Дизайн сайту: доступний шаблон або індивідуальна розробка?

Отже, вам потрібен сайт. Поширена ситуація,не ви перший, не ви – останній. Але, перефразовуючи Льва Толстого, всі перші млинці комкаються по-різному. Колеги з одеського Projector пропонують розібратися в складному виборі і шукати грамотне рішення для вашого ресурсу.


создание сайта

Під час вибору рішення потрібно відштовхуватися від двох речей:

  • завдань, які вирішує сайт;
  • вашого бюджету.

Хороший розробник і дизайнер працює з будь-яким бюджетом, і рекомендує потрібний обсяг функцій.

Якщо вам потрібен великий і складний сайт, рішення одні. Якщо у вас маленький проект, який ще потрібно наростити – рішення інші. Як правило, вони набагато простіші.

пример создания сайта

У вас велике підприємство: хитра реєстрація і система оплат, складна структура каталогу, величезна і гілляста дилерська мережа – звичайно, потрібно шукати розробника, який зможе вдатися в проект, складе значне технічне завдання, майндмеп розділів і вайрфрейми сторінок. І перш за все, обговорювати потрібно буде їх, а вже потім переходити до того, які кольори обрати, з якими шрифтами працювати, і решти безлічі завдань, які неминучі під час розробки сайту з нуля.

создание сайта

Потрібно розуміти – розробка сайту з нуля не може займати тиждень, два, і навіть три. Це складний процес. І він передбачає глибоке опрацювання, дослідження, A / B тести, аналітику конкурентів. А потім роботу з контентом, запуск і тестування готового продукту. Це можливо тільки за наявності команди розробки. Бюджет відповідний.

Загалом, якщо ваш бізнес – банк, виробнича компанія, дилерська мережа, сервісна організація, ви потребуєте  складного інструмента для користувача. Помножте середню зарплату IT-фахівця на команду з 4-5 осіб і приблизно три місяці роботи – отримаєте рамки бюджету.

индивидуальный дизайн

Однак цілком можливо, що ваш бізнес знаходиться на ранній фазі розвитку. У цьому випадку немає сенсу орієнтуватися на складну розробку. Адже ризикувати величезною (в рамках проекту) сумою грошей, часом, силами – немає сенсу. Набагато логічніше випустити ресурс, який дозволить зареєструватися на ваш семінар, записатися в перукарню, або відвідати відкритий вами креативний простір, а на додачу забезпечить вам ліди та реєстрації «теплих» користувачів, що готові познайомитися з вашим проектом ближче.

сайт Platfor.ma

Багато сайтів великих проектів сьогодні теж зібрані на шаблонах, і не варто цього соромитися. Наприклад, Platfor.ma – готовий посперечатися, ви не розрізните, що цей сайт створений за допомогою безкоштовного конструктора Tilda.

Школи дизайну, студії розробки, громадські проекти – багато хто розуміє, що витративши кілька днів, можна зібрати повноцінний ресурс, який за допомогою простого набору функцій презентує ваш продукт в мережі. Таким чином ви економите гроші, сили, а найголовніше – час.

сайт Platfr.ma

Вигідніше зекономлені таким способом гроші, а точніше, не спущені в трубу, розподілити на грамотну стратегію просування вашої компанії в мережі. Ось це дійсно важливо. Адже створити сайт – це пів справи, головне привести на нього користувачів.

І, нарешті, найцікавіше.

Якщо серйозно вдатися в налаштування шаблонного конструктора: WIx, Tilda або тема на WordPress, можна зробити так, що шаблонність не буде помітною навіть досвідченим фахівцям. Але в будь-якому випадку, організація блоків контенту, конструкція форм, типографіка і колірне рішення – це завдання дизайнера, з якими він впорається на належному рівні. Тут простіше покластися на професіонала, який грамотно підійде до питання і допоможе вам, орієнтуючись на досвід, а не на інтуїтивні здогадки.

Але це вже зовсім інша історія;).

разработка сайта