SMM-стратегія для школи FPV-дронів FPVUA — кейс Inweb
Сфера діяльності
FPV-дрони, школа FPV, магазин та сервіс FPV-дронів
Послуга
SMM-просування
Інструменти
Instagram, Facebook
Коли FPVUA почали просування своєї школи та магазину FPV-дронів, виникла потреба у вдосконаленні стратегії для кращого охоплення цільової аудиторії. Працювати над проєктом почали з вересня 2023 року, на початку акцент був на навчанні дітей, але в процесі роботи стало очевидно, що зміщення фокуса на дорослих принесе кращі результати. Ділимось результатами просування на червень 2024.
У цьому кейсі розповідаємо, як команда Inweb допомогла FPVUA адаптувати SMM-стратегію, підвищити впізнаваність бренду та залучити більше клієнтів.
Про клієнта
Основна мета клієнта — популяризація FPV-дронів як хобі серед дорослих. На початку робота була орієнтована на дітей, однак під час співпраці акцент змістили на дорослих через низький інтерес з боку дітей.
Головна задача
Клієнт звернувся із запитом на просування школи FPV-дронів та магазину. Канали просування — Instagram та Facebook.
Основні цілі команди:
- Підвищення впізнаваності бренду.
- Оформлення соцмереж у єдиному актуальному стилі.
- Залучення нових учнів до школи FPV-дронів.
- Збільшення продажів FPV-дронів та послуг сервісу.
Етапи роботи з клієнтом
Роботу експертів Inweb над цим проєктом можна розділити на пʼять етапів.
Аналіз ринку
Команда провела комплексний аудит ринку FPV-дронів в Україні та за кордоном. Виявили, що більшість компаній зосереджені на військових цілях FPV-дронів, а просування цього хобі як розваги фактично не використовувалося.
Вже на етапі аналізу ми зіткнулися з кількома викликами. Основна складність полягала в тому, що в Україні FPV-дрони здебільшого асоціюються з військовою діяльністю, тоді як клієнт прагнув розвивати цей напрямок як хобі для дорослих та дітей. Спільнота, яка розуміє й підтримує таке хобі, є досить невеликою.
Комплексний аналіз допоміг виявити особливості FPVUA, які можна використати для просування:
- клієнт просуває FPV-дрони як хобі для дорослих і дітей;
має власне приміщення для тренувань, що дозволяє проводити заняття; - FPVUA — одна з перших шкіл пілотування FPV-дронів в Одесі;
надають повний пакет послуг: від навчання та покупки дронів до їх подальшого обслуговування.
Це допомогло нам краще зрозуміти, як підібрати архетип й сформувати стратегію, аби контент залучав необхідну ЦА та резонував з нею.
Візуальне оформлення та вибір архетипу бренду
До співпраці клієнт не мав візуальної концепції чи брендбуку, тому ми розробили обкладинки для хайлайтс Instagram у двох візуальних варіантах.
Під час розробки візуального стилю погодили з клієнтом відійти від темної колористики, яка домінує у конкурентів. Команда зробила акцент на яскравих, динамічних елементах. Клієнт обрав другий варіант.
Це дозволило бренду виділитися серед конкурентів і спілкуватися з аудиторією невимушено, щоб не асоціювати FPV-дрони в межах бренду з військовими цілями.
Новий архетип бренду підкреслив захоплення польотами як хобі. Це допомогло розмежувати уявлення про FPV в межах школи сме як цивільного хобі.
Під час формування архетипу довго обирали між двома: творець та бунтар. Оскільки бренд розриває шаблони, що дрони — військова тематика та від початку робили орієнтир на тому, що це може бути хобі для дорослих та дітей.
Також FPVUA майже першопроходці, адже закривають повний спектр послуг: школа пілотування з власною великою трасою, магазин, сервіс. Дружня команда з нуля створювала індустрію пілотування дронами, тому архетип творець їм якнайкраще відповідає.
Ми його проявляли у незвичному контенті, відмові від звичних неонових та темних елементів у візуалах та незвичних форматах подачі матеріалу: екскурсія школою від лиця дрона, навчальна діяльність тощо.
Формування та впровадження контент-стратегії
На початку роботи клієнт наповнював профілі соцмереж вітринним типом. Провівши аналіз, ми запропонували відмовитися від цього, оскільки подібні дії не приносили бажаного результату.
На основі інсайтів з аналізу розробили стратегію з фокусом на відеоконтент (Reels). З 12 публікацій на місяць вирішили робити 7-10 відео. Контент розроблявся на основі аналітики поведінки користувачів та враховував популярність відео на тему FPV-дронів серед дорослої аудиторії.
Під час створення контенту використовували рубрикатор, який закривав основні запитання та заперечення аудиторії щодо безпеки та вартості хобі.
Залучення аудиторії за допомогою інтерактиву
Запускали прямі ефіри, де аудиторія мала можливість не тільки ознайомитися з командою, але й отримати практичні поради зі збирання дронів. Це підвищило залученість і створило додаткову довіру до бренду.
Окрім цього, провели розіграш сертифікатів на навчання, що допомогло збільшити активність підписників.
Платне просування
З третього місяця почали використовувати платне просування у Facebook та Instagram. До запиту клієнта зміщували акцент на різних аспектах діяльності (школа, магазин, сервіс).
Під час першого тесту просування підтвердили гіпотезу, що для збільшення залученості та охоплення найкраще підходить відеоформат, тому для реклами використовували Reels.
Важливою частиною стратегії стала оптимізація рекламних оголошень для конкретних регіонів, щоб забезпечити чітке потрапляння в цільову аудиторію.
Інсайти та аналітика на основі даних соцмереж
Під час просування FPVUA ми отримали кілька важливих інсайтів, які вплинули на подальшу стратегію. Вочевидь, тематика FPV-дронів асоціюється переважно з військовою діяльністю. Це створювало бар’єри для залучення нової аудиторії, тому зміщення фокуса на хобі для дорослих дозволило знизити цей негативний вплив.
Аналіз контенту показав, що відеоформат, особливо Reels, має значно більшу залученість серед цільової аудиторії. Тому з 12 публікацій на місяць 7-10 були відео, що дозволило збільшити охоплення та взаємодії.
Ще один важливий інсайт стосувався прямих ефірів: під час їх проведення аудиторія активно взаємодіяла з контентом, ставила запитання та знайомилась із командою FPVUA. Це не лише підвищило довіру до бренду, але й допомогло отримати нові ліди для школи.
Результати аналітики соцмереж також показали, що хештеги, геолокації та інтерактивні елементи сприяли залученню нових підписників. Розіграш сертифікатів на навчання значно підвищив активність підписників і допоміг залучити нових клієнтів.
Платне просування, яке розпочалося з третього місяця співпраці, було ефективно налаштоване для різних регіонів і послуг (школа, магазин, сервіс) — під запит клієнта. Це дозволило FPVUA залучити більше місцевої аудиторії в Одесі та стабільно зростати в інших регіонах України.
Основною складністю було залучення лідів для школи FPV-дронів. При цьому команда Inweb отримала для клієнта необхідну кількість якісних заявок, що дозволяло підтримувати роботу школи.
Inweb виправдав очікування — збільшилася кількість підписників та клієнтів для школи, що було основною метою співпраці.
Команда проєкту
Дарʼя Щербак,
SMM Specialist
Анастасія Бєлобородько,
SEO Client Project Manager