Bot & Partners Law Firm: хто допоможе, коли поруч немає юриста

Редакція Inweb поспілкувалася з CEO Bot & Partners Law Firm Микитою Подгайним. Цей проєкт покликаний спростити отримання юридичної допомоги та зробити закон союзником кожного українця. Микита розповів про те, як зародилася ідея створення юридичного бота, які завдання він вирішує зараз і яким команда бачить його через кілька років.

— Чому ви почали розробляти бота?

— Кожен день нам необхідна юридична допомога: повернути товар в інтернет-магазин, скласти договір, внести зміни до статуту, супроводити рекламну акцію – все це вимагає юридичних знань.
Допомога юриста не є миттєвою і безкоштовною. Тому бот – найкращий канал комунікацій. Він дозволяє одному юристу відповісти на питання тисячі людей одночасно.

— Які труднощі в юридичному полі зараз є в українського бізнесу?

— Корупція, свавілля державних органів, застарілі закони. Це неповний список. Кожна з проблем збільшує витрати бізнесу, але не створює додаткову вартість.

Той, хто знає свої права і може швидко і ефективно захищатися, виділяється на фоні конкурентів на ринку.

photo_2017-07-20_12-15-34

— Який функціонал є зараз?

— Зараз бот допомагає:

  • захистити права споживачів
  • отримати дозвіл на зброю
  • діагностувати законність інтернет-магазинів
  • убезпечити бізнес (консультації з обшуків, перевірок контрагентів).

В Bot & Partners Law Firm написанням юридичних алгоритмів, підтримкою та актуалізацією займається команда досвідчених юристів.

photo_2017-07-20_12-21-55

— А як працює, наприклад, діагностика бізнесу?

— Ви відповідаєте на питання бота, а він знаходить юридичні недоробки в вашому проєкті та підказує, як їх усунути. Крім того, є ряд консультацій створення бізнесу і захисту інтелектуальної власності.

— Який функціонал ви плануєте?

Ми випускаємо новий функціонал щотижня. У найближчих планах: юридичний супровід рекламних акцій і допомога під час ДТП, реєстрація торгових марок.

— Чи є у вашого проєкті місія, яка згуртовує команду?

— Ми хочемо зробити юридичне обслуговування рівня топових фірм доступним для всіх.

— Чи збираєтеся ви якось масштабувати проєкт?

— Так звичайно. Зараз у нас два пріоритети:

  • Додавання нових функцій;
  • Залучення нових користувачів.

Ми не хочемо робити бота, який знає відповідь тільки на одне питання. Це безглуздо. Наша мета – помічник, який буде супроводжувати якомога більшу кількість життєвих і бізнесових ситуацій. Щотижня ми розширюємо список завдань, які може вирішити бот. Для зручності наших клієнтів ми вже завершуємо розробку версії бота для Facebook.

—Яка модель монетизації у бота?

— Проєкт монетизуються коштом додаткових платних функцій. Наприклад, бот безкоштовно проведе юридичну діагностику інтернет-магазину. Але якщо користувачеві буде потрібно підготувати пакет документів, то ми створимо публічну оферту і політику конфіденційності під конкретний магазин.

— І останнє питання, Микита: які перспективи продукту за два роки?

— На той час наш сервіс буде вирішувати більшу частину типових задач, з якими стикаються користувачі та бізнес кожного дня. Наприклад: супровід ДТП, оскарження паркувальних штрафів, проблеми ОСББ, супровід корпоративних питань.

Ми сподіваємося, що команда Bot & Partners Law Firm реалізує задумане і через кілька років, будь-яке юридичне питання можна буде вирішити, поспілкувавшись пару хвилин з ботом.