На новому місці: як влитися в колектив

Всі бачили, як легко діти заводять друзів. Вийшов малюк на дитячий майданчик, постояв трохи, розгублено озираючись навколо, а через 5-10 хвилин дивись, — а він уже на повну ганяє з новими друзями. Але у дорослих, природно, все проходить трохи складніше. Важко з дитячою легкістю зближуватися з людьми, коли ми весь час чимось зайняті, є сім’я, турботи, та й інтереси у всіх різні. І тому цілком природно, що найчастіше ми знаходимо друзів на роботі, адже там є те, що всіх нас пов’язує.

Ми провели невелике дослідження і з’ясували, як потрібно себе вести новачку, щоб влитися в колектив. Адже кожен з нас колись приходив на роботу вперше, і у кожного є свій досвід спілкування з новими колегами.

 

Незалежно від того, прийшли ви працювати в компанію, де вже працює кілька ваших знайомих, або ж це абсолютно новий колектив, де потрібно заново створювати коло знайомих, можливостей для спілкування виникає безліч. Та й взагалі це здорово: нове місце, нові можливості, нові знайомства!

 

Однак не варто забувати, що всюди є свої підводні камені. Тому в новій компанії потрібно діяти обережно: будьте доброзичливі, намагайтеся нікого випадково не образити. І, до речі, непогано було б обійти стороною гурток пліткарів, який є в кожному колективі.

 

3041x1777_618018_[www.ArtFile.ru]

Що ж можна зробити, щоб не тільки відчувати себе комфортно в новому колективі, але і нажити друзів?

 

Не бійтеся бути собою

 

Уже з першого моменту проходження інтерв’ю просто розслабтеся і постарайтеся бути відкритим. Будьте тим, ким ви є. Не потрібно соромитися надавати якісь особисті штрихи своєму робочому місцю. Ви можете поставити на стіл фотографії своїх рідних, а на полиці виставити улюблені книги, щоб вони були завжди під рукою. Це не тільки допоможе вам відчути себе впевненіше на новому місці, але також дасть можливість новому оточенню щось дізнатися про вас.

 

Проводьте час з колегами

 

Як не заманливо з’їсти свій обід, не виходячи з-за робочого столу, намагайтеся все ж не робити це на самоті. Набагато корисніше і приємніше пообідати в компанії нових людей. Не варто соромитися,  підійдіть туди, де обідають ваші співробітники — повірте, ніхто не стане думати, що ви занадто напористі. Навпаки, люди сприймуть це як прояв дружності та відкритості.

 

Також непогано проводити час з колегами після роботи. Якщо у вас є якесь захоплення, ви цілком можете запросити одного або декількох товаришів по роботі розділити з вами це задоволення. Раніше вважалося, що дружба між колегами заважає продуктивності, однак насправді це зовсім не так. Подружившись з оточуючими, ви дасте їм можливість більше дізнатися про себе, і заодно дізнаєтесь про їх захоплення, вподобання і, може бути, навіть слабкостях. У потрібний момент ви, можливо, чимось зможете допомогти їм, а вони — вам.

 

Screenshot_1

 

Якщо ви працюєте там же, де і ваші друзі, то …

 

Складайте про все свою власну думку!

 

Може трапитися так, що ви прийшли працювати в компанію, де працює ваш друг або знайомий. Природно, він давно має своє уявлення про роботу в цьому офісі, про керівництво і колег. Однак не варто сприймати його точку зору як свідомо єдину вірну. Дайте можливість собі самому скласти свою думку про все, що відбувається навколо.

 

Ви можете попросити друга, щоб він провів вам екскурсію офісом і показав, де кухня, курилка і санвузол. Нехай він розповість вам, де зберігаються документи, як отримувати дані з сервера — цього буде цілком достатньо. Далі намагайтеся розібратися самостійно.

 

Крім того, не обмежуйте свої знайомства. Те, що у вас є друг в новій компанії, зовсім не говорить про те, що ви повинні спілкуватися тільки з ним одним. Беріть участь в соціальному житті компанії, контактуйте і з іншими колегами. Не варто приклеюватися до нього, немов п’явка. Навколо багато нових людей —це прекрасна можливість розширити свої інтереси та знайти нових друзів.