Найкращі нові фільми з сильними героїнями 2024 року

Найкращі нові фільми з сильними героїнями 2024 року Міжнародний жіночий день — це вшанування жіночої сили, відваги та незламності духу, котра змінює світ на краще. Цей день є нагадуванням про важливість боротьби за ґендерну рівність та визнання внеску жінок у розвиток суспільства. Цьогоріч ми вирішили відзначити це свято, зосередившись на потужних героїнях, які надихають нас через кіно.

10 найкращих нових фільмів із сильними героїнями

Пропонуємо переглянути один з фільмів, зібраних у підбірці, щоб надихнутися силою персонажок та перейнятися ідеями фемінізму.

1. Барбі

Фільм «Барбі» перевершив усі очікування, перетворивши ляльку на символ самовираження та фемінізму. Головні героїні, зіткнувшись з викликами патріархату у ляльковому та реальному світах, демонструють свою силу та вміння підтримати одна одну. Їх подорож стає відображенням боротьби за право бути собою та обирати свій шлях. Цей фільм стане надихаючим прикладом для глядачів будь-якого віку, нагадуючи про значення рівності та підтримки.

2. Прісцилла

Це не просто біографія знаменитої ікони. Це розповідь про силу та стійкість жінки, яка знайшла себе та свій голос у тіні слави чоловіка. Прісцилла Болье — юна дівчина з провінційного містечка, стає дружиною Короля рок-н-ролу, Елвіса Преслі. Її життя перетворюється на казку: багатство, слава, обожнювання фанатів. Але за блискучою фасадою ховається самотність, жорсткий контроль та придушення особистості.

Фільм досліджує еволюцію Прісцилли від беззахисної дівчини до впевненої жінки, яка знаходить власний шлях. Вона кидає виклик патріархальним нормам того часу, розкриває свій талант дизайнера та стає успішною бізнеследі. Це фільм про фемінізм без гасел, про силу тихого голосу, про те, що знайти себе можна в будь-якому віці та обставинах.

3. Голодні ігри: Балада про співочих птахів і змій

«Голодні ігри: Балада про співочих пташок та змій» — неймовірний фільм, який досліджує тему фемінізму в дистопічному світі. Кінострічка розкаже не тільки історію становлення Коpіолана Сноу тираном Панема, він розкриє силу жіночої персонажки Люсі Грей Берд, дівчини з дистрикту 12, яка вперше кинула виклик жорстокій системі Голодних ігор і змогла обійти всі труднощі. Також сильною персонажкою фільму можна вважати сестру Коріолана — Тиґріс та жахливу, проте успішну жінку докторку Волумнію Ґолл.

4. Наяд

Фільм «Наяд» розповідає про неймовірну історію спортсменки Діани Наяд, яка у 60 років вирішила здійснити свою давню мрію — проплисти 180 кілометрів від Куби до Флориди. За допомогою своєї найкращої подруги і тренера Бонні Столл та команди супроводу, Діана здолала всі перешкоди та небезпеки, що чекали її на шляху до свого величезного досягнення.

Кінострічка є феміністичною, тому що він показує силу, волю і наполегливість жінки, яка не піддається стереотипам щодо віку, статі й соціальних ролей. Діана Наяд є прикладом для всіх жінок, які мріють про великі речі та не бояться боротися за них.

5. Бідолашні створіння

«Бідолашні створіння» — це неймовірна екранізація роману Аласдера Ґрея з провокаційним поглядом на жіночу ідентичність, сексуальність та роль жінки у вікторіанському суспільстві. Головна героїня Белла, яку зіграла Емма Стоун, не соромиться своїх бажань, кидається у вир життя з несамовитою енергією та досліджує себе. Її емоції щирі, а інтелект неймовірний, що робить її небезпечною для оточуючих чоловіків.

Феміністичний меседж фільму пронизує кожну сцену. Белла кидає виклик уявленням про «пристойну» жінку, руйнуючи стереотипи про жіночу поведінку. Її неординарність лякає та дратує чоловіків, адже вона не визнає їхню владу над собою. «Бідолашні створіння» — це глибинний аналіз ґендерних ролей. Фільм змушує задуматися над тим, як суспільство ставиться до жінок, якими очікуваннями їх обтяжує та як вони борються за свою свободу.

6. Дюна: частина друга

«Дюна: Частина Друга» продовжує епічну історію Пола Атріда (Тімоті Шаламе) на тлі жорстокої боротьби за владу над пустельною планетою Арракіс. Проте окрім політичних інтриг та масштабних битв, фільм також досліджує тему емансипації та зростання ролі жінок у жорстокому світі.

Жіночим персонажам «Дюни» відведені ключові ролі у політичному житті, військових діях та духовному розвитку. Варто лишень поглянути на силу Леді Джессіки та Чані, щоб зрозуміти, наскільки сильні жінки оточують головного героя.

7. Незламний дух

Фільм «Незламний дух» розповідає про життя австралійської морячки Джессіки Вотсон, яка у 16 років стала наймолодшою людиною, що самотужки та без зупинок обпливла земну кулю. За підтримки своїх батьків, сестер, брата і тренера Бена Браянта, Джессіка вирушила у небезпечну подорож, яка тривала 210 днів.

Джессіка Вотсон є натхненням для всіх дівчат і жінок, які хочуть змінити світ і побороти стереотипи про свою роль у суспільстві. Фільм також акцентує увагу на значенні сім’ї, дружби та підтримки, які допомагають Джессіці впоратися з усіма труднощами і небезпеками на її шляху.

8. Оппенгеймер

Фільм «Оппенгеймер» Крістофера Нолана, заснований на біографії «батька атомної бомби« Роберта Оппенгеймера, несе в собі не лише захопливу історію про наукові досягнення та жахливі наслідки війни, але й цікавий феміністичний підтекст.

Хоча головну роль у фільмі відіграє чоловічий персонаж, жіночі образи відіграють не менш важливу роль. Дружина Оппенгеймера, Кетрін (Емілі Блант), зображена не просто як підтримка та опора чоловіка, але і як самостійна особистість з власними думками та почуттями. Вона не боїться висловлювати свою думку, навіть якщо вона йде всупереч з думкою чоловіка, і стає для нього важливим джерелом підтримки.

«Оппенгеймер« не є відверто феміністичним фільмом, але він дає глядачам можливість замислитися над роллю жінок у науці та суспільстві. Фільм показує, що жінки можуть бути не лише музами та матерями, але й дослідницями, науковицями та лідерами.

9. Чиста гра

Чиста гра (Fair Play) — це еротичний трилер від Netflix, який розповідає про молоду пару, чиї стосунки починають руйнуватися після несподіваного підвищення в компанії гедж-фонду, яка провадить незаконну діяльність. Фільм можна розглядати як феміністичний, адже він показує жінку, яка не підкоряється чоловічому погляду та бореться за своє місце у світі фінансів.

Головна героїня Емілі є амбітною, розумною і не залежить від свого нареченого Люка. У кінострічці порушуються теми жіночої солідарності, ґендерної рівності та насильства.

10. Діва проти біди

«Діва проти біди» — це новий пригодницький фільм з мотивами фентезі від Netflix, який розповідає про долю молодої дівчини, яка потрапляє у пастку королівської інтриги. Замість щасливого шлюбу з принцом, вона стає жертвою древнього ритуалу, який вимагає віддати її дракониці. Але героїня не збирається здаватися без бою і використовує свій розум та хоробрість, щоб врятувати себе і світ від зла.

Фільм є феміністичним, тому що він показує силу і незалежність персонажки, яка не підкоряється стереотипам і очікуванням суспільства. Вона не потребує чоловічої допомоги або захисту, а сама бере відповідальність за свою долю.

Сподіваємося, що вам сподобалася наша підбірка. Підписуйтеся на наш Телеграм-канал «Inweb | Стрибай у digital», щоб дізнаватися про найцікавіші новини у сфері диджиталу та зростати професійно.

Про автора

Софія Старк
Софія Старк
, Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого