Як самостійно розробити SEO-friendly сайт за одну ніч

Як створити оптимальний з точки зору SEO вебсайт без фахівця в найкоротші терміни?
Дуже просто: з адаптивним конструктором. Розгляньмо три найпоширеніші з них. Не будемо зупинятися на всіх характеристиках, а обговоримо тільки SEO-фішки.

Tilda Publishing

Як самостійно розробити SEO-friendly сайт за одну ніч

Для: візитівок, представництв, блогів, ЗМІ.
Ціна: від безкоштовної до 500 грн / міс.
Сайт: tilda.cc

Простий, інтуїтивно зрозумілий конструктор. Для пошукової оптимізації Tilda обіцяє:

 • правильне розташування блоків, що сприяє гарному рівню ранжування,
 • легкість роботи з метатегами,
 • швидке встановлення SSL сертифікату,
 • можливість задавати url кожній сторінці вручну і робити його простим і зрозумілим,
 • реалізацію протоколу Opengraph (з яким працює Facebook), що дозволяє якісно зображати сторінки в цій соцмережі,
 • просту роботу з заголовками (h1, h2, h3) та ілюстраціями (alt),
 • автоматичне створення карти сайту і robots txt для індексації сторінок і їх зміна,
 • можливість встановлювати тег rel = “canonical”,
 • опцію заборони індексації,
 • адаптивний дизайн,
 • і у вигляді бонусу для користувачів: сервіс Tilda Webmaster, який перевірить сайт на наявність SEO-помилок і підкаже, як їх виправити, а також можливість підключити лічильники від пошуковиків і масу навчальних матеріалів на додачу.

Ми працювали над просуванням багатьох сайтів на Tilda і можемо з упевненістю сказати, що для певних ніш це ідеальний варіант. Для власника це можливість швидко і дешево створити сайт, а для оптимізатора – це відсутність необхідності виправляти безліч стандартних помилок, які є в найпопулярніших CMS.

Завдяки функціоналу Тільди можна за пару годин зробити дуже крутий лендінг, аналог якого, наприклад, на WordPress, потягне на кілька сотень доларів і пару тижнів часу.

З точки зору оптимізації проблем ніяких немає, помилок дуже мало і вони все незначні. Аналітику налаштувати до божевільного просто через Google Tag Manager, вивантаження даних по лідах можна зробити в будь-яку з CRM або Google таблицю.

Tilda – ідеальний вибір для просування в вузькоспрямованих нішах.

Wix

Як самостійно розробити SEO-friendly сайт за одну ніч

Для: візитівок, представництв, лендінгів, односторінкових сайтів.
Ціна: від безкоштовної до 680 грн / міс.
Сайт: wix.com

Чіткий, зручний, простий і зрозумілий конструктор. Для пошукової оптимізації Wix обіцяє:

 • додавання та оновлення мета тегів в редакторі,
 • можливість вписати красивий url,
 • оптимізацію заголовків (h1, h2, h3),
 • додавання ключових слів і оптимізацію картинок,
 • оптимізацію під соцмережі,
 • просту xml карту сайту,
 • адаптивний дизайн,
 • і у вигляді бонусу для користувача: роботу з Google Search Console та Analytics, велика кількість SEO-додатків у Wix App Market, сервіс SEO-майстер для виявлення і вирішення помилок з оптимізацією.

Який сервіс краще сказати складно. Існує думка, що Tilda підходить для блогів, ЗМІ та іншого роду інформаційних видань, тому що на ній можна зробити круті лонгріди. Під час написання цієї статті знайшли величезну кількість замовних матеріалів з мітками відстеження, які підкреслюють переваги Wix перед Tilda. Але зі свого боку стверджувати цього не беремося: кожен конструктор по-своєму зручний, вони обидва досить універсальні і якщо у вас не інтернет-магазин, то кожен з них здатний задовольнити ваші запити (як задовольнити амбіційні запити розповімо нижче).

А що робити, якщо у вас інтернет-магазин? Обираємо …

Хорошоп

Як самостійно розробити SEO-friendly сайт за одну ніч

Для: інтернет-магазинів.
Ціна: від 150 грн/міс.
Сайт: horoshop.ua

Юзабільний і простий конструктор сайтів з розширеним спеціально під інтернет-магазини функціоналом. Для пошукової оптимізації Хорошоп обіцяє:

 • можливість налаштовувати адреси сторінок,
 • управління індексацією сторінок в robot txt, налаштування канонічних назв,
 • закриття індексації фільтрів,
 • можливість обрати закриті або відкриті для індексації сторінки з пагінацією,
 • оптимізацію зображень,
 • зручну роботу з метатегами для всіх типів сторінок,
 • формування простої карти сайту,
 • оптимізацію швидкості роботи магазину,
 • і у вигляді бонусу для користувача: можливість налаштування електронної комерції, цілей та інших форматів аналітики в Google Analytics і Google Search Console, а також велику кількість мануалів і навчальних публікацій.

«В інтернет-магазині від Хорошоп всі базові вимоги пошукових систем вже враховані. Немає потреби впроваджувати розмітку, налаштовувати аналітику, усувати дублікати, оптимізувати пагінацію. Це все вже зроблено, що істотно заощаджує час і гроші, як агентства, так і клієнта. »
Владислав Наумов
Керівник відділу SEO просування Inweb

На цьому можна було б закінчити огляд, але немає: погляньмо на зворотний бік медалі та відзначимо слабкі сторони Tilda, Wix і Хорошопа.

Обмеженість у всьому

Кожен з цих конструкторів обмежений. Вони практично не надають доступу до вихідного коду (крім окремих випадків і найдорожчих пакетів), а це означає, що ви назавжди залишаєтеся заручниками наданого дизайну і роботи служби підтримки. Як і відсутність можливості вивантажити сайт на самостійний ресурс. Працюючи з конструкторами, ви можете правити обмежені файли, але для оновлення ядра (а ці сервіси досить часто оновлюються), є ризик, що не всі надбудови збережуться. Крім того, поки не всі з розглянутих конструкторів можуть похвалитися великим вибором дизайнів.

За що любити конструктори

Однак, такі сервіси — відмінна можливість створити простий, але якісний сайт сьогодні, оперативно запустити на нього контекстну рекламу і почати продавати вже завтра. Вам не доведеться платити дизайнеру, програмісту і верстальнику: візуальний редактор не лякає кодом, а допомагає просто і легко створювати лендінги, блоги та навіть інтернет-магазини. Красиві слайдери, помітні кнопки, живі та стильні банери, любов пошуковиків і маса мануалів у вільному доступі — що ще потрібно?

Юля Заліховська

Керівник відділу продажів

Дізнайтеся про рекламу для вашого бізнесу!

Задайте Юлі питання про просування сайту в інтернеті.

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтеся з політикою конфіденційності

…Потрібно більше? Що вибрати амбітним користувачам

Бажаєте самостійно створити заточений під SEO сайт, але функціоналу описаних вище конструкторів недостатньо? Плюс у вас є базові знання верстки та програмування або ви не проти залучити на пару годин фахівця, щоб той допоміг довести обраний шаблон до досконалості?
Тоді ваш вибір … WordPress!

Так-так, старий-добрий WordPress, краще якого поки нічого так і не придумали. Вибираємо його за відкритий вихідний код, що дозволяє вносити будь-які правки, величезну кількість платних і безкоштовних шаблонів, просту установку, хмару модулів, плагінів і візуальних редакторів, — в тому числі й таких, як Tilda або Wix.

Окремо хочеться додати, що оптимізовані під SEO конструктори не будуть добре ранжуватися самі по собі: це лише спосіб створити SEO-friendly сайт, який теж потрібно просувати.

Як?

Запитайте нас, залишивши заявку на сайті!

Над матеріалом працювали: Team Lead of SEO Євген Кравчук, Blog Editor Таня Бондар.


Аліна Глазиріна

головний редактор блогу Inweb

Підпишіться і будьте в курсі!

Аліна пише про головні новини інтернет-маркетингу
Користувальницької угоди