Типи і налаштування відеореклами на YouTube

YouTube – ефективний канал для розвитку бізнесу. Тут ви зможете розкрутити бренд, просунути товар або послугу і, таким чином, вплинути на кількість продажів.

Запуск відеореклами на YouTube дозволяє одночасно охопити і широку аудиторію, і ту, яка цікавиться вашим товаром, послугою або близьким до них. Давайте розбиратися, які є види відеореклами і як її правильно налаштувати.

Що таке відеореклама і як вона працює?

Відеореклама – це формат, спрямований на привернення уваги аудиторії YouTube.

YouTube – найбільший відеохостинг і другий сайт за кількістю користувачів у світі, який дозволяє зберігати, додавати, показувати відеоролики, а також коментувати, ділитися та інше.

Відеореклама – це формат, спрямований на привернення уваги аудиторії YouTube.

Рекламодавці, за допомогою кабінету Google Ads, налаштовують і запускають кампанію, стежать за аналітикою, оптимізують і оцінюють результати.

Плюси відеореклами для бізнесу:

 • можливість таргетингу;
 • прозора аналітика за показами, результатами пошуку і кліками;
 • інтерактивність;
 • безліч форматів.

Орієнтування – це метод налаштування оголошень, який дозволяє з усіх користувачів вибрати тих, які максимально відповідають вашої цільової аудиторії.

Важливо! Жоден рекламний інструмент не дає 100% точності при прогнозуванні. Рекомендуємо звертати увагу на історичні дані – фактичні цифри, що з’явилися після старту рекламної кампанії.

Налаштування відеореклами

Налаштування реклами – справа відповідальна і, щоб максимально ефективно використовувати бюджет вже на старті, ми рекомендуємо звертатися до фахівців.

У нас, в агентстві Inweb, така послуга користується популярністю. Клієнт каже про цілі та завдання, ми формуємо стратегію, підбираємо і налаштовуємо тип відеореклами, який допоможе їх досягти. Після запуску оголошень, контролюємо, оптимізуємо витрати та оцінюємо результати.

Якщо ви, вирішили налаштувати відеорекламу самостійно, дотримуйтесь подальших інструкцій.

  1. Перейдіть в розділ «Налаштування» Google Ads та знайдіть там «Пов’язані акаунти».

Настройка Google Ads, пов'язані акаунти

  1. Виберіть YouTube і натисніть на «Детальніше».

Пов'язані акаунти YouTube

  1. Натисніть на «Додати канал», щоб здійснити зв’язку YouTube и Google Ads.

Пов'язані акаунти YouTube and Google реклама

  1. Вкажіть посилання на канал, з яким хочете встановити зв’язок.

Зв'язатися з каналом YouTube

  1. Вкажіть, кому належить канал (вам або іншому користувачу).

YouTube-канал, власник каналу

Важливо! Якщо канал належить вам, завершити зв’язок ви зможете просто на своєму YouTube-каналі. Якщо іншому користувачеві – потрібно вказати пошту власника і відправити запит.

Адреса електронної пошти власника каналу

 1. Повертаємося на головну Google Ads та завершуємо налаштування відеореклами:
 • виберіть цілі та типи відеореклами;
 • дайте назву своїй кампанії та виставте бюджет. Якщо ролик буде показуватися протягом дня – то варто вибрати стандартний метод показу. Це необхідно, щоб ваш бюджет використовувався рівномірно;
 • виставте дати початку і закінчення рекламної кампанії, налаштуйте покази відповідно до географічних розташувань;
 • виберіть відповідні цілі.

Як тільки ваша кампанія запуститься, ви зможете правити налаштування, стежити за своєю аудиторією і переглядами.

Типи відеореклами на YouTube

In-Stream з можливістю пропуску

Дозволяє показувати відеорекламу перед іншими роликами на YouTube, з’являючись на початку, середині або наприкінці ролика.

Користувач може пропустити оголошення через 5 секунд після початку: вже на шостій секунді реклами можна натиснути на кнопку «Пропустити».

Ви платите тільки в тому випадку, якщо рекламний відеоролик відтворюється протягом 30 секунд (або повністю, якщо воно коротше) або, коли користувач взаємодіє з ним.

Мета такого виду реклами – запам’ятатися широкої аудиторії та викликати бажання ближче познайомитися з брендом.

In-Srteam з можливістю пропуску

In-Stream без можливості пропуску

Оголошення такого типу триває максимум 15 секунд, і користувачі не можуть пропустити таку рекламу.

Щоб створити кампанію з таким роликом, необхідно вибрати мету в Google Ads «Впізнаваність бренду та охоплення». Тут цільова ціна за тисячу показів.

Цільова ціна за тисячу показів – це середня сума, яку ви готові платити за кожну тисячу показів вашої реклами.

Під час використання цієї стратегії, ваші ставки будуть оптимізовані таким чином, щоб ви отримували якомога більше показів. Це тягне за собою охоплення і впізнаваність бренду.

In-Stream без можливості пропуску

TrueView Discovery

Цей тип відеореклами можна побачити, коли користувачі шукають відео в пошуковому рядку YouTube і на головній сторінці мобільної версії.

Оголошення складається з тексту та позначки відео (зменшеного зображення кадру з ролика). Зовнішній вигляд і розмір такого оголошення залежить від місця появи, але воно, в будь-якому випадку, мотивує користувача натиснути на нього.

Оплата проводиться в випадку, якщо користувач клікнув на позначку відео і переглянув його перший кадр.

TrueView Discovery — дозволить підвищити охоплення і впізнаваність бренду.

Відеореклама TrueView Discovery

TrueView for Action

Мета формату – отримати конверсію з відеореклами. Це може бути відвідування сайту, заповнення заявки, оформлення замовлення та інші цільові дії. У цього форматі максимальний показник КЕП, коштом додаткових інтерактивних елементів.

Кнопка із закликом до дії з’являється в трьох місцях: на оверлеї в нижній частині відео, на банері-компаньйонї зверху списку рекомендованих роликів і на кінцевій заставці.

Видеореклама TrueView for Action

Оголошення-заставки / Bumper ads

Використовуйте цей формат, щоб показувати коротку рекламу, що запам’ятовується. Заставки тривають до 6 секунд і показуються на початку, в середині або в кінці відео. Його користувачі не можуть пропустити таку рекламу. Плата стягується за покази. Для таких оголошень використовується цільова ціна за тисячу показів. Якщо ви хочете підвищити впізнаваність свого бренду та охоплення, то цей тип відеореклами для вас.

Відеореклама Bumper ads

Оголошення Masthead

Зображатися на головній сторінці у вигляді банера. Цей формат добре використовувати в кампанії, де головна мета збільшити впізнаваність бренду.

Для того, щоб докладніше розглянути цей тип відеореклами, пропоную перейти за посиланням. Google-довідник описує, як компанія LOREAL тестувала оголошення masthead з ціною за тисячу показів в рамках своєї стратегії.

Оголошення Masthead

Ad Sequencing

Особливість цієї компанії в показі серії з декількох відеороликів. Вона дозволяє рекламодавцям розповідати історію вашого продукту або бренду, показуючи людям серію відео в зазначеному порядку.

Послідовність показів дозволяє залучити цільову аудиторію та утримати увагу за допомогою захоплливого сюжету.

Оголошення Ad Sequencing

TrueView for Shopping

Користувачеві показується ролик In-Stream або оголошення-заставка, в якому йде мова про товар. Якщо реклама зацікавила користувача – дій для переходу на сайт не потрібно. Вся інформація про товар розміщена праворуч від вікна перегляду – в торговому оголошенні. Дані про товар підтягуються з Merchant Center.

Все, що залишається користувачеві – клікнути на товар, перейти на сайт і зробити покупку.

Объявления-заставка TrueView for Shopping

Висновки

Для того, щоб створити ефективну рекламу необхідно подумати, для чого вона вам потрібна і яку мету ви переслідуєте. Зробіть свою рекламу об’ємною, привабливою на вигляд, з хорошим банером або постом, щоб ймовірність кліка і переходу на сайт збільшувалася.

Типів відеореклами досить багато, кожен з них призначений для залучення своєї аудиторії. Вам залишається тільки самостійно вибрати найбільш оптимальний для вашого бізнесу або звернутися до фахівців, які допоможуть визначитися.