контексту та видачу релевантних відповідей.

Цього вдасться досягти завдяки збільшенню обсягу та різноманітності даних, на яких навчалася модель.

Збільшення контекстного вікна

Фото: Коли вийде новий GPT-5: дата виходу, можливості, новини

Одним з обмежень поточних моделей GPT є розмір контекстного вікна, тобто обсяг тексту, який модель може враховувати при генерації відповідей.

Контекстне вікно визначає, наскільки добре модель здатна утримувати інформацію про попередні частини тексту, що важливо для створення логічних відповідей у довгих діалогах або при роботі з великими обсягами тексту.

В GPT-4 це вікно вже було збільшене, порівняно з попередніми версіями, але GPT-5 може отримати розширення.

Збільшення розміру контекстного вікна в GPT-5 дозволить моделі враховувати більші обсяги тексту одночасно. Модель зможе підтримувати довші діалоги, розуміючи контекст навіть через кілька абзаців.

Крім того, збільшене контекстне вікно покращить здатність моделі до обробки та аналізу довгих текстів. Це буде корисно для юридичних аналізів, досліджень чи роботі інших галузей, де важливо враховувати великий обсяг інформації.

Коли вийде GPT-5 та якими будуть його можливості

Коли вийде GPT-5 та якими будуть його можливості

Реліз GPT-5 очікується в середині 2024 року і може принести значні покращення, порівняно з попередніми моделями GPT-4, GPT-4o, як прогнозують експерти.

 • Модель отримає покращені логічні здібності, що дозволить краще аналізувати завдання та видавати релевантні відповіді.
 • Ймовірно, нова модель матиме мультимодальні покращення і підтримуватиме текст, зображення, аудіо та відео, що розширить її можливості.
 • Збільшення кількості параметрів забезпечить вищу точність та доступ до обробки більшої кількості інформації.
 • GPT-5 також зможе краще розумітиме різні мови, діалекти та жаргонізми.
 • Отримає збільшені контекстні вікна, які дозволять моделі враховувати більші обсяги тексту і підтримувати довгі діалоги.

Загалом, GPT-5 може стати значним кроком вперед у розвитку штучного інтелекту. Проте це наштовхує на думку про безпеку створення й етичність використання такого інструменту у різних сферах.

Про автора

Софія Старк
Софія Старк
, Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого