Автоматизуй це: рецепти IFTTT для онлайн-маркетингу і продуктивності
В процесі роботи онлайн-маркетолога не обійтися без завдань, що вимагають рутинної монотонної роботи з соцмережами і збору різної аналітики. Іноді на це йде набагато більше часу, ніж хотілося б, до того ж список ресурсів, за якими слід розсилати публікації, множить і без того чималу кількість чек-листів.
Допомогти в цій боротьбі зможе сервіс автоматизації послідовності операцій під назвою IFTTT. Абревіатура розшифровується як “If This, Then That”. Суть роботи сервісу – в організації взаємодії між собою API соцмереж, веб-сервісів і додатків “розумний будинок” (в термінології IFTTT всі вони мають назву “канали”).
Якщо ви реєструвалися за допомогою Gmail-аккаунта, деякі сервіси Google (Календар, Контакти, Драйв) будуть підключені за замовчуванням, а після встановлення програми на мобільний пристрій можна буде запускати дію за умови зміни місця розташування або в залежності від заряду батареї.
Коли канали підключені, вам запропонують організувати взаємодію між ними за допомогою “рецептів”, загальна структура яких така: якщо щось станеться в одному каналі, зробити щось в іншому каналі. Можна створити свій власний рецепт на будь-який смак, або скористатися відповідним з-поміж рекомендованих.
Соцмережі
Поділитися фото з Інстаграм як нативным фото з Твіттера
Стандартна опція розшарювання у Твіттері далека від того, що хотілося б від неї: у твіті видно лише посилання на пост в Інстаграм і, щоб побачити зображення, потрібно здійснити перехід за ним. З цим рецептом транзит фото з Інстаграм у Твіттер відбувається майже безшовно.
Синхронізувати постинг в Facebook і Twitter
Усі посилання, якими ви ділитеся в Facebook, будуть також відправлятися в підключений аккаунт Twitter.
Відправляти дати публікацій Buffer в Google Calendar
Використовуєте Buffer для відкладеного постингу в соціальні мережі? Синхронізуйте розклад постів з Google Calendar, щоб мати його на увазі.
Відправити новий WordPress-пост у LinkedIn
Щоб підтримувати на належному рівні активність в Linkedin, скористайтеся цим рецептом – відправляйте свої публікації в блозі прямо в LinkedIn.
Зберегти кожен твіт в Google-таблицю
Рецепт допоможе зібрати статистику відправлених твітів (опціонально – ретвітів і реплаїв) в одному Google-доці.
Продуктивність
Відправити в Evernote вхідний лист, позначений зірочкою
Evernote зручно використовувати як велику воронку, в яку йдуть будь-які вхідні завдання, ідеї та взагалі все, що не хочеться забути. Цей рецепт зручний, щоб в один клік направити зміст вхідного листа Gmail в блокнот Evernote.
Відправляти в Evernote подію Google Calendar
Ще один рецепт, який використовує Evernote як кінцеву точку збору всіх важливих подій.
Відправляти статті з Feedly у Pocket
Щоб не втратити в загальному переліку RSS-агрегатора Feedly цікаву статтю, налаштуйте експорт в Pocket, щоб потім у зручний час прочитати її.
Do Button и Do Note
Існує ще один різновид дій, коли ініціатор дії – не канал, а ви самі. Для того, щоб самостійно посилати вказівки сервісам, встановіть програму-каталізатор дій Do Button.
Якщо для вчинення дії потрібно більше, ніж просто натискання кнопки, до ваших послуг Do Note. Додаток нагадує за поведінкою розділ з ботами Telegram – розміщує під одним дахом взаємодію з різними додатками. З одного боку, можна самостійно під’єднати потрібний сервіс з доступних, не покладаючись на бота, написаного третьою стороною. Однак у порівнянні з ботами способів взаємодії з сервісами набагато менше, ніж у Telegram-ботів, і на практиці робота з Do Note і Do Button обмежена посиланням на канали коротких текстових заміток або місця розташування.
Висновок
IFTTT – платформа, зручна для тих, хто веде активну діяльність на безлічі онлайн-майданчиків: соціальних мережах, додатках і веб-сервісах. Нею зручно користуватися як тим, хто хоче, щоб все було готово в пару кліків, так і любителям зануритися у налаштуваннях. Існує ще безліч каналів і рецептів, які не згадано у статті, які можуть виявитися корисними у вашій ситуації.
Якщо ви успішно справляєтеся з якоюсь з рутинних завдань за допомогою IFTTT, запрошуємо поділитися знахідкою в коментарях!