OpenAI оновлює можливості API o1 та додає нові функції для розробників

OpenAI оновлює можливості API o1 та додає нові функції для розробників

OpenAI оголосила про запуск моделі штучного інтелекту o1 через свій API, проте доступ поки що обмежено для розробників із категорії tier 5.

Щоб потрапити до цієї категорії, обліковий запис має бути активним понад 30 днів із моменту першої оплати, а витрати на API повинні перевищувати $1 000. O1 замінює попередню версію моделі — o1-preview.

Що таке модель o1

o1 — це «розумна» модель, яка здатна самостійно перевіряти факти, що зменшує кількість помилок у відповідях. Проте цей підхід вимагає більше часу та обчислювальних ресурсів, через що використання моделі коштує дорого.

OpenAI оцінює обробку ~750 000 слів у $15, а генерацію тексту — у $60, що вшестеро дорожче за останню версію GPT-4o.

Модель o1 у новій версії API отримала більше налаштувань: підтримку функціонального виклику, аналізу зображень, повідомлень для встановлення стилю відповідей, а також параметр reasoning_effort, який регулює глибину аналізу перед відповіддю.

Оновлення інших моделей та API

OpenAI також оновила моделі GPT-4o та GPT-4o mini, які стали доступні через Realtime API. Ці моделі забезпечують генерацію голосових відповідей у реальному часі з меншими затримками, підвищеною ефективністю та зниженими витратами.

API отримав підтримку стандарту WebRTC, що дозволяє створювати голосові застосунки для браузерів, смартфонів та IoT-пристроїв. Крім того, інтеграція WebRTC підтримує кодек аудіо, потокову передачу, шумозаглушення та контроль перевантаження мережі.

OpenAI найняла творця WebRTC Джастіна Уберті, який очолив удосконалення цієї інтеграції.

Функція точного налаштування та SDK

Компанія додала можливість точного налаштування моделей через порівняння пар відповідей, що допомагає моделі визначати перевагу одних відповідей над іншими. Також OpenAI запустила бета-доступ до офіційних SDK для мов програмування Go та Java.

Попри те, що OpenAI продовжує удосконалювати свій API, компанія не поспішає запускати API для відеогенеративної моделі Sora. Це рішення може знизити її конкурентоспроможність на фоні таких гравців, як Google, AWS і стартапів, які вже активно пропонують API для створення відео.

Водночас, із запуском o1 та новими функціями API OpenAI прагне посилити свої позиції серед розробників, зокрема в напрямку інтеграції в реальні умови використання.

Джерело: TechCrunch

Софія Старк
Софія Старк
• Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого