OpenAI представила нову модель o3, яка швидше і точніше виконує завдання
Компанія OpenAI презентувала нову модель o3, яка замінила o1. Модель доступна у двох версіях: стандартній o3 і компактній o3-mini, оптимізованій для окремих задач. Як і модель o1, o3 підтримує функцію логічного міркування, але вона має покращену швидкість і точність виконання завдань. Повноцінний запуск моделі заплановано на січень 2025 року.
На високих налаштуваннях o3 показала результат 87,5% у тесті ARC-AGI, що перевіряє здатність штучного інтелекту виконувати завдання, з якими модель не була ознайомлена під час навчання.Також, o3 дозволяє налаштовувати час обчислення для підвищення точності.
Проте, модель ще має недоліки. Наприклад, вона може припуститися помилок у простих завданнях, як це було із попередньою версією o1. OpenAI застосовує техніку деліберативного узгодження, щоб мінімізувати ризики помилок і спроб маніпуляцій з боку моделі.
Сем Альтман сказав, що компанія вирішила пропустити назву o2, щоб уникнути конфлікту з британським оператором зв’язку O2. Також він заявив, що перед масовим запуском моделей з логічним міркуванням необхідно розробити регуляторні рамки для зменшення потенційних ризиків.
Протягом 12 днів компанія розкривала нові можливості своїх моделей, додавала нові функції або випускала нові продукти. Згадуємо ключові оновлення за цей період:
- Компанія додала підписку ChatGPT Pro за $200. З нею користувачі отримують доступ до режиму o1 Pro. Крім цього, буде необмежений доступ до моделей o1, o1-mini та GPT-4o та до розширених функцій голосу.
- Запуск моделі Sora Turbo для генерації відео. Вона працює на основі вдосконаленого алгоритму та дозволяє створювати відео тривалістю до 20 секунд із роздільною здатністю до 1080p.
- OpenAI анонсувала інструмент Canvas, який дозволяє працювати з текстом і кодом у зручному інтерфейсі. Він доступний через браузерну версію ChatGPT і десктопний застосунок для Windows.
- Колаборація OpenAI та Apple Intelligence: компанії інтегрували ChatGPT у Siri та розширили можливості Apple Intelligence. ChatGPT можна буде використовувати для генерації відповідей на запити, створення текстів та аналізу документів.
- Компанія додала «Режим Санти» у ChatGPT. Ця опція дозволяє спілкуватися з віртуальним Санта-Клаусом на мобільних пристроях, у браузерній версії застосунку та на ПК.
- Нова функція «Проєкти», яка допомагає користувачам впорядковувати чати та керувати завданнями. Вона працює як система папок і доступна у бічній панелі.
- OpenAI зробив пошуковик ChatGPT доступним для всіх користувачів, включаючи безкоштовні акаунти.
- Компанія запустила модель o1 через свій API, але поки що з обмеженим доступом для розробників категорії tier 5.
- OpenAI додала можливість телефонувати на номер 1-800-CHATGPT для безплатного спілкування з ChatGPT до 15 хвилин щомісяця.
Джерело:TechCrunch