Як Pokemon Go змінив маркетинг малого бізнесу

Для тих, хто все ще не в курсі (втім, ми сильно сумніваємося, що такі залишилися): кілька днів тому компанія Niantic, раніше відома через гру Ingress, випустила для Android і IOS гру з елементами доповненої реальності Pokémon Go. І за ці пару днів гра встигла побити купу рекордів: за швидкістю встановлень, кількості проведеного в додатку часу, прибутку від мобільного застосування в день.

Якщо ви все ще не вражені написаним вище, погляньте на скріншоти нижче:

Pokemon Go на побережье Австралии

“Низка покестопов на південному узбережжі створила величезний натовп гравців”

Pokemon Go в Нью-Йорке

“Pokemon Go – якесь божевілля. Це Центральний Парк, і він буквально перетворився в штаб-квартиру гравців”

Чим приваблює Pokemon Go

Вся цікавинка гри полягає в тому, що для успіху в ній, потрібно багато ходити. Подорожуючи містом, ви займаєтеся пошуком місцеперебування різних покемонів, а також спеціальних місць, що містять різні бонуси “Покестоп” (Pokestop) місце поповнення ігрових ресурсів, або тренувальні центри (Pokemon Gyms), за контроль над якими борються різні команди. Ці центри, а також місця проживання рідкісних покемонів, перетворюються в місця спонтанного скупчення гравців, де відбуваються знайомства, об’єднання в команди та інші види соціалізації (і все це, носом у смартфоні!)

Як встановити Pokemon Go на Android і IOS

Всупереч тому, що офіційно поки що додаток доступний тільки в США, Австралії та Нової Зеландії, шляхом нескладних маніпуляцій його можна встановити на будь-який телефон з Android або IOS.

Встановлення на Android не є складним: потрібно дозволити пристроям установлювати додатків з невідомих джерел, а потім завантажити та встановити файл гри, наприклад, звідси. Поки що гра не працює на планшетах, а також пристроях з процесорами Intel.

Встановлення Pokemon Go на IOS складається з трохи більшої кількості кроків:

  • Вийдіть зі свого поточного Apple ID.
  • Натисніть на посилання встановити додаток в Apple Store.
  • Виберіть у вікні варіант “створити Apple ID”, і вказуєте країну New Zealand.
  • Вказуєте поштову скриньку і пароль для нового Apple ID. (якщо ви впевнені, що цей обліковий запис вам більше не знадобиться для інших цілей — заведіть “одноразову” поштову скриньку, наприклад, за допомогою бота в Телеграм).
  • Завершуєте встановлення гри.

Як малий (і не тільки) бізнес використовує Pokemon Go

Місцеперебування покестопів і тренувальних центрів безпосередньо прив’язане до популярності розташування. І тут починається найцікавіше.

Власники багатьох закладів малого бізнесу в США, чиє місце розташування збігається з місцем розташування Покестопа, за невелику плату додають Покестопу бонус-приманку, яка привертає туди різних покемонів, а слідом за ними  і потік мисливців за ними.

Можливі також і варіанти без прямих витрат. Наприклад, деякі власники кафе і барів пропонують різні варіанти знижки гравцям команди, яка утримує контроль над тренувальним центром поблизу.

Як з’являються покестопи

База даних Pokemon GO заснована на базі даних порталів для Ingress попередньої гри Niantic. На цей момент в Ingress припинена підтримка додавання нових локацій.
Якщо ви хочете побачити наявні покестопи вам достатньо зареєструватися в Ingress і перейти за цим посиланням https://www.ingress.com/intel
Пам’ятайте, що нехай кожен покестоп і тренувальний центр знаходиться де портал в Ingress, немає гарантій, що на місці кожного порталу буде покестоп або тренувальний центр.

Як додати покестоп самостійно

Якщо навколо вас мало покестопів — не біда. Можна залишити заявку, заповнивши форму на сайті nianticlabs. У заявці вкажіть місце (пам’ятники, музеї) в якому хочете, щоб з’явився покестоп. Щоб підвищити шанси появи покестопу, додайте фотографію пропонованої локації та координати. Розгляд заявки імовірно займе від доби до двох тижнів, якщо орієнтуватися на подібний досвід з Ingress.

Що робити з модою на покемонів

Навіть попри наявні бар’єри, всього за тиждень після запуску російськомовні спільноти в соцмережах вже набирають тисячі передплатників. Формуються місцеві спільноти в окремих містах, і їх кількість буде лише рости. Зараз саме час налагоджувати взаємодію з активно групою користувачів.

Приватбанк, завжди стоїть в авангарді інтернет-трендів, вже пропонує всім гравцям Pokemon Go бонуси біля кожного свого відділення:

Приватбанк предлагает бонусы в Pokemon Go

 

Ми в Інвеб бонусів поки не пропонуємо, зате ловимо покемонів по всьому офісу:

Очищаем офис Инвеб от покемонов :)

Не можна сказати напевно, скільки ще протримається тренд на Pokemon Go декілька місяців або кілька років. Однак, можна з упевненістю сказати, що клієнти, які отримали позитивний досвід роботи з вами сьогодні, напевно повернуться завтра.

Оновлення для Pokemon GO

Ось воно, оновлення, яке вимагає Pokemon GO

Пост буде оновлюватися новими кейсами використання Pokémon Go. Рекомендуємо зберегти в закладки.

Аліна Глазиріна

головний редактор блогу Inweb

Підпишіться і будьте в курсі!

Аліна пише про головні новини інтернет-маркетингу
Користувальницької угоди