Позитивне мислення з фокусом на можливостях — колонка Олексія Мамонтова, CEO Inweb

Позитивне мислення з фокусом на можливостях — колонка Олексія Мамонтова, CEO Inweb

Олексій Мамонтов, CEO агенції диджитал-маркетингу Inweb відвідав івент Forbes «Саміт СЕО 2024: Кроки за обрій». На ньому виступав Віктор Комаренко, офіцер-психолог Третьої окремої штурмової бригади.

Надихнувшись виступом Віктора про позитивне мислення, Олексій зафіксував основні моменти та поради про те, як і для чого фокусуватися на конструктивних рішеннях, а не проблемах.

А якщо ви хочете поділитися своїм досвідом з читачами Медіа Inweb — читайте, як надіслати статтю.
Фото: Позитивне мислення з фокусом на можливостях — колонка Олексія Мамонтова, CEO Inweb

Віктор розповідав про позитивне мислення, відпочинок та можливості. Теми актуальні для українців, які мають зберігати мотивацію в стресових умовах і для менеджерів, які мають підтримувати цю мотивацію у співробітників.

Позитивне мислення — це підхід, який фокусується на можливостях і конструктивних рішеннях, а не на проблемах. Це здатність бачити ситуації під кутом зростання і потенціалу, а також ефективно справлятися з труднощами.

Позитивне мислення допомагає зберігати спокій, посилювати стійкість до стресу і приймати зважені рішення навіть в умовах невизначеності.

Алгоритм розвитку позитивного мислення

1. Усвідомлення і самоаналіз

Перший крок до позитивного мислення — це усвідомлення внутрішніх бар’єрів і критичних моментів. Ведення щоденника думок може допомогти краще зрозуміти власні реакції на стресові ситуації.

Записуйте, які події викликають негативні емоції, а потім аналізуйте їх, аби знайти шляхи для переосмислення. Замість того, щоб мислити категоріями «не вийде», спробуйте задати собі питання: «Що можна змінити?»

2. Мова, що налаштовує на позитив

Слова формують не тільки наше сприйняття, але й настрій у команді. Замініть фрази «є проблема» на «ми маємо виклик». Такий підхід допомагає створювати конструктивне середовище, де кожен відчуває, що питання не є перешкодою, а можливістю для зростання.

Розпочинайте зустрічі з обговорення позитивних моментів, акцентуючи на успіхах команди, перед тим, як переходити до питань для покращення. Це налаштує учасників на продуктивний діалог.

3. Культура довіри та підтримки

Позитивне мислення розвивається на основі довіри й підтримки всередині команди. Створюйте середовище, де можна відкрито обговорювати труднощі, не боячись осуду.

Відзначайте досягнення кожного, навіть маленькі перемоги, заохочуйте звичку вдячності, щоб кожен член команди відчував свою цінність і вагомість своїх зусиль.

4. Конструктивний підхід до розв’язання проблем

Щоб не потрапити в пастку негативного мислення, розбивайте завдання на менші кроки. Коли видно прогрес, навіть невеликий, стає легше рухатись уперед.

Використовуйте метод «5 чому» для глибшого розуміння кореневих причин проблем і створюйте простір для мозкових штурмів, де можна генерувати ідеї вільно та без обмежень.

Метод «5 чому» — це техніка для глибинного аналізу проблеми шляхом послідовного запитування «чому?» п’ять разів, щоб зрозуміти її кореневу причину. Починається з опису проблеми, після чого кожне наступне запитання ставиться на основі відповіді на попереднє.

Наприклад:
Чому зірвався дедлайн проєкту? — Через затримку з тестуванням.
Чому тестування затрималося? — Бо тестери не мали достатньої інформації.
Чому інформація не була надана вчасно? — Через брак чіткого розподілу обов’язків.
Чому виникла плутанина з обов’язками? — Бо не було призначено відповідального.
Чому не призначили відповідального? — Через відсутність узгодження на старті проєкту.

Цей метод допомагає дійти до першопричини проблеми, а не залишатися на поверхневих рішеннях, що сприяє ефективнішому управлінню та запобіганню аналогічних ситуацій у майбутньому.

5. Оптимізм і вдячність як щоденна практика

Практика вдячності — це те, що дозволяє зберігати позитивне мислення навіть у складні періоди. Фіксуйте позитивні моменти кожного дня: відзначайте свої маленькі досягнення, діліться результатами з командою.

Раз на тиждень обговорюйте досягнення колективу і хоча б раз на квартал проводьте ретроспективу успіхів, щоб підкріпити відчуття спільного прогресу і цілей.

Управління на основі позитивного мислення не лише підвищує продуктивність, але й створює середовище, де команда відчуває підтримку та мотивацію, необхідні для досягнення успіху.

Софія Старк
Софія Старк
• Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого