Як побудувати сильний особистий бренд у 2025 році: 4 ключові стратегії

Як побудувати сильний особистий бренд у 2025 році: 4 ключові стратегії

Алла Малишко — SMM та маркетинг-експертка, авторка Telegram-каналу Все про SMM | STORIES | INST. Навчає експертів створювати креативний контент та монетизувати його на шести різних платформах.

У цьому матеріалі Алла розповідає про чотири ключові стратегії побудови сильного особистого бренду у 2025 році. Поговоримо про мультиканальність, креативність, SEO-оптимізацію та колаборації. 

А якщо ви хочете поділитися своїм досвідом з читачами Медіа Inweb — читайте, як надіслати статтю.
Фото: «Балансу не існує — існує фокус уваги. Де твій фокус, там і відбуваються класні речі» — інтервʼю з Мілою Потаповою, «Всі. Свої»

Щороку я спостерігаю одну й ту саму помилку у блогерів, експертів і власників бізнесу. Усі ми прагнемо розпочати новий рік із чітким планом дій, але стрімкі зміни на ринку часто роблять інструменти, які ще два роки тому були ефективними, неактуальними.

Тож постає логічне запитання: на що спиратися у таких умовах? Моя мета сьогодні — провести детальний аналіз ринку, визначити ключові стратегії, які залишатимуться ефективними у 2025 році, і поділитися цими ідеями з вами.

Мультиканальність як основа маркетингової стратегії бренду

Вся справа в точках дотику з вашою цільовою аудиторією. Головне завдання сильного особистого бренду — максимізувати увагу людей. Щоб закрити цю задачу, ми не можемо покладатися лише на Instagram, бо через велику конкуренцію і щорічне зростання кріейторів всередині платформи алгоритми стали доволі вимогливими до контенту та частоти постингу. Це помітили не тільки блогери, а й бізнеси. Утримувати увагу стає дедалі складніше, і коливання охоплень stories — яскраве тому підтвердження.

Помилково вважати, що мультиканальність — це про необхідність бути всюди. Ні, йдеться лише про присутність на тих платформах, де ваша цільова аудиторія проводить найбільше часу.

Важливо розуміти, що такий комплексний підхід ще й дає вам відчуття контролю та безпеки. Коли ви зберігаєте свій головний актив (аудиторію) в одному кошику (наприклад, в Instagram), усі ваші процеси та стратегія продажів залежать від цієї платформи. Також будьте готові інколи стикатися зі стресом через збої в роботі платформи. Лише цього року на моїй пам’яті їх було два, після чого мої колеги і я сама спостерігали дивне падіння показників переглядів контенту.

Мультиканальність як основа маркетингової стратегії бренду — фото 2 | Експертна стаття Алла Малишко

Коли ви розвиваєте особистий бренд мультиканально, ви не втрачаєте контакт з аудиторією і не стресуєте через падіння охоплень, адже завжди зберігаєте можливість донести свій офер через інші платформи, а отже — продати. Все це зробить вашу стратегію прогнозованою, а не лотереєю, при якій ви будете думати чи пощастить вашому контенту набрати перегляди, або ні.

Є ще один важливий момент — при виборі платформ спирайтесь на аналіз. Спочатку проведіть аудит свого блогу, визначте, які показники потрібно покращити, а потім робіть вибір. У моєму випадку кожна додаткова платформа відіграє важливу роль у контент-стратегії:

  • Мета Instagram — залучення, утримання, продажі та підвищення лояльності.
  • Мета TikTok — залучення аудиторії та розповсюдження контенту. У TikTok мене здебільшого бачить нова аудиторія, тому платформа чудово працює на мою впізнаваність.
  • Мета Telegram — утримання, продажі та побудова ком’юніті. Можу сказати так, Телеграм у більшості своїй буде скарбничкою вашої аудиторії, там може бути концентрат інформації про вас, про ваш продукт та вашу експертність. За своїм досвідом скажу, люди скоріше відписуються від Інстаграму, ніж від Телеграму.
  • Раджу також мати в асортименті платформу для глибокого контенту — YouTube або подкасти. На цих платформах увага аудиторії утримується значно довше, ніж на інших, що дозволяє вам краще розкрити свої цінності, підхід і процес роботи.

Пам’ятайте про те, що на одних платформах ви можете програти конкуренцію, а на інших, навпаки, стати лідером.

Цього року я також відвідала WebSummit 2024 і ще раз переконалася в ефективності мультиканальності. Йдеться про британський подкаст The Girls Bathroom. Дівчата не просто зробили популярний проєкт, а й змогли створити з кожного епізоду справжню контент-машину, яка дозволяє їм постійно генерувати трафік на їхні випуски.

Мультиканальність як основа маркетингової стратегії бренду — фото 6 | Експертна стаття Алла Малишко
Повні відео виходять на YouTube-каналі, а аудіоформат окремо завантажується на стрімінгові платформи, такі як Apple Podcasts і Spotify. Додатково команда подкасту нарізає уривки з епізодів для short-form контенту — TikTok, Instagram Reels, YouTube Shorts. Вони також створили чат для нетворкінгу, де слухачки можуть об’єднуватися і спілкуватися. Зараз дівчата вже збирають великі зали, оскільки продають офлайн квитки на свій подкаст.

Для мене це приклад того, як з однієї одиниці контенту можна створити щонайменше 10-20 різних форматів, ефективно просуваючи їх на різних платформах. Це дозволяє збільшити кількість «дотиків» з аудиторією. До того ж кожного разу аудиторія бачить обличчя дівчат-ведучих, що сприяє не лише популяризації подкасту, а й зміцнює їхню медійність.

Цю стратегію можна чудово використати і для своїх проєктів.

Креативність — як єдиний спосіб пробити банерну сліпоту

Ви можете сказати, що це досить очевидний тренд, який завжди залишався популярним. Так, це правда, але є важливий момент: знати про нього — ще не означає вміти його використовувати.

Якщо ви хочете мати впізнаваний особистий бренд, вам потрібно завжди знаходитися в пошуку нових креативних ідей.

І давайте на цьому моменті одразу перейдемо до прикладів.
@oleh._.antonov #silpo #сільпо #чек #побажання #outfit #style #outfitcheck #fashion #brands #wear #cozy #scarf ♬ Make It Better (Instrumental) – Anderson .Paak

Свіжий кейс — Олег Антонов, художник і дизайнер, який нещодавно здивував креативністю весь TikTok, створивши мерч для «Сільпо» у вигляді чека з побажаннями. Його відео набрало понад 1,8 мільйона переглядів, що привернуло увагу бізнесів і зробило його впізнаваним.

І от уявіть собі: зараз ця ідея вже реалізована — «Сільпо» і бренд Cher’17 створили шарф у вигляді такого чека і зробили sold out за кілька днів.

Звісно, Олег міг створювати стандартний контент для дизайнера, показуючи свої ілюстрації та графіку. Але він обрав інший шлях — використати тригер медійності. Він взяв відомий український бренд, використав його фірмову особливість — побажання в чеку — і запропонував креативну ідею, яку бренд хоч завтра може використати.

Я більше ніж впевнена, що кількість запитів до нього на співпрацю збільшились в рази.

Запам’ятайте, ви можете виділити свій особистий бренд, додаючи креатив на будь-який етап створення контенту:

  • Ви можете експериментувати з форматами відео.
  • Зробіть креативніший клікбейт для вашого Reels або TikTok.
  • Ви можете створити серії контенту, які зацікавлять вашу аудиторію і триматимуть її в очікуванні наступного посту чи відео (реаліті, мінісеріали).
  • Ви можете взяти відомий бренд і запропонувати для нього креативне рішення (тригер медійності).

Все це допоможе суттєво пробити банерну сліпоту аудиторії в рекомендаціях і підсилить впізнаваність вашого особистого бренду. Не очікуйте від себе миттєвого сплеску креативності, дайте собі час. Просто робіть і тестуйте різні гіпотези.

SEO-оптимізація контенту: підвищуємо видимість і залучаємо трафік

Це однозначно те, на що ми повинні звернути увагу. На SEO-оптимізації контенту був зроблений окремий акцент на WebSummit 2024. Під час лекції Everything is influenced спікер Stevie Johnson (який працював над маркетингом Wizz Air і не тільки) розповів, що станом на зараз 60% представників покоління Z не користуються Google, щоб знайти якийсь продукт, запланувати подорож або, наприклад, розв’язати будь-яке своє питання.

Замість того, щоб шукати ресторани, спортзали чи йогу в Google, вони тепер шукають це в Instagram та ТікТок. Наприклад, вони можуть запитувати: «best restaurants in Rome».

Можна зробити один великий висновок: виграє той, який буде домінувати у пошуковій видачі у своєму домені в соціальних мережах.

Як це використати? Потрібно використовувати ключові слова у вашому домені:

  • У біо та шапці профілю Instagram.
  • У підписах до Reels, постів або ТікТок-відео.
  • На зображеннях.
  • Можна використовувати ключові слова у відео (наприклад, через субтитри). Завчасно оптимізуйте свій сценарій.

Наприклад, якщо ви експерт з просування в соціальних мережах, ось кілька ключових слів, які можуть бути корисними для SEO-оптимізації вашого контенту: просування, SMM, контент для соцмереж, контент-маркетинг, цільова аудиторія, залучення підписників тощо.

Майбутнє за колабораціями, а не за конкуренцією

Я розумію, що інколи геть не хочеться ділитися увагою своєї аудиторії, особливо коли ви так довго її збирали. Але є один важливий момент: якщо ви хочете зростати в рази швидше, то вам потрібно об’єднуватися.

Скажу відверто, я сама не одразу до цього дійшла. До останнього часу я звикла залучати аудиторію контентом та безсумнівно використовувати платні методи просування, наприклад таргетинг. У кожному з цих випадків до мене приходила доволі холодна аудиторія, яку ще потрібно було прогрівати своїми сенсами та цінностями.

У колабораціях все інакше: вас рекомендує не просто випадкова особа, а хтось, чия думка важлива для вашої нової аудиторії. Таким чином тут класно працює тригер лояльності.

Моя вам рекомендація — вже зараз почніть підшукувати колег із сильним особистим брендом у суміжній сфері діяльності. Наприклад, якщо ви — експерт із маркетингу, то можете об’єднатися з графічним дизайнером і створити рубрику «Перероблюємо рекламні банери відомих українських брендів». Ви, як маркетолог, працюватимете над сенсами, а дизайнер — над візуальним виглядом. Це можна реалізувати у форматі мінісеріалу. Таким чином ми вже маємо готову концепцію, яка виглядає креативно та незвично.

Пам’ятайте, що колаборації — це ще чудовий привід для обговорення всередині ніші. Зазвичай такі активності збирають багато репостів. Таким чином, я вже бачу як мінімум кілька класних результатів від такої співпраці: підвищення впізнаваності, залучення аудиторії та зростання лояльності.

Спробуйте й не бійтеся проактивно писати колегам із пропозиціями. Завчасно продумайте ідею та концепт, щоб переконатися, що ви з колегою «на одній хвилі». Пам’ятайте, що не лише великі бренди можуть створювати класні активності — це під силу також особистим і експертним блогам. Головне — почати!


Я дуже сподіваюся, що ця стаття дала вам поштовх до нових ідей та допомогла звернути увагу на актуальні тенденції на ринку, які набирають обертів вже сьогодні. Не відкладайте реалізацію своїх ідей у довгий ящик — можете вже починати тестувати гіпотези. Як я вже зазначала на початку цієї колонки, ринок змінюється дуже швидко, і може пройти зовсім небагато часу, перш ніж доведеться писати нову таку статтю.

З наступаючим Новим роком! Пам’ятайте, що найкраще, що ви можете зробити — це ділитися своїми ідеями зі світом. Хто знає, можливо, вже наступного року я цитуватиму твій кейс у статті як приклад успішного розвитку особистого бренду.

Валерія Трофімчук
Валерія Трофімчук
• Deputy Head of Content
Inweb
Гнучка та багатозадачна перфекціоністка. Права рука головного редактора Медіа Inweb та SMM-менеджер агенції. У диджиталі вже понад 5 років та починала з контент-менеджменту.
Більше цікавого