А/В тестування: як налаштувати експеримент в Google Analytics

У Inweb ми практикуємо «навчальні години». Це короткі зустрічі з колегами, де досвідчені фахівці вчать новеньких. Результатами таких зустрічей стають конспекти для навчання новачків.

Остання тема, на яку ми дискутували присвячена А / В тестуванню і налаштуванню експерименту. Повинні зізнатися, що в мережі ми не знайшли матеріал на цю тему, який би нам повністю підходив. Тому, тримайте короткий конспект щодо налаштування тестування в Google Analytics!


Пам’ятайте, як в школі вчили: тільки аксіома не потребує доказів.
Гіпотези та теореми потрібно доводити. Сьогодні ми поговоримо про першу. Саме її наявність веде нас до необхідності А / В тестування сторінки на сайті.

A / B тестування — дослідження, яке допомагає визначити який вид сторінок краще відповідає нашим цілям. Google Analytics розподіляє трафік на кілька варіантів тої самої сторінки та, аналізуючи статистику, робимо висновок — який контент є більш результативним для поточного завдання.

Щоб проводити A / B тестування, як ви вже зрозуміли, повинна бути гіпотеза — припущення, яке ви тестуєте. Розглянемо на прикладі форми замовлення на сайті нашого агентства.

У нас була форма заявки. Виглядала вона так:

Order_Aneinik

Форма замовлення — початковий варіант

Пам’ятаючи про гендерну політику, ми вирішили перевірити гіпотезу: жінка на фотографії конвертує краще, ніж чоловік :). Ми створили аналогічну форму заявки, але з фотографією Олега — керівника відділу продажів. Чи зможе це якось вплинути на поведінку користувачів і поліпшити / погіршити показники заповнення форми?

Тестовий варіант форми виглядає ось так:

Order-test_Final

Форма заказа — варіант 1

Отже, є кілька кроків для того, щоб це зробити.

 1. Кличемо веб-майстра.

  Просимо програміста, щоб створив таку сторінку з формою замовлення, тільки додавши фото Олега. Це і буде наша тестова сторінка. Важливий момент — тестову сторінку потрібно закрити від індексації. Зробити можна це за допомогою мета тегу — <meta name = “robots” content = “noindex, nofollow”/>. Просто скопіюйте його і вставте всередину.

 2. Налаштовуємо систему.

  Заходимо в Google Analytics. Переходимо в розділ «Поведінка», далі «Експерименти».

  GA-test

  Google Analytics → «Поведінка» → «Експерименти»

  Створюємо експеримент.

  GA_create_experiment

  Створюємо експеримент

 3. Заповнюємо дані про наш експеримент.

  • Називаємо експеримент.

   Назву найкраще вибирати таку, щоб будь-кому, хто зайде в цей розділ було зрозуміло, про що йде мова.

  • Обираємо мету.

   Ви можете вибрати будь-який параметр із запропонованих. Або створити новий. Вказувати потрібно мету, на яку ви орієнтовані й те, що хочете заміряти в результаті тесту. Система, за виконання цієї мети, вибере той варіант, який буде найбільш ефективний. Ми хочемо тестувати сторінку з формою заявки, відповідно в нашому випадку мета – це успішне оформлення заявки.

  • Вказуємо відсоток трафіку для тесту.

   Відсоток трафіку, який бере участь в експерименті — показник, який допомагає визначитися який відсоток від загального трафіку ви готові використовувати в тестуванні. Щоб результати були чистіше та об’єктивніше — даних потрібно багато. У нашому випадку ми вибираємо 100%. Переходимо в додаткові настройки.

  • Включаємо рівномірний розподіл трафіку між усіма варіантами.

   Система буде рівномірно розподіляти користувачів на 2 сторінки — на вихідну і на варіант, який ми тестуємо. В іншому випадку, система буде давати більше відвідувань варіанту, якого вважатиме на цей момент більш виграшним.

  • Налаштовуємо мінімальний час проведення експерименту.

   Якщо ви припускаєте, що трафіку на вашій сторінці досить — для тесту може вистачити 2-х тижнів. Звертаємо вашу увагу, що ви встановлюєте мінімальний термін.

  • Встановлюємо поріг вірогідності.

   Пам’ятайте, чим вище поріг — тим точніше Google Analytics видасть результати, але часу на такий експеримент витратите більше. Якщо ви хочете отримувати повідомлення про зміни у вашому експерименті на пошту — включіть такі повідомлення і вкажіть адресу пошти, на яку вони повинні надходити.

   GA_create_step1

   Створюємо експеримент — крок 1

 4. Задаємо налаштування експерименту.

  Вихідна сторінка — існуюча сторінка. У нашому випадку — форма заявки з фотографією Юлі.
  Варіант 1 — альтернативний варіант існуючої сторінки (форма заявки з фотографією керівника відділу продажів).

  GA_create_step2

  Створюємо експеримент – крок 2

  Варіантів вихідної сторінки може бути кілька. Якщо трафіку на сайт, на вашу думку, досить, можете використовувати більш 2-х варіантів тестової сторінки. Прийняти рішення самостійно, без достатньої кількості даних — ризиковано: система не зможе зробити висновки.

 5. Налаштовуємо код експерименту.

  За допомогою цього коду система відправляє користувача, який потрапив на форму заявки, на вихідну сторінку або на тестову. Існує 2 способи:

  • Код можна відправити веб-майстру.

   Щоб він вставив його в сайт. При чому система настільки розумна, що сама пише лист. Вам достатньо лише правильно ввести email програміста, який буде займатися впровадженням коду на сайт.

  • Вставити код вручну.

   Скопіювати код експерименту, який пропонує система і вставити після тега, що відкривається head у верхній частині вихідної сторінки.

   GA_create_step3

   Створюємо експеримент – крок 3

 6. Юля Заліховська

  Керівник відділу продажів

  Дізнайтеся про рекламу для вашого бізнесу!

  Задайте Юлі питання про просування сайту в інтернеті.

  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтеся з політикою конфіденційності

  Переходимо в розділ «Подивитися і почати». Запускаємо експеримент.

  Після того, як експеримент запущено, системі знадобиться час для збору даних. Звертаємо увагу: час, яке ви задали — мінімальний, максимальний становить 90 днів. Ви зможете зайти в експеримент, подивитися статистику і робити висновки, яка ж сторінка працює краще для ваших цілей. Якщо результати вам зрозумілі, а термін до кінця експерименту ще не підійшов — ви зможете зупинити його вручну. Але ми радимо не поспішати в цій справі та почекати, поки система сама скаже, що тестування закінчено. Ну це так, для чистоти експерименту.

  До речі, як гадаєте, яка форма заявки у нас перемогла? Залишайте свої припущення в коментарі. І експериментуйте! «Адже коли теорія збігається з експериментом, це вже не відкриття, а закриття».


Аліна Глазиріна

головний редактор блогу Inweb

Підпишіться і будьте в курсі!

Аліна пише про головні новини інтернет-маркетингу
Користувальницької угоди