Оновлення в iOS 18 можуть коштувати $400 млн доходу стороннім розробникам застосунків
Згідно зі звітом компанії Appfigures, компанія Apple з майбутнім оновленням iOS 18 може вплинути на дохід від сторонніх застосунків у розмірі близько 400 мільйонів доларів.
Під час WWDC 2024 у червні компанія Apple продемонструвала нові функції для своїх пристроїв, багато з яких спочатку були доступні лише через сторонні застосунки. Ця практика, серед користувачів відома як «шерлокінг», зародилася в 1990-х роках, коли Apple представила пошуковий інструмент для Mac, який відтворював функції стороннього застосунку Watson.
Історично інтеграція певних функцій безпосередньо в iOS мала практичний сенс, наприклад, включення вбудованого ліхтарика. Однак ця практика також викликала питання щодо використання компанією Apple власних даних для прийняття рішень про те, які функції розробляти, і чи не дає це Apple несправедливу конкурентну перевагу.
За декілька років Apple представила такі функції, як Continuity Camera, відстеження прийому ліків і сну, а також програми Freeform і Journal. Цього року фокус змістився на менеджери паролів, застосунки для запису та транскрипції дзвінків, кастомні програми для створення емодзі, інструменти для письма зі штучним інтелектом та програми для відстеження.
Компанія Appfigures проаналізувала сторонні застосунки, які щорічно завантажують понад 1 000 разів, і виділила кілька категорій, на які, ймовірно, вплинуть нові функції Apple у 2024 році.
Програми для пошуку маршрутів на чолі з AllTrails, який став «Застосунком року» за версією Apple у 2023 році, щорічно приносять $307 млн. Помічники з граматики, такі як Grammarly, принесли $35,7 млн, математичні помічники заробили $23,4 млн, а менеджери паролів накопичили $20,3 млн. Програми з кастомними емодзі додали ще $7 млн доходу.
Найбільша частка «шерлокерського» доходу припала на застосунки Trail, на які припало 78% доходу, що постраждав, і 40% завантажень. Лише у травні 2024 року споживачі витратили $28,8 млн на трейл-застосунки та завантажили 2,5 млн разів.
Серед інших категорій — математичні програми, дохід від яких збільшився на 43% порівняно з минулим роком, граматичні помічники (+40%), менеджери паролів (+38%) і трейдери (+28%). І навпаки, кастомні програми з емодзі зазнали спаду на 17%.
Попри те, що ці програми мають базу користувачів, їм буде складно конкурувати з вбудованими функціями Apple.
Однак програми, які продовжують впроваджувати інновації та використовувати нові можливості, такі як покращені функції Siri, можуть продовжувати випереджати пропозиції Apple, попри конкуренцію з iOS 18.
Джерело: TechCrunch