10 найкращих рекламних кампаній, які переписали історію маркетингу

10 найкращих рекламних кампаній, які переписали історію маркетингу Рекламні кампанії — це спосіб компаній комунікувати з широкою аудиторією і залучати нових клієнтів. А також — потрапити до історії маркетингу як творці найкращої реклами. Однак для цього потрібно створити насправді успішну рекламну кампанію, яка знайде відгук у суспільства та залучить потенційних клієнтів. Це ж вдається не кожній рекламній кампанії.

У цій статті ми зібрали 10 найкращих рекламних кампаній «золотого стандарту», які змінили історію маркетингу. Вони надихають креативників, дизайнерів і маркетологів до сьогодні.

Nike: Just Do It (1988)

Успішна рекламна кампанія Just Do It, запущена в 1988 році, стала однією з найвпливовіших і найуспішніших рекламних кампаній в історії маркетингу. І найкращою рекламою серед усіх кампаній Nike. Адже вона кардинально змінила історію Nike, перетворивши компанію з американського бренду спортивного взуття у світового лідера ринку спортивних товарів.

Слоган Just Do It створили в агентстві Wieden+Kennedy. Історія слогана не надто приваблива, адже на його створення надихнули останні слова злочинця Гері Гілмора, якого стратили в штаті Юта в 1977 році. Перед стратою його запитали, чи є у нього щось для останнього слова, на що він відповів: «Let’s do it» («Зробімо це»). Ден Вайден, співзасновник Wieden+Kennedy, адаптував цю фразу до Just Do It, надаючи їй позитивний і мотиваційний відтінок.

Кампанія стала успішною, тому що в ній заклали не просто рекламу продукту, а мотивацію займатися спортом. Перші рекламні ролики «Just Do It» показували відомих спортсменів, які кидають виклик собі кожного дня, щоб бути кращими. До сьогодні Just Do It — це впізнаваний слоган Nike, який знає чи не кожен. А це значить, що не дарма її виділяють на найкращий маркетинг.

Apple: Think Different (1997)

Рекламна кампанія Think Different (Думай інакше) була розроблена агентством TBWA\Chiat\Day в тяжкий для Apple час. Продажі знижувалися, частка на ринку постійно падала, тому компанії потрібні були рішучі дії, які б підкреслили, що Apple — це про інновації, розвиток, творчість та надійність.

Так на світ зʼявився вислів однієї з найкращих реклам — Think Different. Початком самої кампанії став ролик Here’s to the Crazy Ones (Ось вони, божевільні). У цьому ролику зібрали видатних особистостей — Ейнштейна, Мартіна Лютера Кінга і багато інших, демонструючи, що думаючи інакше вони змінили світ на краще.

Кампанія була настільки вдалою, що з часом перетворилася на головну філософію Apple. Це дало неймовірний поштовх Apple й додало рекламну кампанію Think Different до скарбнички найкращих реклам, які Apple відтоді поповнює чи не щороку.

McDonald’s: Я це люблю (2003)

Першою глобальною рекламною кампанією, яка розповсюдилася на понад 100 країн світу стала найуспішніша рекламна кампанія McDonald’s — I’m Lovin’ It (Я це люблю). Цей вислів, без сумніву, чув кожен, а це вже показник найкращої реклами.

Культовий вислів створили в агенції Heye & Partner. Особливістю рекламної кампанії стало те, що вона була універсальною, бо засновувалася на позитивних моментах, особливих для кожної людини та супроводжувалася синглом Джастіна Тімберлейка.

Як і рекламна кампанія Apple, I’m Lovin’ It згодом переросла у філософію компанії McDonald’s. По сьогодні вони переосмислюють цю фразу, тримаючи атмосферу позитиву, яка може творити незабутні моменти, у закладах та соціальних мережах.

Old Spice: The Man Your Man Could Smell Like (2010)

Однією з найкращих рекламних кампаній можна назвати та The Man Your Man Could Smell Like від Old Spice, запущена у 2010 році. Ця кампанія стала переосмисленням бренду, який до цього асоціювався переважно зі старшим поколінням, і показала його в новому, сучасному світлі, звертаючись до молодої аудиторії.

Кампанію розробило рекламне агентство Wieden+Kennedy, — те ж, що працювало над успігною рекламною кампанією Just Do It для Nike. Центром кампанії став харизматичний актор Ісая Мустафа, що звертався до жінок, обіцяючи, що їхні чоловіки можуть пахнути неймовірно, якщо використовуватимуть Old Spice.

Новим у відомій кампанії стала активна взаємодія з аудиторією у соціальних мережах. Представники Old Spice швидко реагували на коментарі та питання користувачів у Twitter, Facebook, створюючи персоналізовані відеовідповіді, які Ісая Мустафа записував у своєму характерному стилі. Це зміцнило зв’язок з аудиторією і підняло кампанію на новий рівень взаємодії з брендом.

Snickers: Ти не ти, коли голодний (2010)

У 2010 році Snickers з агенцією BBDO розробили вірусну рекламну кампанію You’re Not You When You’re Hungry (Ти не ти, коли голодний). Вона поширилася на глобальний ринок і продовжила тенденцію на нестандартні рішення маркетологів.

Рекламні ролики Snickers показували різних відомих акторів та простих людей, які ставали самі не свої, коли відчували голод. Однією з найвідоміших реклам кампанії став ролик, де група друзів грає в футбол, і один з гравців, голодний, перетворюється на Бетті Вайт.

Ця кампанія є однією з найкращих рекламних кампаній для харчових продуктів. Вона показала, як гумор, творчий підхід та глибоке розуміння цільової аудиторії можуть створити вірусне захоплення для всього світу.

Coca-Cola: Поділися Coca-Cola (2011)

У Coca-Cola багато було цікавих рекламних кампаній, серед яких «Свято наближається», а також «Поділися Coca-Cola». Остання спочатку була запущена в Австралії у 2010 році, а згодом розповсюдилася по всьому світу, ставши культовим прикладом того, як успішна рекламна кампанія може стимулювати покупки.

Одну з найефективніших рекламних кампаній Coca-Cola «Поділися Coca-Cola» розробили в рекламному агентстві Ogilvy & Mather. Після того як вона стала успішною в Австралії, Coca-Cola працювали з Ogilvy & Mather, щоб адаптувати найкращу рекламу під національні особливості покупців всього світу.

Суть компанії була у тому, щоб надрукувати на пляшках Coca-Cola популярні імена і спонукати людей купувати напій не тільки собі, а й друзям, колегам, рідним з такими іменами. Початково в Австралії було випущено 150 найпопулярніших імен, але з часом асортимент імен значно розширився. У деяких країнах компанія навіть дозволяла споживачам замовляти індивідуалізовані пляшки з власними іменами або повідомленнями через спеціальні сайти.

Metro Trains: Dumb Ways to Die (2012)

Ефективною соціальною рекламою стала Dumb Ways to Die (Дурні способи вмерти), запущена у 2012 році Metro Trains Melbourne в Австралії. Вона була розроблена рекламним агентством McCann Melbourne і мала на меті підвищити обізнаність про безпеку на залізниці, зменшивши кількість нещасних випадків.

На початку найкраща рекламна кампанія зосередилася на серії кумедних та абсурдних сценаріїв, в яких мультяшні персонажі гинуть через свої недбалі дії, що не пов’язані з залізницею. Однак потім вона переросла на серію ігор для телефонів та підручники для школярів. Вірусним став ролик Dumb Ways to Die, який на сьогодні зібрав 304 млн переглядів.

За даними Metro Trains, після запуску кампанії було зафіксовано зниження кількості нещасних випадків на залізниці на 21%. А кампанія отримала численні міжнародні рекламні нагороди, включаючи Гран-прі на Каннському фестивалі креативності.

Це приклад того, як оригінальна та креативна рекламна кампанія може бути й корисною.

Always: #LikeaGirl (2015)

Рекламна кампанія Always #LikeaGirl стала однією з найвідоміших феміністичних кампаній. У ній Procter & Gamble зосередилися на стереотипах, які транслює фраза «як дівчинка».

Це той випадок, коли компанія не мала на меті рекламу нового продукту, а запустила соціальну ініціативу, яка підсилила впізнаваність і повпливала на осмислення гендерної нерівності. Відеоролик кампанії став вірусним, зібравши мільйони переглядів на YouTube, і сприяв широкому обговоренню теми в соціальних медіа, на форумах та у ЗМІ.

Сильна кампанія отримала численні рекламні та маркетингові нагороди за свою креативність та вплив на суспільство. Вона була визнана однією з найефективніших соціальних рекламних кампаній останніх років, показуючи як бренд може використати свою впізнаваність для сприяння позитивним змінам у суспільстві.

Фільм Barbie: All is pink (2023)

Кампанія фільму «Барбі» у 2023 році стала новим дороговказом того, як комплексно просувати фільм. Рекламна кампанія включала як ностальгію потенційних глядачів, так і сучасні технології й віральність, щоб викликати ажіотаж і залучити широку аудиторію.

Одним із яскравих елементів успішної рекламної кампанії стало створення Airbnb DreamHouse в Малібу. Google також зробив рожевою сторінку результатів пошуку для запитів, пов’язаних з фільмом. У соціальних мережах Барбі та Кен робили компліменти та давали поради. Для фільму створили та просували окремо сингли Dua Lipa та Bille Ellish, Ryan Gosling.

Успіх кампанії частково пояснюється її здатністю резонувати з широкою аудиторією, використовуючи світове визнання бренду Барбі та ностальгію дорослих, які виросли з Барбі, а також звертаючись до дітей. Кампанія настільки розрослася, що багато брендів поза кампанією долучалися до тренду з рожевим.

Diablo IV: What is Diablo? (2023)

Вихід нової гри Diablo IV теж супроводжувався ефективною рекламною стратегією, яка теж дала орієнтири для планування кампаній у майбутньому. До цієї кампанії залучили зірок, соціальні мережі, друковані видання, блогерів, співаків та навіть офлайн мурали.

Одним з найбільш обговорюваних аспектів став трейлер, знятий лауреаткою премії «Оскар» Хлої Чжао. Далі була записана серія індивідуальних панегірків для гравців з Меган Фокс, створений спеціальний епізод Diablo Dungeon Crawl за участю Хлої Грейс Морец і колаборація Halsey й Suga з BTS для саундтреків, які вірусилися у ТікТок.

Сміливим кроком стало створення Blizzard масивного муралу боротьби добра та зла всередині собору Каплиці Єзуїтів у Камбре, Франція. Гравці, які брали участь у відкритому бета-тестуванні Diablo IV, мали унікальну можливість додати свої обличчя до цього муралу, що ще більше занурило фанатів у всесвіт гри та маркетингову кампанію.

З такою кампанією Blizzard змогла залучити старих і нових фанатів, встановивши новий стандарт для маркетингу відеоігор.

Яка з цих найкращих рекламних кампаній сподобалася вам найбільше — долучайтеся до нашого Телеграм-каналу та пишіть свої варіанти у коментарі.

Про автора

Софія Старк
Софія Старк
, Media Editor
Агенція digital-маркетингу Inweb
Media Editor, дипломована журналістка із пристрастю до Digital та технологій. Маю стаж графічного дизайну розрізом у 5 років, вивчала основи SEO, email-маркетингу та була Head of SMM. Ваша персональна Сірі у світі digital, штучного інтелекту тощо. Педантична перфекціоністка із неймовірною допитливістю, тому збираю найцікавіше, щоб ви могли прочитати це в медіа. Обожнюю геймінг та практикую мобільну фотографію.
Більше цікавого