Розвиток ШІ збільшує викиди парникових газів та енерговитрати у Google

Розвиток ШІ збільшує викиди парникових газів та енерговитрати у Google

Google оприлюднила свій екологічний звіт, який показує значне збільшення викидів парникових газів через розвиток штучного інтелекту. Попри зусилля компанії зменшити свій вплив на навколишнє середовище, звіт підкреслює високі енерговитрати, які можуть негативно позначитися на екології.

У 2023 році Google викинула 14,3 мільйона метричних тонн вуглекислого газу, що на 48% більше порівняно з 2019 роком і на 13% більше, ніж у попередньому році.

Це збільшення викидів пов’язане зі зростаючими енергетичними потребами дата-центрів, необхідних для роботи ШІ. Звіт підкреслює складності зменшення викидів при інтеграції ШІ у більше продуктів.

Звіт Google також підкреслює збільшення використання води для охолодження дата-центрів, що зросло на 17% порівняно з попереднім роком. Це значне використання води свідчить про високі енерговитрати, пов’язані з технологіями ШІ.

Компанія працює над зменшенням свого впливу на навколишнє середовище через програму відновлення води, спрямовану на компенсацію водокористування у своїх об’єктах. Вони досягли 18% відновлення води через проєкти з відновлення водозборів та управління іригацією. Однак ці досягнення не перекреслюють того, що енергоспоживання ШІ залишається проблемою.

Звіт також описує переваги ШІ у розв’язанні кліматичних проблем, наприклад — оптимізація систем поливу, підвищення паливної ефективності транспорту та прогнозування природних катастроф. Однак, що стосується енерговитрат ШІ, він не надає конкретних даних, зазначаючи, що прогнозування майбутнього впливу штучного інтелекту на довкілля є невизначеним. Google пояснює відсутність конкретних даних тим, що з розвитком ШІ навантаження буде менш значущим.

Це викликає питання щодо справжньої вартості ШІ для довкілля. Критики стверджують, що небажання Google розкривати детальні дані про енерговитрати є спробою зменшити значення ресурсів, необхідних для розвитку штучного інтелекту. Попри заяви компанії про зусилля з підвищення ефективності та зменшення енергоспоживання для навчання ШІ, загальне збільшення викидів свідчить про серйозну проблему.

Microsoft, також повідомляють про збільшення викидів через діяльність, пов’язану зі штучним інтелектом. Викиди парникових газів Microsoft зросли майже на 30% з 2020 року через будівництво дата-центрів для підтримки ШІ.

Джерело: TechCrunch

Про автора

Софія Старк
Софія Старк
, Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого