Як розмітити інформацію про організацію для Google і Yandex

Розмітивши сторінки сайту спеціальним чином, можна спростити збір інформації про організацію найпоширенішими пошуковими системами – Яндекс, Google, Microsoft і Yahoo!, а також іншими сервісами, які використовують розмітку.

Наприклад, використовуючи спеціальну розмітку для організацій та беручи участь в сервісі «Яндекс.Довідник», можна поліпшити відображення сніппета в результатах пошуку Яндекса:

149278508576_kiss_9kb

Якщо у вас інтернет-магазин, то вам допоможе стаття « Розмітка для інтернет-магазину: приклад реалізації ».

Принцип роботи розмітки інформації про компанію

Дані на сторінці структуруються за допомогою словника schema.org або в одному з форматів мікроданних. Вебмайстри використовують для цього різні інструменти мікророзмітки. У Search Console від Google для цієї мети передбачено інструмент Маркер , який дозволить розмітити та відправити дані, без необхідності редагувати код. Однак використовувати його слід обережно, оскільки структуровані дані будуть визначені тільки Google, для Яндекса ж вони залишатммуться непоміченими. Для зручної роботи з розміткою корисні наступні посилання:

 • Schema.org creator – офіційний генератор розмітки. З його допомогою можна отримати код основних схем.
 • JSON-LD Schema Generator – дуже зручний генератор для найпопулярніших схем розмітки в форматі JSON-LD.
 • Yandex Валідатор мікророзмітки – дозволяє перевірити впроваджену семантичну розмітку та переконатися в тому, що роботи Яндекса зможуть правильно витягти та обробити структуровані дані.

Обробляючи схеми розмітки, Яндекс.Довідник поповнює свою базу додатковими даними про організації (подробиці можна дізнатися в записи семінару від Яндекса ).

Схема організації на сьогодні не виводить в пошуку якийсь додатковий елемент в сніпеті, на відміну від розмітки картки товару або хлібних крихт. Проте вона значно полегшує завдання пошуковим системам при зборі та обробці додаткової інформації.

Розмітка schema.org/LocalBusiness, яка є підвидом schema.org/Organisation, може виступати в якості додаткового способу аутентифікації службової адреси, якщо він відповідає бізнес-лістингу Google (Google Пошук і Google Карти), покращуючи ранжування в локальній видачі:

 • ім’я компанії, адреса, телефон в мікроформатів hCard / Schema.org на сторінці компанії Google Мій Бізнес є одним з факторів ранжирування локальної видачі Google (подробиці у дослідженні MOZ );
 • назва, адреса та номер телефону, доступні на будь-якій сторінці сайту слід задавати, використовуючи розмітку Schema.org , за допомогою чого надається докладна інформація пошуковим роботам.
Аліна Глазиріна

головний редактор блогу Inweb

Підпишіться і будьте в курсі!

Аліна пише про головні новини інтернет-маркетингу
Користувальницької угоди

Реалізація розмітки Organization

Схема Organization має безліч підтипів. Повний їх перелік можна подивитися у відповідному розділі офіційного сайту. Ми розглянемо приклади реалізації розмітки для сторінки мовної школи на освітньому порталі.
Сторінка одеської філії мовної школи LSE в результатах пошукової видачі за запитом “lse одеса”: http://www.education.ua/ courses / company / 6209 / .

Валідатор мікророзмітки Яндекса зміг визначити наступні властивості на сторінці:

 • назва організації;
 • логотип організації;
 • поштова адреса;
 • URL організації.

schema-org-lse

Аналогічні властивості визначив та Інструмент перевірки структурованих даних від Google :

schema-org-lse-google

Для цього на сторінці було розміщено наступний фрагмент коду:

Відносно нещодавно властивість “логотип організації” стала обов’язковою.

Тому до вищевказаного коду слід додати фрагмент властивості <logo> , після чого код буде мати наступний вигляд:

Додатково на сайті організацій можна розмітити безліч інших властивостей, відповідних схемі.

У таблиці представлені як властивості, що підтримуються двома найбільш популярними пошуковими системами Рунету — Google і Yandex, так і властивості, які визначаються тільки Google

Пошукові системы Властивості Очікуваний тип Опис
Google

Yandex

name Text Повна назва організації
Google

Yandex

url URL URL сайту
Google

Yandex

address PostalAddress

чи Text

Розташування організації. Може містити такі відомості:

addressCountry (Text или Country) − країна

addressLocality (Text) − населений пункт

addressRegion (Text) − регіон

postOfficeBoxNumber (Text) − номер абонентскої скриньки

postalCode (Text) − поштовый код

streetAddress (Text) − адреса

Google

Yandex

tel Text Номер телефону
Google

Yandex

geo Text Географічні координати (тільки GeoCoordinates). Завжди містять наступні дані:

latitude (Number или Text) — широта;

longitude (Number или Text) − довгота.

Google

Yandex

openingHours Duration Графік роботи організації в форматіISO 8601:

Дні тижня: Mo, Tu, We, Th, Fr, Sa, Su.

