Як використовувати Telegram по максимуму

З моменту запуску трохи менше трьох років тому месенджер Telegram продовжує набирати обертів, щомісяця поповнюючи призначену для користувача базу на 350 тисяч осіб (сумарна кількість користувачів на лютий 2016 – понад 100 мільйонів осіб).

Одним з піків зростання числа користувачів припав на початок травня, коли в Бразилії на вимогу суду був тимчасово обмежений доступ до WhatsApp. У цій ситуації несподівано високий зріст користувачів показав саме Telegram – понад 7 мільйонів осіб за кілька діб. Важко сказати з упевненістю, що призвело саме до такого стану справ на ринку браузерів, проте деякі припущення є. Попри відсутність можливості здійснювати голосові дзвінки, Telegram володіє кількома особливостями, які дозволяють знаходити для месенджера цікаве, а деколи й несподіване застосування.

Аліна Глазиріна

головний редактор блогу Inweb

Підпишіться і будьте в курсі!

Аліна пише про головні новини інтернет-маркетингу
Користувальницької угоди

Канали – не примхи, а засіб просування

Тренд останніх кількох місяців – ведення власного Telegram-каналу.

Як і все нове, структура взаємодії з каналом нагадує добре забуте старе – RSS-стрічку: оновлення приходять безпосередньо до користувача, прокоментувати новину можна лише за посиланням на джерело, якщо воно присутнє.

Нехай російськомовного інтерфейсу немає і не передбачається (у всякому разі, в офіційному клієнті – але ж існують і інші, мови, про які нижче), для ведення Telegram-каналу не потрібні ні відомі медіаперсони, ні великі онлайн-спільноти. Є Telegram-канал і у блога Inwebдо якого запрошуємо вас приєднатися, щоб не пропускати оновлення.

Складається відчуття, що через зовсім небагато часу і месенджер з гордо піднятою головою увійде до переліку ресурсів, де поважаючій себе компанії соромно не мати представництва.

Неофіційні клієнти Телеграм

Відкритий вихідний код – те, чим не можуть похвалитися прямі конкуренти Telegram. Слідство цієї особливості – безліч неофіційних клієнтів, які доповнюють і поліпшують роботу програми, що поставляється розробниками. Один з найбільш екстравагантних – клієнт для командного рядка Linux – навіть вшануватися честі бути згаданим на офіційному сайті месенджера. Для більш практичного застосування доступний Plus Manager, з основних переваг якого – розбиття співрозмовників на спільнота, канали, ботів й т.і .; широкий простір для кастомізації інтерфейсу, і велика кількість мов локалізації, включаючи російську.

Боти – спростіть роботу з інтернет-сервісами

Ентузіастами на платформі Telegram створені тисячі спамерських пошукових роботів. Все частіше серед них трапляються не тільки нехитрі вікторини або спеллчекери, а й боти для зручності роботи з великими сервісами широкого спектра, починаючи з GitHub (повідомлятиме вас про зміни в сюжеті репозиторії в режимі реального часу) і закінчуючи Новою Поштою (відстежити час прибуття замовлення і дізнатися детальну інформацію).

Крім цього, можливостей деяких з наявних ботів цілком  достатньо, щоб замінити собою деякі окремі додатки аналогічного напрямку.

Екосистема Telegram-ботів стрімко зростає, і ось вже з’являються призначені для користувача боти, які керують іншими ботами. А з появою глобального оновлення API для створення ботів арсенал способів взаємодії з ними добряче розширився.

Боты делают работу с интернет-сервисами проще

Недокументовані можливості

На офіційному сайті пропонується чимало способів використання мессенджера і його переваги. Однак куди цікавіше піти в сторону неочевидних способів застосування можливостей Telegram.

Один з них – відправляти повідомлення самому собі. Ця функція здається мало не багом, але знаходить у собі ряд застосувань.

Річ у тому, що листування поза “секретних чатів” синхронізується між пристроями, на яких ви авторизовані в Telegram. Знаючи про це, ви не розгубитеся в ситуації, коли потрібно занести строкову замітку, і не забудете про залишене на потім посилання на цікавий матеріал в мережі. Після авторизації в Telegram на ПК, у вхідних непрочитаних повідомленнях ви знайдете все, що відправили за день з телефону. Також варто тримати в голові, що ви можете обмінюватися в Telegram звуковими повідомленнями, зображеннями, відео та іншими типами даних в рамках півтора гігабайта за раз. Це обмежує межі застосування подібної можливості тільки вашою кмітливістю.

Пишите сообщения самому себе с помощью Telegram

Висновок

Telegram пропонує нам переглянути звичні способи взаємодії з іншими користувачами та з інтернет-сервісами. Може скластися враження, що творці месенджера прагнуть перетворити його в якусь подобу швейцарського ножа, поєднавши в ньому функції командного рядка, блогу і соцмережі. Однак продовжуючи аналогію, варто відзначити, що якість кінцевої продукції теж швейцарська.

Знаєте або придумали цікаві можливості та способи використання Telegram, не описані в статті? Поділіться з нами!