TikTok як пошукова система: висновки та статистика від Adobe

TikTok як пошукова система: висновки та статистика від Adobe Компанія Adobe провела дослідження щодо використання TikTok як пошукової системи. Ми його переклали і ділимося ключовими висновками та інфографікою.

Основні тези після опитування понад 800 користувачів і 250 власників бізнесу:

 • Двоє з п’яти американців використовують TikTok як пошукову систему.
 • Один з 10 зумерів частіше покладається на TikTok, ніж на Google.
 • Більш ніж половина бізнесменів (54%) використовують TikTok у рекламних цілях, публікуючи пости у середньому дев’ять разів на місяць.
 • Один з чотирьох власників малого бізнесу співпрацює з інфлюенсерами TikTok для продажу продуктів або рекламних акцій.

Еволюція пошуку у TikTok

Соціальні мережі розвиваються швидко, а TikTok виходить за межі звичайної розважальної платформи, перетворюючись у пошукову систему.

Розгляньмо, як споживачі використовують TikTok для пошукових потреб і як компанії адаптують стратегії, щоб отримати вигоду від цієї тенденції.

Дослідження Adobe охопило 808 споживачів та 251 бізнесмена, щоб отримати уявлення про пошукову поведінку та дослідити інноваційні способи, якими бізнес адаптує маркетинг задля задоволення пошукових намірів споживачів у TikTok.

Тенденції пошуку у TikTok

Користувачі переосмислюють підхід до пошуковиків, а TikTok виступає несподіваним гравцем у цій сфері. Розглянемо, як різні покоління використовують TikTok для пошукових потреб.

 • Два з п’яти американців використовують TikTok як пошукову систему. Споживачі найчастіше зверталися до платформи, щоб знайти нові рецепти, музику, поради DIY та модні поради.
 • 64% користувачів, що народились у двохтисячних (2000-2012) і 49% міленіалів, народжених у 1981–1996 роках, підтвердили, що вони використовували TikTok як пошукову систему. Молодь на 29% частіше, ніж міленіали, шукала рецепти. І що вражає, близько одного з 10-ти користувачів молодшого покоління віддає перевагу TikTok перед традиційними гігантами, такими як Google.
 • Ще одне несподіване відкриття — новий чатбот від ChatGPT. Один з 10 споживачів звернувся до ChatGPT для пошуку інформації, а один з 20 попросив у нього поради щодо особистих фінансів.

Тенденції пошуку у TikTok

Чому споживачів приваблює використання TikTok як пошукової системи та який тип контенту найкраще привертає їх увагу

За словами респондентів, TikTok приваблює користувачів, оскільки пропонує короткі та інформативні відео, чіткий формат та персоналізований контент. Серед покоління зумерів: два з п’яти були захоплені контентом, налаштованим під їх смак. Одному з чотирьох бебібумерів сподобався формат сюжетних відеороликів (narrative-driven videos).

62% користувачів надають перевагу відеоурокам TikTok, але також переглядають відгуки про продукти чи послуги (39%) та особисті історії (38%).

Чому споживачів приваблює використання TikTok як пошукової системи та який тип контенту найкраще привертає їх увагу

Бізнес-стратегія поєднується з пошуком у TikTok

Друга частина дослідження Adobe — це опитування власників бізнесу. Дізнаймося, як підприємці використовують TikTok, порівнюють його ефективність з традиційними пошуковими системами та розв’язують проблеми, пов’язані з платформою.

Бізнес-стратегія поєднується з пошуком у TikTok

 

Власники бізнесу починають усвідомлювати потенціал TikTok як пошуковика. 54% з них використовували TikTok для просування бізнесу, публікуючи пости у середньому дев’ять разів на місяць. Деякі також використали потенціал інфлюенсерів.

Один з чотирьох власників малого бізнесу використовує впливових осіб TikTok для продажу продуктів та рекламних акцій.

У середньому підприємці виділяють 15% маркетингового бюджету на створення контенту у TikTok. Типи контенту, у який вони інвестують:

 • 43% схиляються до творчого контенту, пов’язаного з їхнім продуктом.
 • Відгуки про продукт або послугу — 36%.
 • Відеоуроки — 35%.
 • Особисті історії — 29%.
 • Популярні челенджі або меми — 25%.

Платформа є перспективною, 53% власників бізнесу мають намір збільшити свої інвестиції у партнерський маркетинг TikTok наступного року, але проблеми також є. Майже третина вважає, що підвищення рівня залученості є складним завданням, тоді як понад 25% мають проблеми зі створенням якісного контенту та залученням більшої кількості споживачів.

Онлайн-інструменти, такі як безплатний відеоредактор, дозволяють власникам бізнесу вирішити деякі з цих проблем, допомагаючи їм заощаджувати гроші та створювати відео для TikTok за лічені хвилини та без жодного досвіду.

Якщо ви плануєте просувати свій бізнес у соцмережах, звертайтесь за експертними консультаціями та веденням до наших SMM-спеціалістів.

Що стосується охоплення ширшої аудиторії, окрім зумерів, дані дослідження свідчать, що більшості глядачів подобаються навчальні відео та огляди, особливо якщо вони містять особисті історії та легкий для сприйняття стиль оповіді.

Скористайтеся можливостями пошуку TikTok

Американські споживачі звертаються до TikTok не лише для розваги, вони також використовують його як пошукову систему, яка знаходить те, що їм до вподоби. Цей тренд особливо помітний серед молодої аудиторії, яка не лише отримує контент, персоналізований під свої смаки, але й розглядає TikTok як справжнього конкурента традиційним пошуковим системам.

Оскільки ця тенденція набирає обертів, для бізнесу, особливо малого, з’являється чудова можливість використати величезний потенціал TikTok і створювати контент, який справді викликає резонанс.

Обкладинка статті — Adobe

Про автора

Пишемо, редагуємо та публікуємо для вас.
Більше цікавого