Який хостинг вибрати для інтернет-магазину

Вибір хостингу – головне питання для підприємця, який бажає вивести бізнес в онлайн і створити посадкову сторінку або інтернет-магазин. Вплив виду і якості хостингу на успіх ідеї – безпосередній, оскільки від правильного вибору напряму залежить, яку окупність онлайн-маркетинг принесе бізнесу.

Чому важливо правильно вибрати хостинг

Вихід в онлайн – важливий крок у просуванні бізнесу, і розпочинати його упівсили з великою часткою імовірності призведе до марної трати грошей.

Головне завдання, яке виконує хостинг – забезпечити швидкий і безперебійний доступ на сайт. Навіть короткочасний збій в роботі може сильно вплинути на прибуток, який буде приносити інтернет-магазин.

Види хостингу

Залежно від цілей сайту хостинг-провайдери пропонують тарифні плани, що розрізняються за технічними можливостями та доступними ресурсами. Можливі варіанти виділяють в три категорії. Розглянемо, чим вони один від одного відрізняються.

Віртуальний хостинг

Найдоступніший і поширений варіант.

Послуги віртуального хостингу – це коли ви ділите ресурси фізичного серверу з невизначеною кількістю інших користувачів. Популярні хостинг-провайдери в панелі управління вже передбачили “швидкий старт” – установку найпоширеніших CMS (Joomla, WordPress, Opencart і т.п.) “в один клік”. Для віртуального хостингу встановлений ліміт за дисковим простором і щоденної відвідуваності (1-2 тисячі відвідувачів на добу).

На віртуальному хостингу немає надійного поділу процесорного часу між користувачами. Це означає, що в разі виникнення високого навантаження на сайті одного користувача “гальма” можуть відчути всі інші сусіди хостингу.

Вартість віртуального хостингу коливається в рамках декількох доларів на місяць, і призначений він для невеликих інтернет-магазинів, або посадкових сторінок (лендінгів).

hosting-virtual-hosting

Віртуальний виділений (приватний) сервер – VDS, VPS

Віртуальний виділений сервер – більш просунутий варіант спільного використання ресурсів сервера. У цьому випадку ресурси одного фізичного сервера розбиті на декілька віртуальних серверів, на кожному з яких встановлена ​​окрема операційна система. Завдяки цьому у вас набагато більше інструментів управління сервером і його програмним забезпеченням, а можливі проблеми з навантаженням у сусідів серверу завдяки віртуалізації не торкнуться ваших ресурсів.

Вартість послуг VDS зростає відповідно до виділених ресурсів, і становить кілька десятків доларів на місяць.

Хороший VDS - как квартира в многоэтажке

Виділений сервер (Dedicated Server)

Найдорожчий вид хостингу. Воно й не дивно – у вашому розпорядженні цілий фізичний сервер.
Вибирайте цей варіант, якщо у вас є фахівець, готовий до адміністрування та обслуговування віддаленого сервера – технічна підтримка з боку хостингу полягає тільки в підтримці фізичної працездатності сервера.
Найкраще використання виділеного сервера виправдовує себе при високій потенційної відвідуваності, коли вартість оренди (зазвичай від кількох сотень доларів на місяць) потенційно перекриється доходами від конверсії.

Выделенный сервер подобен частной резиденции - больше контроля, но и больше забот

На що ще звернути увагу?

Крім основних технічних характеристик, пропозиції компаній-хостерів мають ряд параметрів і послуг, зваживши які, можна остаточно визначитися з вибором.

Шифрування трафіку

Конфіденційність передачі інформації важлива в усі часи, а останнім часом набуває більшої значущості у зв’язку з програмою Google щодо заохочення переходу сайтів на https-з’єднання. Скоро браузери будуть відзначати сайти, які передають конфіденційні дані без захищеного з’єднання, як небезпечні, що неминуче позначиться негативно на їх відвідуваності. У зв’язку з цим дізнайтеся заздалегідь, чи дозволяє хостинг встановити SSL-сертифікат на сервер.

Фізичне розташування сервера

Віддавайте перевагу хостингу, сервери якого розташовані в тій місцевості, що і цільова аудиторія сайту – фізичне місце розташування впливає на швидкість відповіді сервера, а без гарної швидкодії сайту утримати клієнта на сайті буде складніше. Сервери, розташовані в Україні, ближньому закордоні або Європі – оптимальний вибір, якщо ви націлені на аудиторію з України.

Резервне копіювання

Важливість створення резервних копій буде рости разом із ростом інтернет-бізнесу. Зупиніть вибір на хостингу, який дозволятиме максимально часто проводити резервне копіювання даних і налаштувань.