На аукціоні продали перший у світі портрет, створений роботом-художником
У Нью-Йорку на аукціоні Sotheby’s за понад $1 млн продали перший у світі портрет, створений роботом-художником Ai-Da, що відображає нову еру у взаємодії мистецтва та штучного інтелекту.
Портрет британського математика Алана Тюрінга, який був виконаний роботом-художником Ai-Da, продали на аукціоні за $1,08 млн. Очікування щодо початкової вартості становили від $120 000 до $180 000, проте ціна різко зросла під час торгів, на яких було зроблено 27 ставок.
Портрет Тюрінга, математика, який допоміг зламати німецький код «Енігма» під час Другої світової війни, має особливе символічне значення. Ai-Da пояснює, що цей портрет спонукає до роздумів над божественною природою технологій, а також їхнім впливом на етику й суспільство.
Процес створення картини був унікальним. Ai-Da використовувала вбудовані очі-камери для аналізу зображення Тюрінга, потім, у процесі так званого спілкування з командою, робила вибір щодо стилю, кольору, текстури й тональності роботи. Створення портрета було частиною дискусії про «ШІ для добра» і мало на меті показати етичні аспекти використання сучасних технологій.
Виступ Ai-Da на Sotheby’s підкреслив її місію — спонукати до діалогу про вплив штучного інтелекту на сучасний світ. Її картини, зокрема портрет Тюрінга, змушують суспільство замислитися над тим, як ШІ може змінити наше життя, а також викликають дискусії про контроль у контексті використанні штучного інтелекту.
Джерело: The Guardian