Персональний асистент: огляд Google Allo

Серед головних новин IT кінця вересня – запуск месенджера Allo від Google.

Його відмітна особливість – наявність персонального “асистента”, який розпізнає запити, сформульовані людською мовою. За його допомогою можна дізнатися про погоду на завтра, шукати кафе або ресторани, а користувачі Android ще й зможуть управляти деякими налаштуваннями у телефоні.

На і без того багатому ринку новий месенджер навряд чи зможе чимось здивувати. Тому розберемося, наскільки зручно користуватися месенджером, вбудованим асистентом, і які приховані можливості він може в собі таїти.

Встановлення й запуск

Google привчив нас очікувати аутентифікації за допомогою єдиного аккаунта на всіх своїх сервісах. Google Allo ці очікування не те щоб не виправдовує, але заходить здалеку.

Насамперед пропонується зареєструватися за допомогою телефонного номера:

google-allo-confirm-number

Потім вам негайно буде запропоновано сфотографуватися і на фронтальну камеру і відправити фото в якості зображення профілю в новому пристрої. Як альтернативу можна вибрати фото на пристрої або пропустити крок:

google-allo-profile-picture

Додаток запросить доступ до контактів (якщо ви його не надали раніше), а потім перейде в головний екран. У цей момент аккаунт в месенджері буде прив’язаний до Google-аккаунту, з якого було завантажено додаток.

Поки ви не написали нікому зі співрозмовників, головне меню складається з діалогу з Помічником Google (Google Assistant), який люб’язно надасть свої послуги:

google-allo-assistant-welcome

Google Assistant

Персональний асистент – головна фішка, на яку зробили ставку творці.

Асистент зараз правильно працює тільки з англомовними запитами. На повідомлення, відправлене іншою мовою, асистент відповість ввічливою відмовою і запропонує натомість результат пошукової видачі за цим запитом:

 

google-allo-assistant-language

 

Досить навіть середнього рівня англійської, щоб скористатися можливостями асистента. Якщо запитати його, з якими запитами він може впоратися (“What can you do?”), отримаємо перелік карток, що містять приклади використання. Майже кожен з них, як виявилося, приховує в собі цікаві можливості.

google-allo-assistant-what-can-you-do

 

Майже кожну свою відповідь асистент буде супроводжувати списком предикативних відповідей – підказок, які можуть бути релевантними на цей час.

Підписки (Subscriptions)

Щоденна розсилка погоди, новин (світові, спортивні – на вибір) або випадкового вірша для натхнення. У додаткових налаштуваннях можна уточнити час отримання повідомлень.

google-allo-subscription-weather

 

Дії (Actions)

Та сама інтеграція з ОС Android, про яку йшлося на початку статті. Асистент може запустити системний таймер, вибрати час для будильника.

За запитом “Show me my photos”, асистент покаже добірку з декількох останніх фото в Google Photos (Якщо у вас встановлено додаток Google Photos і налаштована синхронізація).

google-allo-show-photos

Диво починається, якщо запросити фото з якимось критерієм, наприклад Show my photos of architecture:

 

google-allo-photos-architecture

Запит показував релевантні фотографії за запитами “My photos of people”, “My photos from January”, “My photos from Kyiv”, “My photos of landscapes”.

Ігри (Games)

Прямо в месенджері можна вбити час (не рекомендуємо), зігравши в хрестики-нулики або солітер, або зіграти в вікторину (Quiz), де можна поповнити англійський словниковий запас або освіжити знання математики.

google-allo-games

Події (Going out)

Інтерактивний пошук місць і подій для розваг в наших реаліях працює з горем навпіл: можна подивитися список світових прем’єр, але не кінотеатри поблизу і їх розклад. За запитом пабів / ресторанів поблизу асистент чесно покаже всі заклади, зареєстровані в Google My Business, в радіусі в кілька сотень метрів.

google-allo-movies

 

Коли я відправив запит про затори, асистент надіслав мені мініатюру карти міста, натискання на яку перенаправляє в додаток Google Maps з уже увімкненим зображенням заторів.

google-allo-traffic-jams

 

Спорт

Доступний пошук інформації за спортивними подіями з можливістю вкладених запитів. Наприклад, запит “<назва чемпіонату> standings” покаже актуальну турнірну таблицю з футбольного чемпіонату, а доданий слідом уточнюючий запит щодо окремої команди покаже її точне місце в таблиці:

google-allo-sports-schedule

google-allo-sports-standings

 

Ложки дьогтю

Занурившись в розбір можливостей асистента, можна і забути, що Google Allo призначений не тільки для спілкування з роботами. Так, зовнішній вигляд і враження від застосування призводять непогане враження. Але рівно до тих пір, поки не згадуєш, що це, власне, продукт Google.

Начебто в ньому є всі необхідні атрибути сучасного месенджера: і шифрування, і “режим інкогніто” з таймером знищення повідомлення. Однак налаштування дуже мізерні, а частина звичних функцій обрізана.

google-allo-settings

 

Налаштування повідомлень, налаштування звуку, налаштування звуку повідомлень … все?

Немає можливості змінити нікнейм, вибрати мову локалізації. Хоча сам додаток переведено на російську, в налаштуваннях немає можливості вручну вибрати мову. Повідомлення з діалогу можна видаляти лише по одному, а про встановлення на кількох пристроях можна тільки сподіватися: поки що ні веб-клієнта, ні десктопного додатка у Google Allo немає.

Поки що всі переваги месенджера перед конкурентами сконцентровані в персональному асистенті. Однак його можливості, хоча і широкі, але обмежені певним набором тим, на відміну від того ж Telegram, в якому існують сотні ботів для різних потреб.