Як створити кращий відеоконтент для вашого бізнесу?

Попит на розважальні та інформативні відео зростає зі швидкістю світла, змітаючи на своєму шляху банери та барвисті фотографії. Зміна звичок споживачів в Інтернеті та сила відеомаркетінгу призводить до різкого збільшення кількості завантажуваних відео в Інтернеті. Такий поворот волею-неволею змушує зацікавлених осіб звертатися за допомогою до дизайнерів і фахівців своєї справи. Але чи правда це так складно, як здається на перший погляд?

Що таке відеоконтент?

Сьогодні відеоконтент вважається одним з найперспективніших інструментів комунікації. Простими словами, це зміст сайту або опис продукту в форматі відеоролика.
Згідно зі статистикою Facebook, за останній рік щоденний час перегляду Facebook Live трансляцій в глобальному масштабі зріс в чотири рази, а час, що витрачається на перегляд відео в Instagram, збільшився аж на 80%. На цьому зростання популярності відеоконтенту, швидше за все, не зупиниться. Це не означає, що варто ліпити й розміщувати ролики в мережі, тому що це модно. Все-таки у кожного відеоролика повинна бути мета, оскільки за призначенням відеоконтент буває різний:

 • Іміджеві ролики – формують емоційне ставлення аудиторії до вашої компанії, продукту або людини. Суха розповідь про компанію замінена на начинку з візуальних інструментів, які занурюють глядача в потрібну атмосферу. Яскравий приклад – реклама Coca Cola, при перегляді якої Новий Рік і цей солодкий напій завжди асоціювався разом. Майже як Новий Рік і мандарини.

 • Презентаційні ролики – головна мета продемонструвати потенційному клієнту саму послугу або продукт. Наприклад, туторіал від Renderforest, який знайомить аудиторію з платформою, пояснює, як створити різні відео й анімації онлайн.

 • Вірусні ролики – в першу чергу, це той відеоконтент, який привертає увагу, навіть якщо ролик викликає негативні емоції. Ролик називають вірусним, коли людина “заражається” переданою ідеєю, і згодом у нього виникає бажання поділитися “вірусом” далі.

 • Навчальні ролики – головне завдання такого відеоконтенту навчити глядача конкретним діям, розповідає і показує, як ваша послуга або продукт допоможуть йому. У Альфа-Банку  є чудовий відеотуторіал:

 • Соціальні ролики – можливість передати інформацію дуже тонко і ненав’язливо, щоб візуально продемонструвати клієнтам вирішення тієї чи іншої соціальної проблеми.

Варто зазначити, що сьогодні відеоролики найчастіше стосуються не однієї, а кількох категорій. Але попри це ключова мета — донести свою ідею до потенційного клієнта.

З чого почати при створенні відеоконтенту?

Такий дилетантський підхід, як зняти відео на мобільний телефон і викласти готовий матеріал в YouTube в комерційних цілях спрацьовує рідко. Тут потрібен особливий підхід. Візьміть за основу 5 кроків, для створення стратегії вашого відеоконтенту:

КРОК 1. Визначте свого клієнта

Для кого ви будете створювати свої відеоролики? Для 18 річної студентки з журфаку чи сантехніка з ПМТ? Зверніть увагу на приблизні параметри, такі як: стать, вік і рід занять. Також сконцентруйтеся на меті, яку проблему ви висвітляєте у своєму відео і яка в цьому цінність для глядача.

КРОК 2. Визначте формат відео

Оберіть найбільш відповідний тип відеоконтенту — іміджевий, презентаційний, вірусний, навчальний або соціальний. Вище докладніше описано кожен з них.

КРОК 3. Визначте відповідальну особу за створення самого відеоролика

Безумовно, створювати якісний, оригінальний і креативний відеоконтент може не кожен. Безглузде слайд-шоу або “кривий” монтаж тільки відлякає потенційну аудиторію. В такому випадку на допомогу приходять відеомейкери: інструменти для створення відеороликів за шаблонами. Така паличка-виручалочка підійде не тільки для монтажу про пригоди у відпустці, а й для розвитку бізнес-проектів, підвищення впізнаваності вашого бренду, як серед уже наявних клієнтів, так і для розширення цільової аудиторії.
Як один з найдоступніших варіантів, пропонуємо познайомитися з Rederforest. Платформа дивує своїм покроковим навчальним посібником, який доступно розжовує і знайомить новачків з особливостями й функціями самого інструменту. Велика кількість пропонованих шаблонів значно скоротить час на створення свого відеоролика з нуля. Під час натискання на будь-який з шаблонів вам нададуть короткий опис дизайну і всіх його плюсів в тій чи іншій сфері, додатково ви побачите готові ролики в дії, тобто приклади дизайну інших клієнтів.
Приваблює і те, що Renderforest дозволяє вам створювати відеоролики абсолютно безкоштовно. В такому випадку ви нічого не втрачаєте. Однак, треба мати на увазі, що безкоштовна версія вас лімітує в деяких “плюшках”. Наприклад, найпопулярніша підписка Pro вартістю у 29 доларів, надає HD якість і сховище з розміром до 40 GB. Така місячна підписка підходить для так званих Ютуберів і бізнес-клієнтів, які виробляють відеоролики на постійній основі.

Переваги відеомейкера:

 • понад 200 шаблонів;
 • хмарні інструменти, які дозволяють змінювати текст, додавати інфографіку і музичні записи, а також створювати анімований контент;
 • покроковий навчальний посібник;
 • створення відеоролика в три кроки — вибір шаблону, редакція контенту, перегляд готового продукту;
 • онлайн-інструмент;
 • відеороликом можна поділитися на Youtube або відправити в стрічку Facebook сторінки.

Не бійтеся використовувати такі відеомейкери, як Renderforest, не маючи за плечима диплом дизайнера. Як не дивно, публіка настільки перенаситилася вилизаним відеорекламами, що ваш “крафтовий” матеріал зробить навіть більший ефект.

КРОК 4. Визначте платформу, де відеоролик буде опубліковано

Сьогодні вибір щодо розміщення відеоконтенту в Інтернеті дуже великий. Починаючи з найпопулярнішого у світі відеохостингу YouTube, і закінчуючи розділом на власному бізнесові сайті.

КРОК 5. Визначте метрики ефективності

Щоб розуміти, наскільки успішно був сприйнятий ваш відеоролик аудиторією, необхідно аналізувати KPI. Зверніть увагу на відсоток завершених переглядів, кількість переходів на сайт за посиланнями під відео. Все-таки, відео ми робимо не для порожніх переглядів, а з метою.

Юля Заліховська

Керівник відділу продажів

Дізнайтеся про рекламу для вашого бізнесу!

Задайте Юлі питання про просування сайту в інтернеті.

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтеся з політикою конфіденційності

Яких помилок уникнути під час створення відеоконтенту?

Якщо ви вирішили робити більш унікальний контент і не використовувати готові шаблони, зверніть увагу на поширені помилки, які варто уникати при створенні відеоконтенту:

 • нецікавий контент — коли запропонований матеріал не несе ніякої цінності для клієнта;
 • не розкрита тема — коли після перегляду відео не зрозуміло, що хотів сказати автор;
 • неправильно вибране місце зйомки, або не відповідний фон до теми контенту – коли дії на тлі або ж сам фон відволікає від головного героя відеоролика;
 • затягнуте відео — коли довго, нудно і не на тему. Відео просто не додивляться до кінця;
 • монотонність — не тільки не яскравість мови, а й рівна подача матеріалу;
 • поганий звук — коли зйомка відбувається в шумному місці й не використовується мікрофон;
 • погане освітлення — коли силует людини або об’єкта не зчитується;
 • погана якість картинки — коли картинка “тремтить”;
 • надлишок або недостача спецефектів — коли додаткові ефекти та часта зміна картинки породжують хаос.

Маркетологи на кожному куті сурмлять про відеоконтент і його вплив на зростання конверсій, це наочно видно у звіті HubSpot про тренди в маркетингу за 2018 рік. Якщо ви ще не почали створювати відеоконтент, сьогодні саме час.


Аліна Глазиріна

головний редактор блогу Inweb

Підпишіться і будьте в курсі!

Аліна пише про головні новини інтернет-маркетингу
Користувальницької угоди