Meta розширює можливості ШІ-перекладу та голосового розпізнавання мов

Meta розширює можливості ШІ-перекладу та голосового розпізнавання мов

Meta оголосила про запуск Language Technology Partner Program, ініціативи, спрямованої на збір аудіозаписів мовлення та їхніх транскрипцій для вдосконалення ШІ у сфері мовного розпізнавання та перекладу. Програму реалізують у партнерстві з ЮНЕСКО.

Компанія шукає учасників, які можуть надати понад 10 годин записів із текстовими транскрипціями, великі масиви письмових текстів і набори перекладених речень різними мовами. Ці дані допоможуть удосконалити ШІ-моделі розпізнавання мовлення та автоматичного перекладу, які Meta планує зробити відкритими для загального користування.

Одним із перших партнерів став Уряд території Нунавут у Канаді, де мешканці розмовляють інуїтськими мовами, зокрема інуктитут.

«Ми зосереджені на підтримці малопредставлених мов, що відповідає місії ЮНЕСКО. Наша кінцева мета — створити інтелектуальні системи, здатні розуміти та відповідати на складні людські потреби незалежно від мови чи культурного контексту», — зазначила Meta у своєму блозі.

У межах програми Meta також запустить відкритий тестовий стандарт для оцінки продуктивності ШІ-моделей перекладу. Він міститиме мовні зразки, які створили лінгвісти, та буде доступним на платформі Hugging Face.

Meta позиціює ініціативу як частину своєї соціальної відповідальності. Водночас компанія може отримати вигоду від покращених ШІ-моделей, адже продовжує розширювати функціонал свого віртуального асистента Meta AI та тестує функції автоматичного перекладу для контенту.

Раніше компанію Meta критикували за нерівномірний підхід до модерації контенту різними мовами. Дослідження показали, що платформа залишала 70% дезінформації італійською та іспанською мовами без позначок, тоді як англомовний контент блокували значно частіше. Витоки внутрішніх документів також засвідчили систематичні помилки в модерації арабомовного контенту.

Компанія заявила, що працює над вдосконаленням своїх алгоритмів перекладу та модерації, зокрема через впровадження нових ШІ-рішень.

Джерело: Tech Crunch

Яна Поліщук
Яна Поліщук
• Content Writer
Inweb
Редактор за фахом і райтер за покликанням. Уже понад 13 років пишу тексти, які допомагають читачам знайти відповіді на свої запитання. Люблю слова і їхню силу, але «порожні» і «без цілі» — безжально видаляю. Уважна до деталей, бо вірю, що саме вони роблять тексти живими й переконливими.
Більше цікавого