26% підлітків у США використовують ChatGPT для навчання — дослідження

26% підлітків у США використовують ChatGPT для навчання — дослідження

Pew Research Center дослідили, що 26% підлітків у США віком від 13 до 17 років використовували ChatGPT для виконання домашніх завдань або інших навчальних цілей. Цей показник удвічі перевищує аналогічні дані дворічної давнини.

Більшість підлітків (54%) вважають допустимим використання ChatGPT для пошуку інформації з нових тем. Водночас 29% опитаних допускають використання ШІ для розв’язання математичних задач, а 18% — для написання есе.

Експерти наголошують на слабких сторонах ChatGPT у навчальному процесі. Зокрема, GPT-4, який є основою ChatGPT, обмежений для розвʼязання складних задач. Наприклад, у дослідженні на рівні докторського іспиту з історії ШІ отримав показники лише трохи вищі від випадкового вгадування результатів.

Також ChatGPT має труднощі соціальною мобільністю, геополітикою Африки на південь від Сахари та в інших специфічних темах.

Результати інших досліджень свідчать про неоднозначний вплив ChatGPT на освіту. Турецькі школярі, які мали доступ до ChatGPT, показали гірші результати у тестах з математики порівняно з однолітками без доступу до ШІ. Водночас німецькі учні за допомогою ChatGPT швидше знаходили матеріали для досліджень, але менш якісно їх аналізували.

Педагоги також ставляться до ШІ обережно. Згідно з опитуванням Pew, чверть учителів державних шкіл у США вважають, що використання таких інструментів як ChatGPT завдає більше шкоди, ніж користі. А лише 18% освітян у середніх школах інтегрують ШІ у свої уроки.

Джерело: TechCrunch

Софія Старк
Софія Старк
• Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого