Оптимізація мобільної версії сайту

Стаття буде на тему правильної оптимізації мобільної версії сайту, а також про проблеми, які можуть виникнути в процесі роботи. У багатьох веб-майстрів / оптимізаторів виникають з цим проблеми (швидше за все тому, що всі занадто розумні для читання довідки, це для новачків), хоча насправді все просто, потрібно лише зайти та почитати довідки пошукових систем.

Намагатимусь створити щось на зразок шпаргалки та описати в одному місці коротко і зрозуміло що і як потрібно зробити, щоб не було проблем з ранжуванням сайту в пошукових системах після впровадження мобільної версії сайту.
Оптимізація мобільної версії сайту

Google

Сторінка довідки пошукової системи Google – оптимізація мобільної версії сайту для Google.

Обов’язково прочитайте, там безліч корисної інформації.

Якщо коротко, то потрібно виконати всього-лише 2 пункти:

  1. Додайте на кожній сторінці для настільних комп’ютерів спеціальний тег з атрибутом link rel=”alternate”, який буде вести на відповідну сторінку мобільного сайту. Це допоможе роботу GoogleBot знайти контент, оптимізований для мобільних пристроїв.

    У код сторінки для настільних комп’ютерів необхідно додати наступний фрагмент:

    Тобто. нам потрібно вказати пошуковій системі що існує ще й інший варіант сторінки сайту.

  2. На сторінках мобільного сайту потрібно розмістити тег canonical, який проведе на відповідну сторінку зі звичайним форматуванням.

На кожній сторінці мобільного сайту розміщуємо тег canonical, який веде на версію цієї ж сторінки, але зі звичайним форматуванням:

За допомогою даного коду ми «склеюємо» мобільну версію сайту з версією для звичайних комп’ютерів.

Яндекс

Для пошукової системи Яндекс все дуже просто, не потрібно робити взагалі нічого.
Довідка пошукової системи Яндекс з оптимізації мобільної версії сайту – Мобільна версія сайту

Для того, щоб остаточно переконається в цьому – я звернувся до Платона Щукіна та отримав таку відповідь:

Доброго дня!
Не турбуйтеся, ніяких санкцій у зв’язку з дублюванням інформації на мобільний і основною версією сайту нашими алгоритмами не передбачено. Інформацію про те, як вказати роботу на наявність мобільної версії сайту Ви можете знайти на сторінці нашої допомоги: http://help.yandex.ru/webmaster/?id=1121707.

Тобто щоб не було проблем з ранжируванням досить створити мобільну версію сайту на піддомені m.site.ru?

Вітаю, Владе!
Так, цього буде достатньо.

Звідси робимо висновок:

Для пошукової системи Яндекс оптимізувати мобільну версію або ж сайт для звичайних комп’ютерів не потрібно, алгоритм сам коректно розпізнає де мобільна версія, а де ні, на відміну від пошукової системи Google.

Update:

Яндекс зовсім недавно оновив рекомендації щодо оптимізації мобільної версії сайту. Тепер необхідно виконати ті ж рекомендації що і для пошукової системи Google, але не обов’язково вказувати канонічну сторінку.

Більш детально ознайомитися з вимогами пошукової системи Яндекс можна на сторінці довідки.