ШІ-художник Botto буде формувати власну базу знань та почуття стилю

ШІ-художник Botto буде формувати власну базу знань та почуття стилю

ШІ-художник Botto, який створили у 2021 році, вже заробив понад $4 мільйони завдяки продажу диджитал-картин. У жовтні 2024 року його роботи представили на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку, де зібрали $350 тисяч.

Botto — це децентралізований художник, який використовує ШІ-генератор, схожий на DALL-E чи Midjourney, для створення зображень. Його розробили німецький художник Маріо Клінгеманн, медіапідприємець Саймон Гадсон і дизайнер-науковець Зів Епштейн.

Його головна особливість — модель смакових вподобань, яка відбирає найбільш вдалі роботи за результатами голосування користувачів.

ШІ-художником Botto управляють через децентралізовану автономну організацію (DAO — організація під керівництвом спільноти, яка керована компʼютерним кодом), де учасники можуть купувати токени $Botto для впливу на управління проєктом та розвиток системи. Також користувачі голосують за зображення та обирають, які з них будуть публікуватись.

Фото: ШІ-художник буде формувати власну базу знань та почуття стилю
Зараз команда Botto інтегрує мовну модель Mistral, щоб система могла взаємодіяти з користувачами. Це дозволить розвивати особистість Botto: через спілкування і зворотний зв’язок система буде формувати нові знання та почуття стилю.

Кріейтори також експериментують із послабленням обмежень у роботі Botto — це дозволить використовувати складніші генератори зображень. Такий крок може відкрити можливості для створення більш інноваційних робіт. Розробник інструмента Саймон Гадсон порівнює розвиток Botto із дорослішанням людини у суспільстві.

Попри успіх проєкту, він викликає питання щодо етики. Багато художників критикують використання ШІ-моделей, яких навчають на мільйонах зображень, часто без дозволу авторів. Але Клінгеманн стверджує, що ШІ є лише інструментом, а ідеї належать творцям.

«Модель — це як новий пошуковик, а творчість — це вибір цікавого із можливого простору», — Маріо Клінгеманн, німецький художник та один з розробників Botto.

Проєкт Botto також підкреслює нові можливості для мистецтва, даючи можливість поєднувати людський і машинний творчий процес. Водночас він порушує нові питання щодо авторського права, етики та майбутнього художньої індустрії.

Джерело: Wired

Ольга Беспалько
Ольга Беспалько
• Media Editor
Inweb
Редакторка медіа з досвідом роботи у контент-менеджменті та копірайтингу. Постійно слідкую за digital трендами і новинами, щоб надавати вам цікаву та актуальну інформацію. Зі мною ви точно будете в курсі всіх подій.
Більше цікавого