Індексування сайтів на ajax пошуковими системами
Серед оптимізаторів за багато років склався стереотип, що сайт, зроблений на ajax – це безліч проблем з індексацією і ранжуванням в пошукових системах. У стереотипі є частина істини, тому, що без оптимізації сайту для коректного сканування в пошукових системах, сторінки сайту не будуть індексуватися, а отже і ранжуватися.
Основна проблема полягає в тому що у сайтів на Ajax все url-адреси сторінок реалізовані через хеш тег #. Як ми вже знаємо сторінки з # не індексуються пошуковими системами. Отже, пошукові системи не можуть виявити контент, який динамічно генерується на сайті.
Як вирішити цю проблему і зробити, так щоб сайт на Ajax коректно індексувався і ранжувався відповідно до своєї релевантності – ми розберемо в цій статті.
На початку потрібно ознайомитися з рекомендаціями пошукових систем:
Довідка Яндекс
Довідка Google
Розглянемо оптимізацію ajax сайту на прикладі:
1.Для початку необхідно переписати посилання в URL. Якщо вони містять решітку (#) – потрібно поставити після неї знак оклику (!).
http://www.keragros.com/#sertifikat-keramogranit-cf/c1pry → http://www.keragros.com/#!sertifikat-keramogranit-cf/c1pry
2. HTML-версія кожної AJAX-сторінки повинна бути доступна за адресою, в якому поєднання «#!» замінено на GET параметр «?_escaped_fragment_=»
http://www.keragros.com/#!sertifikat-keramogranit-cf/c1pry →
http://www.keragros.com/?_escaped_fragment_=sertifikat-keramogranit-cf/c1pry
?_escaped_fragment_=sertifikat-keramogranit-cf/c1pry
3. На AJAX-сторінці необхідно прописати тег :
1 |
Приклад:
http://www.keragros.com/#!sertifikat-keramogranit-cf/c1pry
4. Для прискорення індексації сторінок сайту можна сформувати повну карту сайту в форматі .xml. Посилання на сторінки сайту можна вказувати з фрагментом # !, це не буде проблемою для індексації.
5. Після того як всі ці зміни реалізовані, потрібно дочекатися індексації, а після перевірити як індексуються сторінки сайту: чи весь контент проіндексували пошукові роботи чи ні.
Для цього необхідно виконати порівняння ajax-версії сторінки та збереженої копії. У якості тесту візьмемо сторінку http://www.keragros.com/#!rulyef-keramogranit-rostov/cafl.
Google :
Яндекс :
Сторінки коректно індексуються пошуковими системами, весь контент в збереженій копії.
Як робити не потрібно
Також хотілося б навести приклад сайту, де не виконано рекомендації пошукових систем зі сканування сайтів на Ajax. Сайт, використовуючи який, можна легко підібрати предмети інтер’єру – http://indoor.kiev.ua/. Зручний інтерфейс, цікавий задум проєкту, якісні зображення і креативний підхід. Але всі ці переваги не побачать пошукові системи, бо не можуть просканувати сторінки даного ресурсу:
Google:
Яндекс:
Проіндексована тільки головна сторінка, а це означає що проєкт втрачає користувачів з пошукових систем.
Висновок
Просування сайтів на ajax відрізняється лише впровадженням додаткових рекомендацій пошукових систем під час коректного сканування сторінок сайту. Ніяких проблем зі скануванням / індексуванням / ранжуванням не буде.
Аліна Глазиріна
головний редактор блогу Inweb