Час: 24-годинний формат (наприклад, 8:30)

Google

Yandex

faxNumber Text Номер факсу
Google

Yandex

location Place Місцезнаходження організації. Необхідно уточнювати, якщо організація або філія розташовуються в торговому або бізнес центрі.
Google aggregateRating AggregateRating Загальний рейтинг
Google areaServed AdministrativeArea чи

GeoShape чи

Place чи

Text

Область надання послуг
Google brand Brand чи

Organization

Бренд(и), пов’язані з продуктом або послугами
Google contactPoint ContactPoint Контактна інформація людини або організації
Google email Text Email адреса організації
Google founder Person Засновник організації
Google logo ImageObject чи

URL

Логотип организації
Google numberOfEmployees QuantitativeValue Кількість працівників в компанії

Рекомендується розмічати максимально можливу для схеми кількість властивостей. Також пам’ятайте, що після впровадження схеми розмітки результат може з’явитися в проміжку від 3 тижнів до місяця.

Навіть якщо якась із пошукових систем тимчасово не підтримує певну властивість, вона рано чи пізно буде її підтримувати, оскільки всі пошукові системи прагнуть прийти до того, щоб реалізувати всі схеми уніфікованого стандарту. Навіщо ж робити роботу двічі?

Тестування мікророзмітки

В інтернеті існує безліч інструментів, за допомогою яких можна перевірити коректність розмітки та виявити помилки. Ми вже згадували Rich Snippets Testing Tool (Інструмент перевірки структурованих даних) від Google, Валідатор мікророзмітки від Яндекса. Також можна використовувати інструменти Маркер або Structured Data Linter .

Докладна інструкція по впровадженню JSON-LD про організацію — гайд по основних атрибутах

Основні атрибути, що описують організацію

Інформація про оплату та валюту

Вказівка основної філії / відділу

Вказівка специфічних контактних даних (наприклад, телефон гарячої підтримки)

Вказівка часу та роботи філії

Якщо час відкриття та закриття завжди однаковий (навіть в суботу та неділю) – тоді “@ type”: “OpeningHoursSpecification” , додавати другий раз не треба (просто додаємо поруч з буднями):

Як розмітити інформацію про організацію для Google і Yandex

Додавання інформації по інших філіях та відділеннях компанії
Якщо ваша компанія включає одну філію — на цьому все, ви описали її максимально якісно. Якщо Ваша компанія представлена в декількох місцях, регіонах або країнах — необхідно розмітити їх, додавши наступний фрагмент коду:

У разі, коли у вас більше двох філій — необхідно під кожну філію використовувати вищевказаний шаблон (але вже без самого атрибуту “department”: [).

Популярні помилки та питання

 1. Впровадження мікророзмітки JSON-LD з описом організації на всі сторінки сайту.
  Мікророзмітку потрібно використовувати на головній сторінці сайту (також можна додати на сторінку з контактною інформацією). Нещодавно представник Джон Мюллер підтвердив, що впроваджувати інформацію про організацію на всі сторінки сайту не потрібно.Відповідь можна прослухати з 51:33.
 2. Моя компанія працює цілодобово 24/7 — як в такому випадку вказати час роботи? Якщо компанія працює цілодобово, вкажіть для властивості open значення “00:00”, а для властивостіcloses – “23:59”
 3. Моя компанія повністю закрита на вихідних / по буднях. Як в даному випадку коректно повідомити про це? Якщо компанія закрита весь день, задайте для властивостейopens и closes значення “00:00”.
 4. Атрибут “priceRange” — що це? Як його коректно заповнити?
  У Google немає чіткого роз’яснення даного параметра, в словнику schema.org також відсутня розгорнута інструкція. Єдине офіційна згадка зводиться до використання символу “$$$”.Як розмітити інформацію про організацію для Google і YandexЯк розмітити інформацію про організацію для Google і YandexТакож Google використовує дану систему в Google Maps. Той, хто бере участь в системі Google Local Guide : після відвідування Вами будь-якого закладу Google надсилає питання про ціновий сегмент цього місця, де й використовує символи $, $$, $$$ і $$$$ (навіть для країн, де долар не є офіційною валютою).

За такою ж логікою Google відображає інформацію про ціновий діапазон гастрономічних закладів в Google Maps:

Як розмітити інформацію про організацію для Google і Yandex

На основі цієї інформації можна припустити, що використання символу “$” — коректне.

 • Чи можна додати в мікророзмітки інформацію про рейтинг компанії AggregateRating? Даний варіант мікророзмітки необхідно інтегрувати з розумом і вказувати тільки достовірну інформацію (наприклад, якщо ви вказуєте рейтинг 10/10, але звичайний користувач не може вплинути на рейтинг — це вже маніпуляції ). В іншому випадку можна отримати ручні санкції за спам в структурованих даних. Про це ми детально відповіли.
 • Виявлено циклічний ключ. Що робити? Перевірте свою мікророзмітку уважно. Ви двічі вказали властивість, яку можна використовувати тільки 1 раз.
 • У мене в мікророзмітці немає помилок, але вказується багато рекомендацій. У мікророзмітки є обов’язкові та рекомендовані атрибути. Якщо ви вказали усі обов’язкові — мікророзмітка буде правильна, навіть при наявності рекомендацій. Однак, чим більше інформації ви вкажете – тим більше інформації буде відображатися в сніпеті та розширених блоках (наприклад, картка з інформацією про компанії).
 • Чому іноді для значень атрибутів використовують квадратні дужки? У випадках, коли для одного атрибута використовується понад 1 значення — слід використовувати квадратні дужки. Наприклад, якщо у вас одна група в Facebook, коректна запис буде такого вигляду:

  Якщо для атрибута SameAs у вас кілька значень (група в Facebook і аккаунт в Instagram), то коректний запис буде такого вигляду: